کدخبر:
112599
تاریخ انتشار:
۲۹ تیر ۹۵
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

در هفتاد و هفتمین جلسه شورای شهر انزلی مطرح شد؛

خزر: سوال و استیضاح حق مسلم اعضای شوراست و من وکیل مدافع هیچکس نیستم و به وظایف قانونی خودم می پردازم و آقای شهردار نیاز به وکیل مدافع ندارد و از پی مشکلات خود بر می آیند.

به گزارش خزر، هفتاد و هفتمین جلسه شورای شهر انزلی در ساختمان شورای این شهر برگزار شد.

موسی زنجان خواه در نطق پیش از دستور شورا با اشاره به دریافت حقوق های نجومی اظهار کرد: با وجود برخی معضلات افرادی پیدا می شوند که حقوق نجومی دریافت می کنند که این خواست نظام نبوده و برخی جناح ها از آن استفاده سیاسی می کنند.

وی با بیان اینکه این اعمال کج رفتاری نام دارد گفت: در ترکیه، مردم مقابل کودتا قرار گرفتند و مانع آن شدند حال مردم متدین و ولایت مدار ایران که جای خود دارد.

عضو شورای انزلی تصریح کرد: پتانسیل ورزش انزلی از پتانسیل چند استان بیشتر است و همه مشکلات را شهرداری و شورای شهر نمی تواند حل کنند.

زنجان خواه خاطرنشان کرد: انزلی عنوان قهرمان را یدک می کشد و دیگر به جای ساخت ورزشگاه و مکان های ورزشی قلیان سرا بازگشایی میشود.

 

وی ادامه داد: امروزانگیزه  جوانان رو به کاهش است و برخی مسئولین به جای شعار دادند پاسخگو باشند در آخر امیدوارم با کمک همه مدیران و مسئولین مشکلات جوانان حل شود.

امیر احمدی فرد با اشاره به صحبتهای اخیر استاندار گیلان که مردم انزلی را مردم مظلوم خطاب کرده بودند بیان داشت: مردمی که یک زمانی نه چندان دور از رهبرش لقب قهرمان به خود گرفته بود امسال توسط استاندار محترم لقب مردم مظلوم گرفت. در واقع مردم انزلی مردمی قهرمان اما مظلوم هستند چرا که بزرگترین خدمتی که مسئولان در حق قهرمانان و هنرمندان  این شهر انجام داده اند حضور در مراسمات تشییع و سومین روز درگذشت آنهاست.

وی افزود: مردم این شهر بالاترین سطح  باسوادی را در کشور دارند اما بالاترین آمار بیکاری  در سطح کشور را هم  به خود اختصاص داده اند، مردم این شهر هیچ متاع با ارزشی را از هیچ دولتی پس از انقلاب دریافت نکرده اند  و شاید موج شکن جدید را که یکی از مهمترین دلایل نابودی تالاب بشمار میرود را بتوان مهمترین متاع با ارزش برای این شهر نام برد که باید در اسرع وقت نسبت به تخریب بخشی از  این موج شکن تصمیم گرفت.

احمدی فرد در واکنش به صحبتهای رئیس شورا که نابودی تالاب را کذب دانسته بودند عنوان کرد: آیا حجم بالای سرخس آزولا امروز به تالاب آسیب نرسانده است؟ آیا فاضلابهای شهری و صنعتی که از شهرهای دیگر استان وارد تالاب میشود و عمق تالاب را به کمتر از یک متر رسانیده و آلودگی تالاب و دریا را چند برابر کرده و موجب مرگ ماهی های  دریا شده  نشان از نابودی تالاب نیست؟ امروز بچه های ما بخاطر نیم ساعت شنا در بیمارستان ها بستری شده اند. تمام این موارد نشانه چیست ؟ امروز ما نمیتوانیم حقایق را از مردم مخفی کنیم.

وی ادامه داد: دستگاه سی تی اسکن بیمارستان انزلی بیش از سه سال است که خراب شده و مردم و گردشگران مجبور به پرداخت هزینه گزاف آمبولانس برای انجام سی تی اسکن در رشت هستند و مردم شهر ما از نداشتن دستگاه سی تی اسکن و ام آر آی در عذاب هستند و شهرهای همتراز ما مانند لاهیجان از ما پیشی گرفته اند و رئیس بیمارستان باید در این خصوص به شورای شهر پاسخگو باشند.

