کدخبر:
33454
تاریخ انتشار:
۲۶ خرداد ۹۴
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

خزرآنلاین: پس از تصرف شهر تل ابیض توسط نیروهای کُرد و ارتش آزاد تعدادی از اعضای داعش از این شهر گریخته و وارد مرزهای ترکیه شدند.

به گزارش خزرآنلاین، تعدادی از اعضای گروه تروریستی داعش که از شهر تل ابیض سوریه گریخته بودند، در مرز آقچه قلعه توسط نیروهای امنیتی این کشور دستگیر شدند.

پس از آنکه شهر تل ابیض توسط سازمان کردی اتحاد دمکراتیک و نیروهای گروه تروریستی ارتش آزاد از کنترل تروریست‌های داعش خارج شد تعدادی از اعضای داعش از این شهر گریخته و وارد مرزهای ترکیه شدند.

هیأت وزیران و فرماندهان نظامی ترکیه با افزایش نگرانی از تحولات در نزدیکی مرزهای این کشور با سوریه جلسه تشکیل دادند و هم اکنون ۱۵ درصد از کل نیروهای زمینی ترکیه درمرزهای سوریه مستقر هستند.

«بولنت آرینچ» معاون نخست وزیر و سخنگوی دولت ترکیه شب گذشته در پایان جلسه هفتگی هیأت وزیران در جمع خبرنگاران درباره اوضاع تل ابیض گفت هنوز خبر موثقی در خصوص آخرین اوضاع این شهر دریافت نکرده است.

برخی منابع رسانه‌ای نیز اعلام کرده‌اند که نیروهای کرد کنترل نسبی شهر تل‌ابیض را در دست گرفته و هنوز کنترل کامل شهر را در اختیار ندارند. از این رو صدها تن از شهروندان تل ابیض که از درگیری بین داعش و سازمان کردی اتحاد دمکراتیک فرار کرده و در مرز آقچه قلعه اجتماع کرده بودند ظهر روز دوشنبه با گشوده شدن این گذرگاه وارد خاک ترکیه شدند.

گذرگاه مرزی آقچه قلعه پس از ورود این افراد مجدد بسته شد.

روزنامه ملیت تاکید کرد که هنوز غرب و در رأس آن آمریکا به درخواست‌های ترکیه برای ایجاد منطقه حائل و اعلام منطقه پرواز ممنوع در خاک سوریه پاسخ مثبت نداده است و این امر نیز بر نگرانی‌های امنیتی ترکیه افزوده است.

  

/فردا نیوز

مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربازدیدهای بين الملل
تازه های بين الملل
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.