کدخبر:
134469
تاریخ انتشار:
۷ دی ۹۵
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

خزر: به دنبال انتصاب دکتر جمشید محمدی به سمت سرپرستی معاونت داروی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، معاونت داروی دانشگاه علوم پزشکی مازندران به عنوان دبیر قطب یک کشور، طی نامه ای به معاون وزیر بهداشت، نسبت به انتصاب یک پزشک عمومی در این سمت اعتراض کرد.

به گزارش خزر به نقل از گیلان آنلاین، به دنبال انتصاب دکتر جمشید محمدی به سمت سرپرستی معاونت داروی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، معاونت داروی دانشگاه علوم پزشکی مازندران به عنوان دبیر قطب یک کشور، طی نامه ای به معاون وزیر بهداشت، نسبت به انتصاب یک پزشک عمومی در این سمت اعتراض کرد.

دکتر مجید سعیدی در این نامه آورده است:

وقوع اتفاقات بدیع و بهت انگیز در معاونت غذا و داروی گیلان مبنی بر ایجاد شورای عالی دارو-غذا و تجهیزات به عنوان جایگزین معاونت دارو و غذا سبب حیرت و تعجب دانشگاه های قطب یک کشور گردید. اینکه آیا ریاست محترم دانشگاهی می تواند خارج از چارت تشکیلاتی و ساختار رسمی سازمانی، جایگاه جدیدی وضع و مسئولیت های حقوقی و مالی برای آن تعریف نمایند محل بحث ما نیست. آنچه سبب نگرانی ما می گردد تضعیف جایگاه معاونت غذا و دارو در مدیریت جایگاه مهم و استراتژیک این حوزه و در راستای اهداف کلان سازمان غذا و دارو می باشد. بی تردید هیچ یک از همکاران بهتر از داروسازان اشراف علمی، فنی، اجرایی و عملیاتی با مقوله غذا و دارو ندارند و تعیین هر فرد غیر داروسازی به عنوان سکاندار این جایگاه غیرکارشناسانه و همراه با تبعات غیر قابل جبران خواهد بود.

این معاونت به عنوان دبیر قطب یک و در راستای حفظ منافع مردم و نظام دارویی کشور، مراتب اعتراض و تاسف خویش را از جریان خزنده موجود و اتفاق نادر پیش آمده اعلام نموده و در خواست دارد دانشگاه های قطب سراسر کشور و در راس آن سازمان محترم غذا و داروی وزارت بهداشت شدیداً با موضع پیش آمده برخورد نمایند.

خبر تغییر معاون داروی دانشگاه که از چند ماه اخیر شنیده می شد همواره با حواشی همراه بوده است، از جمله این حواشی می توان به اعتراض داروسازان استان نسبت به انتصاب احتمالی  یک غیر داروساز اشاره کرد.

 

مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربازدیدهای سلامت
تازه های سلامت
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.