کدخبر:
134426
تاریخ انتشار:
۵ دی ۹۵
چاپ
چاپ
|
2 نظر
چاپ
دسته خبر
:

عضو شورای شهر رشت:

خزر: صد و شصت و نهمین جلسه علنی شورای شهر رشت در ساختمان مرکزی شورا برگزار شد.

به گزارش خزر، صد و شصت و نهمین جلسه علنی شورای شهر رشت با قرائت قرآن و سرود ملی آغاز شد.

فاطمه شیرزاد، فرانک پیشگر، اسماعیل حاجی پور، محمدحسین واثق کارگرنیا، محمود باقری، مجید رجبی، عباس صابر، فرهاد شوقی، مظفر نیکومنش نودهی، سیدرضا موسوی روزان، مسعود کاظمی و حجت جذب در این جلسه حضور دارند در حالیکه محمدعلی رفیعی، امیرحسین علوی، رضا رسولی غایب هستند.

10:07؛ در ابتدای جلسه حجت جذب وصیت نامه روح الله احمدی شهید دفاع مقدس را قرائت کرد.

10:13؛ کاظمی به عنوان اولین ناطق این جلسه خواستار در اولویت قرار گرفتن پرداختی بیمه کارگران و بازرسان شد.

وی با بیان اینکه اولویت در بودجه ی پیشنهادی با پروژه های نیمه تمام است گفت: لطفا بودجه پیشنهادی سریعا تحویل شورا داده شود.

رئیس شورای شهر رشت ادامه داد: از متخصصین ترافیک مخصوصا آقای رسولی درخواست میشود که به وضع ترافیک بپردازند. هرچه به پایان سال میرسیم اوضاع ترافیک بدتر می شود. وی در خصوص وضعیت سپیدرود اظهار داشت: لطفا کارگروه تشکیل شود تا وضعیت سپیدرود مشخص شود.

10:14؛ سید امیرحسین علوی وارد صحن شد.

10:16؛ باقری با بیان این که امیدوارم اولین شهید شورا باشم گفت: من مهمان شما هستم. چه کسی می گفت باید دست سپیدرود را بگیریم. می بینم مصاحبه هایی انجام می شود که برای خرید سپیدرود بازی سیاسی انجام میگیرد. چه کسی از محمود باقری سپیدرودی تر است؟! من توپ جمع کن سپیدرود بودم! برخی داخل شهر برای تیم ها عوام فریبی می کند، افرادی شب با داماش هستند، روز با ایرانجوان، نصفه شب با سپیدرود. بعد میگویند عوام فریبی می کنند!

وی اضافه کرد: بنده پوستر نزدم! نگفتم اصلاح طلبم یا اصولگرا! بچه روستا بودم، پاسدار بودم، رای مردم را جمع کردم. چرا عده ای با بازیکنان سپیدرود می نشینند و می گویند فلان کس موافق است و فلان کس مخالف؟! ما از اول سپیدرودی بودیم، آقای حاجی پور هم سپیدرودی بوده، داماش اصلا وجود نداشت، 10 یا 15 سال است که داماش ساخته شده. بنده معتقدم سپیدرود را در اختیار بگیریم اما این کار را باید قانونی انجام دهیم.این عضو شورای شهر رشت با ارائه ی فیش حقوقی شرکت پلشیر افزود: ببینید چند نفر از اصفهان با مدرک دیپلم آمده اند و کار می کنند. بچه های این شهر با مدرک فوق لیسانس بیکار هستند. مردم امثال مارا می شناسند. ما برای رأی آوردن به ریسمان پوسیده وصل نشدیم.

باقری ادامه داد: اگر گرفتن سالن مخابرات برای بزرگداشت شیون فومنی، میتینگ انتخاباتی شما نبوده پس برای تبلیغات من بوده است؟! بنده از آقای روزان انتظار داشتم که برای روز رشت از من و اعضا امضا بگیرد ولی ایشان از بچه های بسیجی امضا گرفته اند.

