کدخبر:
134545
تاریخ انتشار:
۱۲ دی ۹۵
چاپ
چاپ
|
2 نظر
چاپ
دسته خبر
:

عضو شورای شهر رشت:

خزر: یکصد و هفتادمین جلسه شورای شهر رشت در ساختمان شورا هم اکنون برگزار شد.

به گزارش خزر، یکصد و هفتادمین جلسه شورای شهر رشت پس از تلاوت قرآن و سرود ملی جمهوری اسلامی ایران آغاز شد.

10:09؛ فاطمه شیرزاد، فرانک پیشگر، اسماعیل حاجی پور، محمود باقری خطیبانی، محمدعلی رفیعی نوده، رضا رسولی، سیدامیرحسین علوی، عباس صابر، فرهاد شوقی، مظفر نیکومنش، سید رضا موسوی روزان، حجت جذب، مسعود کاظمی از اعضای حاضر در شورا هستند.

10:10؛ مسعود کاظمی، رییس شورای شهر رشت ضمن تشکر از مردم برای حضور در حماسه ی ۸ و ۹ دی، شروع سال میلادی به ارامنه شهر رشت و روز ۱۲دی را به عنوان روز رشت تبریک گفت. 

وی با اشاره به پاکسازی حاشیه رودخانه ها در رشت از شهردار و تمامی کارکنان شهرداری تشکر کرد و ادامه داد: برای تشکیل کارگروه تیم سپیدرود هرچه سریع تر باید اقدامات لازم صورت گیرد زیرا این شورا به مردم و هواداران سپیدرود قول داده است.

 

 

 

 

10:13؛ اعضای شورای شهر رشت از دو مخترع دانش آموز و مسئولین مدرسه تیزهوشان میرزاکوچک تشکر و قدردانی کردند و برای هزینه سفر این دو مخترع برای مسابقات جهانی کمک 50 میلیونی در نظر گرفتند.

10:44؛ محمود باقری به عنوان ناطق اول اظهار کرد: ما نمایندگان مردم هستیم اگر حکمی قرار است اجرا شود، برای همه افراد به یک شکل باید اجرا گردد.

وی ادامه داد: آقای شهردار شما در مورد دانه درشت ها حرف می زنید اما خودتان از یک بانک وام میلیاردی گرفته اید! من از  مسئولین بازرسی، استانداری درخواست دارم که به فکر قراردادهای شهرداری ها باشند که این دوستان چگونه وارد شهرداری می شوند و صد و بیست نفر را استخدام می کنند. من تا جایی که اطلاع دارم این قراردادهای استخدام بسته شده است.  وی افزود:  می گویند از گذشته چک هایی در صندوق ها باقی مانده و اجرا نشده است و این ها در دوران ما نبوده است. سوال من این است که چه کسی باید این کار را می کرد؟ یعنی اعضای شورا باید این بدهی ها را پاس می کرد. شما که در جلوی خانه مردم بنر می گذارید و یا سنگ می گذارید ، حال در مورد دانه درشت ها صحبت می کنید. من سوالم این است که دانه درشت تر از ساختمان بیمه دانا داریم؟ شما دانه درشت تر از کسی دارید که میلیاردی از بانک وام می گیرد؟

این عضو شورای شهر رشت اضافه کرد: دو نخبه جوان شهر می آیند دست به دامن ما می شوند آن وقت ما کسی را می آوریم که پاریس را با رشت مقایسه می کند. بله پیاده راه فرهنگی در ولنگاری با پاریس قابل مقایسه می شود.

باقری با اشاره به حوادث روز رشت در سال گذشته اذعان داشت: ما صورتجلسه پارسال روز رشت را دیدیم که آقای قانع در آن نقش نداشت ولی زندان رفت. حالا می گویند به دلیل عدم توانایی فلان سازمان این روز را می خواهیم برداریم.

اخیرا  در شهرداری شب شعر گذاشتند، ما اجازه نمیدهیم سوریه و عراق ایران شود. وی بخشی از این شعر را در صحن قرائت کرد.

 

 

وی با بیان اینکه رهبرم اصلاح طلب است، دینم اصلاح طلب است، خودم اصلاح طلب هستم ادامه داد: مدیران شکم گنده ی برخی سایتها می گویند اعضای شورای شهر اصولگرا هستند و از شهردار حمایت می کنند.

باقری در ادامه نامه ای خطاب به مدیرکل دارایی استان گیلان در اختیار رسانه ها قرار داد که به شرح ذیل است:

مدیر کل محترم دارایی استان گیلان

احتراما به استحضار می رساند پیرو نامه شماره ۱۸۶ /ب/ش مورخ ۹۵/۴/۹ شورای اسلامی شهر رشت مبنی بر اینکه جناب آقای سید محمد علی ثابت قدم شهردار رشت از زمان صدور حکم شهرداری تا کنون به جهت معوقات بانکی و همچنین چکهای شخصی برگشتی موفق به تعریف نمونه امضای خود بعنوان ذیحساب اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای و ارزش افزوده نشدند و در طی این مدت با امضای ذیحساب قبلی شهرداری اقدام به برداشت از حساب دولتی می نمایند که این موضوع بر خلاف قانون دیوان محاسبات ،قوانین و مقررات مالی و اداری و آیین نامه ها و بخشنامه های مرتبط می باشد تا کنون اقدامی صورت نگرفته است.