این عضو شورا تصریح کرد: مردم این شهر مظلوم واقع شدند وقتی که بزرگانی مثل بهمن صالح نیا که پدر فوتبال استان گیلان هستند باید خونه نشین باشند آنوقت افراد غیر فوتبالی و غیر ورزشی باید برای ملوان تصمیم بگیرند ملوانی که به مردم این شهر هبه شد اما هیچوقت مسئولین باشگاه به نظرات مردم توجه ای نکردند و آقایون با سیاسی کاری ها موجب فراری دادن دراگان اسکوچیچ شدند.

 

 

وی ادامه داد: امروز تیم استقلال خوزستان با 6 میلیارد تومان قهرمان لیگ برتر میشود و تیم ملوان با 7 میلیارد هزینه کرد نمیتواند پاشنکو و فرزاد حاتمی را حفظ کند و ضعف هئیت مدیره ملوان عامل اصلی سقوط این تیم بود و تلاش های نماینده مجلس در  راستای برگرداندن این تیم به لیگ برتر که قابل تقدیر بود هم بی نتیجه ماند و متاسفانه زمان و انرژی را که نماینده مجلس باید برای جذب اعتبار و رفع مشکلات بیکاری جوانان این شهر صرف میکردند را جهت اشتباهات هئیت مدیره ملوان گذاشتند و این اشتباهات موجب نابودی تنها عشق این شهر یعنی ملوان شد و تاکنون هیچ عذرخواهی از مردم نکردند و حضور شهردار انزلی در هئیت مدیره ملوان صدمات جبران ناپذیری به شهر و تیم ملوان زد.

این عضو شورای شهر با اشاره به محکومیت های شهرداری افزود: یکی از دلایل محکومیت های اخیر شهرداری به عدم حضور شهردار در شهرداری مربوط میشود و یک مسئول حقوقی رسمی را از  الویت های امروز شهرداری دانست که باید نسبت به سازمان خودش تعصب داشته باشد اما متاسفانه در دو سال گذشته اکثر پروندهای شهرداری در دادگاه با محکومیت شهرداری همراه بوده و نباید از این مسئله به راحتی گذشت.

احمدی فرد در خصوص برگزاری دومین سال برگزاری جشنواره لاله های تالابی ابراز داشت: برگزاری این جشنواره پیامدهای خوبی میتواند برای شهر داشته باشد اما الویت امروز شهر توریستی ما برگزاری این جشن ها با هزینه 300 میلیون تومانی نیست و باید به آسفالت معابر اصلی شهر که زیبنده این شهر توریستی نیست توجه بیشتری داشته باشیم و چه بسا با مبالغ چند میلیاردی که امروز محکوم به پرداخت آن هستیم میتوانستیم بخش زیادی از معابر شهر را آسفالت کنیم.

احمدی فرد گفت: شهرداری برای برگزاری این جشن 300 میلیون تومان هزینه میکند اما موقع خرید قیر برای آسفالت معابر اظهار بی پولی میکند و مردم مجبورند برای چند فرقون آسفالت ساعت ها جلوی در شهردار به انتظار بنشینند.

احمدی فرد با انتقاد از عملکرد ضعیف شورای چهارم ابراز کرد : متاسفانه اعضای شورای شهر حساسیت  لازم برای  بررسی و پیش بینی یک  بودجه عملیاتی  را از خود نشان نمی دهند و ما امروز شاهد هستیم که شهرداری در منطقه ای اقدام به احداث بازارچه میکند که با وجود بازارچه های سی ان جی این منطقه نیازی به آن نداشت و در عوض مردم کلیور که با احداث خانه های 2000 واحدی از مناطق پرتراکم شهری هستند فاقد یک بازارچه و میدان میوه و تره بار هستند.

 

 

احمدی فرد در آخر بیان داشت: بدون داشتن برنامه های مناسب برای توسعه شهری ، در آینده با مشکلات زیادی در مدیریت شهری مواجه خواهیم شد

محمدرضا بدیعی فر گفت: سوال و استیضاح حق مسلم اعضای شوراست و  من وکیل مدافع هیچکس نیستم و به وظایف قانونی خودم می پردازم و اقای شهردار نیاز به وکیل مدافع ندارد و از پی مشکلات خود بر می ایند.

