کدخبر:
2491
تاریخ انتشار:
۱۸ تیر ۹۲
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

آيا تاکنون توجه کرده ايد...

خزرآنلاين: آيا تاکنون توجه کرده ايد که ساعتهاي مچي و روميزي در عکسهاي موجود در آگهي هاي محصولات مختلف معمولا زمان 10:10 را نمايش مي‌دهند؟ اما به واقع چرا زمان پيش فرض براي اين محصولات 10:10 دقيقه است؟

خزرآنلاين: با استناد به مقاله اي که در نيويورک تايمز منتشر شده، دليل اصلي اين امر کاملا ساده و مبرهن است: ظرافت طبع و زيبايي! مزاياي بصري در اين تنظيم ساعت وجود دارد که يکي از آنها جلوگيري از روي هم قرارگرفتن عقربه هاست. در واقع قرارگرفتن عقربه ها در دوسمت صفحه باعث مي‌شود هر دو عقربه به خوبي قابل رويت باشند. موقعيت عقربه ها هم به زيبايي ظاهري آنها بر روي صفحه کمک مي‌کند.

10:10 تقارني زيبا بر روي صفحه ايجاد مي‌کند و از آنجايي که مغز انسان به تقارن و نظم علاقه دارد ، اين موضوع جذابيت بيشتري پيدا مي‌کند. دليل ديگر اينکه جزئيات کليدي بر روي صفحه ساعت با قرارگرفتن عقربه ها در اين موقعيت ، قابل رويت خواهد بود. به عنوان مثال، معمولا لوگوي شرکت سازنده زير عدد 12 و گاهي در کنار عدد 3،6 يا 9 قرار مي‌گيرد. اگر لوگوي شرکت سازنده زير عدد 12 باشد ، 10:10 مانند قابي آن را در بر مي‌گيرد و نهايتا اينکه 10:10 مانند يک لبخند زيبا بر روي صفحه خودنمايي مي‌کند ( و يا حتي مانند V در کلمه Victory ، به معني پيروزي).نيويورک تايمز مي‌نويسد ، Timex از زمان 8:20 در محصولات خود استفاده مي‌کرد اما نهايتا تصميم گرفت عقربه ها را معکوس کند. وقايع مهمي نيز در زمان 10:10 به وقوع پيوسته که برخي از آنها رويدادي جهاني به شمار مي‌آيند ( مانند ترور جان اف کندي، رهاشدن بمب اتمي و… ) اما هيچ ارتباطي بين اين رخدادها و استفاده از 10:10 در ساعتها وجود ندارد.

منبع:فارنت

مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربازدیدهای فناوري اطلاعات
تازه های فناوري اطلاعات
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.