کدخبر:
112870
تاریخ انتشار:
۲۰ مرداد ۹۵
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

مدیرکل گمرک بندر انزلی:

خزر: گمرک انزلی سومین گمرک کشور پس از گمرک تهران و بندرعباس از لحاظ درآمد زایی برای دولت می باشد و در سه ماه اول امسال ۳۰۰ میلیارد تومان درآمد وارد خزانه دولت کرده است.

به گزارش خزر، محمد شهبازی در نشست خبری سازمان گمرک با اصحاب رسانه اظهار کرد: نقش بی بدیل گمرک در اقتصاد و تجارت بر کسی پوشیده نیست در سراسر دنیا مهم ترین نقش در بحث تجارت را گمرک ایفا می کند.

ناظر گمرکات گیلان با بیان اینکه گمرک گیلان از گمرکات پایلوت کشور در امر سیستمی کردن تشریفات گمرکی است بیان کرد: از صفر تا صد کارهای گمرکی در گیلان تا ترخیص کالا به صورت الکترونیکی انجام می شود و کسب تمام مجوزها از نهادهای گوناگون، برای واردات نیز از همین طریق انجام خواهد شد.

وی افزود: سعی و تلاش ما در گمرک بر این است که ترخیص کالا از ۲۶ روز به حداکثر ۳ روز در واردات و ۳ ساعت در صادرات برسد و با توجه به آمار استان گیلان هرروز به این رقم نزدیک تر می شویم.

مدیر کل گمرک انزلی خاطر نشان کرد: جلب رضایت ارباب رجوع همیشه در دستور کار ما بوده و هفته گذشته نیز در سمینار مدیران گمرکی کشور، گمرک انزلی بعد از گمرک خراسان رضوی رتبه دوم کشور در جلب رضایت ارباب رجوع را به دست آورد.

وی ادامه داد: در هیچ کدام از هشت استانی که به فعالیت گمرکی مشغول بودم همدلی و همراهی مسئولین به اندازه استان گیلان نبود، در انزلی سه اداره کل در امر تجارت فعال هستند که هر ماه چندین جلسه برای هماهنگی امور برگزار میکنیم و خوشبختانه در این جلسات دو گانگی و به چالش کشیدن سایر ارگانها در حداقل قرار دارد.

شهبازی با بیان اینکه در دو سال گذشته حجم فعالیت بنادر استان مازندران به ویژه بندر امیر آباد تقریبا ۳ برابر بیشتر از بندرانزلی بود، تصریح کرد: در چهار ماه نخست امسال حجم مراودات تجاری بندرامیر آباد ۱۵۵ میلیون دلار و کل استان مازندارن ۲۴۷ میلیون دلار بوده است؛ در صورتی که این رقم در بنادر استان گیلان که ۷۰ درصد مراودات تجاری آن از بندرانزلی صورت میگیرد در چهارماه نخست امسال به حدود ۹۱۶ میلیون دلار رسیده است.

ناظر گمرکات گیلان  یکی از دلایل  کم شدن مراودات تجاری استان گیلان در چند سال اخیر را افزایش هزینه های تجارت دانست و افزود: گمرک گیلان به سهم خود صد در صد هزینه های اضافه را حذف کرد و تشریفات گمرکی را به حداقل رساند تا باعث ترغیب تجار به استفاده از بنادر گیلان گردد.

وی گفت: از دیگر نقیصه های بنادر گیلان نسبت به بندرامیر آباد بحث زیر ساخت های بندری بسیار مناسب در این شهر بود، در بندرانزلی به دلیل قدمت تاریخی امکانات ذخیره سازی و مخازن بسیار کمتر است؛ اداره کل گمرک گیلان مسئولیت  رفع این کمبود را با در اختیار گرفتن تمام مخازن شهرستان انزلی را در اختیار گرفتیم و  با قبول ریسک در شهرهایی همچون لاهیجان و فومن مخازن، انبار و سردخانه هایی را زیر کلید گمرک برده ایم تا اجازه خروج هیچ کشتی از گیلان را به دلیل کمبود امکانات ندهیم.

محمد شهبازی با بیان اینکه گمرکات بندری، گمرکات درآمد زا برای دولت می باشند، تاکید کرد: گمرک انزلی سومین گمرک کشور  پس از گمرک تهران و بندرعباس از لحاظ درآمد زایی برای دولت می باشد و در سه ماه اول امسال ۳۰۰ میلیارد تومان درآمد وارد خزانه دولت کرده است.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربازدیدهای اخبار شهرستان
تازه های اخبار شهرستان
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.