رییس شورا شهر انزلی افزود: اگر کسانی مصاحبه نمیکند به معنای این نیست که هیچ گله و اعتراض و انتقادی ندارند و هرکدام از اعضای شورا به هیچدام از شهرداری ها مستثنی نیستند و قوت و ضعف در همه جا وجود دارد و ما نیاز تلاش می کنیم.

وی تصریح کرد: از کسانی که انتقادها را به صورت منصفانه اعلام می کنند تشکر می کنم و امیدوارم در پیشررو اهداف سازنده نیز عمل کنیم و در همین راستا شورای شهر انزلی این دوره قانون مند تر از دوره قبل بوده و اگر تضعیف شده من عذرخواهی میکنم

رییس شورا انزلی خاطرنشان کرد: مردم در انتخابات از ما حمایت کردند و ما امروز مدیون مردم هستیم و به واسطه رای مردم اینجا نشستیم و مطمئن باشید اتفاقات که به دست مردم رقم می خورد و اتفاقات خوب تاثیرگذار هست.

بدیعی فر در مورد تالاب انزلی عنوان کرد: در بازدید از تالاب انزلی مشکلی مشاهده شد و قایق های ما در سطح شهر مسافران را تا داخل گل لاله می برند و مسافران بازدید می کردند و رسوب گیری که در انتهای تالاب با عمق 6و نیم متر به در زمینه لایروبی و دیواره سازی ها به خوبی انجام شده است.

 

وی ادامه داد: به دلیل رفع دغدغه همگان از شهردار در خواست می کنم به دکه های زیر بلوار که که تصمیمات خوبی برای جا به جایی انها صورت گرفت هرچه سریعتر نسبت به انجام ان اقدام کند.

عضو هیئت مدیره ملوان گفت: تا به امروز ریالی از هیئت مدیره ملوان نگرفتم و تمام تلاشم را نیز کردم ولی هر موقع احساس شد که دیگر  نباید در هیئت مدیره قرار بگیرم رای گیری بشود.

نواری در مورد احداث موج شکن جدید انزلی گفت: برای سرمایه گزاری در موج شکن غربی حرکات خوبی صورت گرفته است.

وی افزود: برخی در مورد موج شکن غیر متخصصانه صحبت می کنند و به تمام اعضای شورا وعده می دهم که در چند سال آتی انزلی قطب بزرک گردشگری کشور خواهد شد.

عضو شورای شهر انزلی تصریح کرد: اگر کسی قبول ندارد نزد مدیر کل بنادر و دریانوردی گیلان آقای چراغی برود و از وی نیز در مورد کارهای صورت گرفته و برنامه ها سئوال بپرسد.

پورشعبان شهردار انزلی اظهار کرد: امیدوارم تصمیم که برای تاکسیرانان گرفته می شود به سود و صلاح آنها باشد.

وی در مورد حضور خود در هیئت مدیره ملوان گفت: دنیامالی قویترین مدیر ورزشی و ملی انزلی است و حضور من در ملوان به تصمیم مجمع مسئولین انزلی بود.

شهردار انزلی با اشاره به انتقادهای موجود تصریح کرد: برخی گفتند شهرداری برنامه ندارد ولی زمانی که بنده را خواستید به عنوان شهردار انتخاب کنید از بنده برنامه خواستید و طبق برنامه های ارائه شده من را انتخاب کردید.

پورشعبان از تحقق برنامه های ارائه شده خبر داد و خاطرنشان کرد: به برنامه هایی که ارائه شده بود دست یافتیم همچون ارتقای سطح خدمات که در این چند سال سازمان اتوبوسرانی، تاکسیرانی و آتش نشانی فضای اداری نداشت و 7 سال فقط نام سازمان را یدک می کشید و حالا هر کدام دارای فضای ادارای بزرگی هستند.

وی ادامه داد: در شهرداری اتاق فکری ساخته شده و واحد ساختمانی، نوسازی و نقشه برداری به ساختمان جدید شهرداری خواهد رفت.

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربازدیدهای اخبار شهرستان
تازه های اخبار شهرستان
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.