کدخبر:
112834
تاریخ انتشار:
۱۷ مرداد ۹۵
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

خزر: در چهار ماهه ابتدای سال جاری یک میلیون تن تخلیه و بارگیری کالا داشتیم که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 45 درصد رشد را نشان می دهد  واین با بازاریابی و کارشناسی محقق شده و در حالیکه در حوزه خزر 15 درصد آمار منفی می باشد بنادر گیلان امار مثبت دارد.

به گزارش خزر، حسین چراغی مدیر کل  بنادر و دریانوردی استان گیلان عصر امروز به مناسبت روز خبرنگار در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: یکی از خصوصیات مهم خبرنگاران آزادگی و صداقت است.

وی افزود: در روزگاری که به عصر اطلاعات و فن آوری معروف است خبرنگار به عنوان اطلاع رسان نقشی حیاتی و انکار ناشدنی دارد.

چراغی ادامه داد: صنعت دریایی صنعتی با اهمیت و رقابتی در منطقه و جهان است و این رقابت باعث حرکت رو به جلو و پویایی این صنعت در کشور ما نیز شده است و اعتقاد داریم اگر پیشرفتی در این صنعت داریم لازمه این پیشرفت حضور خبرنگار و رسانه می باشد.

مهندس چراغی افزود: امروز صنایع دریایی در دنیا هم بیشترین اشتغال را ایجاد میکند و هم بیشترین درآمدزایی را دارد.

وی با اشاره به آمار 4 ماهه سال جاری گفت: در چهار ماهه ابتدای سال جاری یک میلیون تن تخلیه و بارگیری کالا داشتیم که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 45 درصد رشد را نشان می دهد  و این با بازاریابی و کارشناسی محقق شده و در حالیکه در حوزه خزر 15 درصد آمار منفی می باشد اما بنادر گیلان آمار مثبتی دارا هستند.

وی افزود: نکته حائز اهمیت در چهار ماهه گذشته در حوزه صادرات این است که در این حوزه هم از رشد برخوردار بودیم و در صادرات غیر نفتی که یکی از رسالتها و اهداف اقتصاد مقاومتی کشور هم محسوب می شود در چهار ماهه امسال 17 درصد رشد داشتیم .

مدیر کل بنادر استان گیلان در پایان متذکر شد: در آینده نزدیک در بندر آستارا هم یک پست اسکله دیگر در هفته دولت افتتاح و مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت و ظرفیت این بندر از ششصد هزار تن به یک میلیون تن افزایش خواهد یافت.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربازدیدهای اخبار شهرستان
تازه های اخبار شهرستان
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.