باقری در ادامه با انتقاد از همکاران شورایی خود افزود: برخی از همکاران ما لحاف تشک پهن کرده‌اند در شهرداری تا سرآخر مجوز آسفالت پنج کوچه بدون زیرسازی را بگیرند؛ همین‌ها تحمل نامه اداری رئیس شورایی که خودشان انتخاب کردند را ندارند.

پول بیمه، حقوق کارگران، پول تیم‌های ورزشی، هزینه‌های دارایی، حتی بدهی‌ به تعمیرگاه‌ها و تعویض روغنی‌ها مانده است چطوربرگزاری جام فوتبال پیش بینی می‌شود، یا چطور شهرداری منطقه دو برنامه بزرگداشت شیون فومنی را برگزار می‌کند؟ آیا ‌این‌ها می‌تینگ انتخاباتی نیست؟

او سپس خطاب به رضا رسولی که در جلسه حضور نداشت گفت: آقای رسولی! تنها متخصص ترافیک شورا! می‌دانید در مسیر گلزاران به قلی‌پور چه خبر است؟ از مسیرهای بسته منتهی به بافت قدیمی چه خبر؟ چطور قبل از اجرای طرح به مشکلات فکر نشده بود. شما می‌گویید که پیاده راه افتخار ماست؛ ولی انحراف سیصد درصدی را چطور جوابگو هستید؟

این عضو شورای شهر اضافه کرد: آقای دکتر رسولی، شما نیاز به تبلیغات ندارید! با این طرحهای زیبایتان مثل BRT و کف پوش کردن میدان شهرداری واقعا یادگار خوبی برای شهروندان باقی گذشته اید!! آقای رسولی! اگر وقت کردید، از فلکه توشیبا تا میدان شهرداری، خیابان سعدی، شریعتی قدم بزنید و ملاحظه بفرمایید چگونه در شکوفایی بازار تاثیر گذار بودید؟!!

باقری افزود: می‌بینیم هر روز مشغول کنده کاری در پیاده راه هستند برای افزایش فضای سبز، پس اصلا طرحی از طرف شرکت پل شیر نبوده و این طرح مربوط به شخص آقای ثابت قدم بود.

باقری ادامه داد: چرا کسی نمی‌گوید که لوله‌های بتنی پروژه‌ جمع آوری آب‌های سطحی از تهران و قزوین تهیه می‌شود در حالی که ما در همین استان می‌توانیم تولید کنیم. بجای اینکه از نیروهای اصفهانی در قالب شرکتی استفاده کنیم بهتر است از خبرنگاران تحصیل کرده کار‌شناسی و کار‌شناس ارشد استفاده کنیم.

باقری با بیان اینکه اعتبار روز رشت 100 میلیون تومان است اضافه کرد: در ماه رمضان با خرید غذای 5 هزارتومانی برای رفتگران شهرداری موافقت نشد اما حالا می‌خواهند کباب کوبیده صد متری درست کنند.

عضو شورای شهر رشت خطاب به منشی شورا اظهار داشت: نمیدانم آقای جذب با محمود باقری چه مشکلی دارد که از همان روز اول میگوید تمام کن!

در ادامه، محمود باقری خطیبانی دو نامه ی خود خطاب به فرماندار شهرستان رشت و ریاست شورای اسلامی شهر رشت را در اختیار خبرنگاران قرار داد.

 

http://uupload.ir/files/cx80_photo_2016-12-25_13-24-40.jpg

http://uupload.ir/files/cd4s_photo_2016-12-25_13-24-51.jpg

 

همچنین نامه ای با امضای برخی از اعضای شورای شهر در حمایت از کمک مالی به سپیدرود در اختیار اصحاب رسانه قرار گرفت.

 

http://uupload.ir/files/y4d8_photo_2016-12-25_12-47-53.jpg

 

 

10:37؛ علوی با ارائه تذکری بیان کرد: لطفا فضا را ملتهب نکنید، هیچ کس حق ندارد به نمایندگان مردم توهین کند. هرکسی اظهارنظر نادرست کند در این دنیا و آن دنیا باید جوابگو باشد. اگر آقای باقری سند دارند به مراجع قانونی بروند.

10:39؛ شیرزاد در ادامه اظهار کرد: به نمایندگان مردم خسته نباشید می گویم. امیدوارم نخواهیم افکار عمومی را خراب کنیم. باید بتوانیم خدمتگزار باشیم. به آقای شفقی هم تبریک می گوییم. همچنین امیدواریم که خدمت صادقانه در رأس کار مسئولین باشد و خدمتگزار مردم باشیم و ۸ و ۹ دی را نیز پاس بداریم.

وی با بیان اینکه به مردم گیلان بابت اینکه یک روز جلوتر در صحنه حاضر شدند تبریک می گویم اضافه کرد: با توجه به ظرفیت های مؤثر گردشگری برای رشت و تلاش همکارانم در این حوزه و توجه ویژه شورا، پیشنهاد نخستین همایش سرمایه گذاری برای رشت را ارائه میکنم.

10:48؛ مظفر نیکومنش نودهی، نائب رییس شورای شهر رشت با اشاره به وضعیت ترافیکی شهر رشت بیان کرد: پیش از ایام عید باید تصمیم گیری هایی برای رفع معضل ترافیک شهر رشت گرفته شود. خروجی شهر زیباست ولی برای ورودی شهر نیز باید پیش از ایام عید کارهایی برای رفع مشکلاتش انجام داد که در این مورد از شهردار رشت می خواهم این موضوع را پیگیری کند.

وی افزود: لوله هایی که در حال حاضر برای آب های سطحی استفاده می شود از قزوین و تهران می آید، در صورتی که ما در گیلان همین کارخانه را داریم!

نیکومنش در پایان تصریح کرد: در مورد سپیدرود، نه به عنوان یک عضو شورا بلکه به عنوان یک هوادار می گویم این تیم هویت شهر رشت است. باید برای این تیم که در وضعیت نابسامانی قرار دارد تصمیم گیری هایی صورت دهیم.

10:59؛ اسماعیل حاجی پور، دیگر عضو شورای شهر رشت با اشاره به نطق محمود باقری خطیبانی اظهار داشت: آقای باقری نطق کردند، نطقشان را در صحن بین اصحاب رسانه نیز پخش کردند. پشت تریبون هم اعلام کردند که ما نباید همدیگر را بزنیم، اما با وجود اینکه آقای رسولی در جلسه حضور نداشتند تا از خود دفاع کنند در مورد ایشان صحبت کردند که تذکر آقای علوی کاملا به جا و صحیح بود.

وی ادامه داد: نمی دانم چرا برادر خوبم که برای انقلاب در دفاع مقدس زحمت کشیده است از کوره در میرود، باید اخلاقی داشته باشیم که هم در این دنیا و آن دنیا از رفتارمان دفاع کنیم.

حاجی پور با اشاره به زحمات سیدعیسی مهوی، فرماندار سابق رشت اظهار داشت: از آقای مهدوی برای فعالیت هایشان تشکر ویژه میکنم اما برای وضعیت آسفالت تذکر ویژه ای دارم که امیدوارم  آقای شهردار این مسئله را بررسی کنند.

این عضو شورای شهر رشت اضافه کرد: باید موضوع سپیدرود بررسی شود. سپیدرود تیم محبوب شهر است ولی اول باید لایحه ها بررسی شود بعد تصمیم گیری صورت گیرد.

11:15؛ فرهاد شوقی، دیگر عضو شورای شهر رشت اظهار کرد: دو هفته قبل طرح سؤالی نوشتیم. اما متأسفانه جلسه از حدنصاب افتاد و جلسه برگزار نشد. در پاسخ های شهردار چک هایی موجود است. از پاکبانان در مورد حقوقشان می پرسیم می گویند که حقوق پرداخت نشده است. در این دو الی سه هفته طرح سؤال، انتظار داشتیم اتفاقاتی در شهر بیفتد ولی متأسفانه تغییری انجام نشده است. طرح سؤال را دوباره می فرستیم تا آقای شهردار بیایند و پاسخگو باشند.

وی اضافه کرد: برنامه های روز رشت در چارچوب نظام و هم تراز انقلاب اسلامی باشد. برنامه های خوبی نیز مثل جشنواره گلزار شهدا و عمار درحال شکل گیری است.

شوقی که خود نیز فرزند شهید است با اشاره به سخنان منتشر شده از سوی یکی از شهرداران مناطق اظهار داشت: دلیل نامگذاری خیابان ها با اسم شهدا این است که قهرمانان واقعی را معرفی کنیم.

11:15؛ سید عیسی مهدوی، فرماندار شهرستان رشت سابق وارد صحن شد.

11:27؛ محمدعلی رفیعی نودهی، دیگر عضو شورای شهر رشت اظهار داشت: بنده درخواست کمک یک میلیارد تومانی برای کمک سپیدرود را دارم. در حال حاضر در نیم فصل رقابت های لیگ دو باشگاه های کشور هستیم. آقای شهردار لطفا هماهنگی های لازم را انجام دهند تا سپیدرود به مشکلی در این خصوص برنخورد.

وی ادامه داد: یک عده ای پیدا شدند و با هزینه خودشان مسجد را می خواهند بسازند.

11:40؛ عاطفه رمضان نیا اظهارکرد: محل تأمین اعتبار این مسجد هیأت امنا هستند.

11:41؛ جذب بیان کرد: مخالف ساخت مسجد نیستم، اما با دو فوریتش مشکل دارم.

11:42؛ لایحه کتابخانه با دو فوریت با هشت رأی مصوب شد.

12:04؛ جو شورا متشنج شد. درگیری  لفظی بر سر لایحه دوفوریتی پارک و مساجد بین محمود باقری و مسعود کاظمی صورت گرفت.و از خبرنگاران خواستند جلسه را ترک کنند!

12:08؛ دقایقی بعد ختم جلسه از سوی حاضرین در محل شورا و مسئولین روابط عمومی شورای شهر رشت به خبرنگاران اعلام شد.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
همشهری
حاج محمود باقری، نمیدانی حرف حق زدن جرم است نه فعل خطا؟!!! متینگ انتخاباتی و کباب و ... واجب تر از همه مسائل شهری است شما هم بهتر است مثل دیگران عزیزان تبریک بگویید و از خوب بودن همه چیز شاد باشید !!! هر چند بعید میدانم پسر شما هم مشاور جوان فرماندار باشد که نیاز به تبریک پی در پی داشته باشید.
11:16:24
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

داود عسکری.معاونت اموزشی
باسلام البته کاملا واقفم که این مطلب درسایت خزر درج نخواهد شد اما .ارسال میکنم.جای تاسف است برای اعضای شورای شهررشت.اینکه یک قهرمان انفرادی بعدازمدتها تمرینات سخت وطاقت فرساواردمیادین ورزشی مسابقات بین المللی می شود وبااقتدار قهرمان دنیا میشودوپرچم مقدس سه رنگ ایران عزیزرا درسارسر دنیابه اهتزاز در می اورد.ازسوی همین شورانشینها هیچ کمکی مالی نمی شودواگر هم قولی داده شود عملی نمیشود وواهی وسوری بوده .وازطرفی به یک تیم فوتبال شهرستانی کمکهای میلیاردی میشود.قضاوت با شما. عسکری
10:39:4
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربازدیدهای اجتماعي
تازه های اجتماعي
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.