لذا دستور رسیدگی به این امر مورد درخواست را صادر فرمایید و از نتیجه حاصله این شورا را مطلع فرمایید.

محمود باقری خطیبانی عضو شورای شهر رشت

 

 

 

10:55؛ محمد علی رفیعی نوده ناطق دوم شورا با گرامیداشت هشتم و نهم دی و لزوم توجه به بصیرت ابراز داشت: امیدواریم تنها به صورت زبان پیرو مقام معظم رهبری نباشیم بلکه عملی پشتیبان ایشان، مردم و حاشیه های شهر باشیم. وی افزود: خواهش من این است در اندک باقیمانده انتخابات همه به حساب خود برسند که چه کردیم و هرچه کردیم و نکردیم را بر زبان آوریم.

رفیعی نوده خاطرنشان کرد: وضعیت ترافیک شهر ما واقعا وحشتناک است. در موقع تصویب بودجه درخواست کردیم که اولویت بودجه را اعلام کنند. مگر قرار نبود پیچ سعدی را به سرگل و میدان ولیعصر و  میدان امام علی افتتاح شود؟ قرار نبود بلوار احسانبخش افتتاح شود؟ وی با اعلام این که مدتی دیگر تا پایان سال باقی نمانده تصریح کرد: پیاده راه خیلی خوب است ، می بینیم کوچه و پس کوچه دپو شده تا پیاده راه درست کنند که من تشکر میکنم. ولی باید فکر ترافیک شهر  هم باشیم. تمام کوچه پس کوچه های شهر امنیتش از بین رفته است. هلهله بچه ها در کوچه ها از بین رفته چون امنیت نیست. بیاییم تا پایان سال یا پایان دوره چهارم یک خیابان افتتاح کنیم و یادگاری بگذاریم.

عضو شورای شهر در ادامه نطق خود گفت: رینگ کوچه ها واقعا معضلی تبدیل شده است دوستان شورا ،  بودجه را یک بار دیگر بازدید و بودجه ای که مصوب شده را پیگیری کنید. وی افزود: آیا طبق لایحه بودجه پروژه بزرگترین آبنمای کشور افتتاح شده؟ نه! افتتاح آبنمای بوستان ملت چه شد؟ قرار بود خیلی کارها انجام گیرد ولی نشد. قرار بود پارک بانوان دو و سه افتتاح شود که نشد. قرار بود پارک ها در محلات کم برخوردار افتتاح شود  که این کار انجام نگرفت. خواهش من این است فقط به فکر بودجه ای باشید که تصویب شد.

رفیعی نوده در پایان گفت: ما هفته گذشته مبلغ یک میلیارد تومان به سپیدرود را تصویب کردیم. این تیم نیاز به خرید بازیکن دارد و قرار است بازیکنانش را تیم های دیگر خریداری کنند. این پول پرداخت شود تا با پرداخت آن مشکلات این کمتر شود و انگیزه اش بیشتر شود.
خواهش من این است نامه ای برای ارسال لایحه به شهرداری داده شود.

10:55؛ مجید رجبی ویسرودی وارد صحن شورا شد.

11:00؛ لایحه پرداخت ۵۰ میلیون ریال برای کمک به حسن آذین فر بررسی شد و با ۱۳ رأی دوفوریت تصویب شد.

 

 

 

11:01؛ لایحه بررسی بهبود ترافیک سنگین شهری با ایجاد مسیرهای جدید نیز با ۸ رأی به صورت یک فوریت تصویب شد.

 

 

 

11:10؛ لایحه کمک مالی برای جهیزیه با ۹ رأی تصویب شد.

11:26؛ لایحه بررسی الگوی اساسنامه شهرداری ها با موضوع نامه استانداری جهت همسان نمودن شیوه اداره سازمان های شهرداری رشت تصویب شد.

 

 

 

11:28؛ عباس صابر، عضو شورای شهر رشت اظهار کرد: اگر قرار بود سازمانی تغییر کند و الگویی پیشنهاد شود بنده معتقدم در ابتدا باید آن الگو بررسی و رأی گیری شود.

11:29؛ محمود باقری نیز بیان کرد: ما طرح تفصیلی را نوشتیم، بنده به آقای ثابت قدم گفتم شما چطور انحلال سازمان ها را انجام دادید و ایشان گفتند انحلال نیست، ادغام است!

وی تصریح کرد: شهردار باید از ما اجازه بگیرند، پس جایگاه شورا چه می شود؟! آقای شهردار از ما مجوز نمیگیرد و اقدام میکند.

11:32؛ نیکومنش در ادامه افزود: شهرداری باید از شورا برای ادغام سازمان ها اجازه بگیرد اما این کار را انجام نداده است، همه شهرداری ها این وظیفه را دارند. این وظیفه دولت است نه شهرداری ها. باید این را مصوب کنیم.

وی ادامه داد: شهرداری تنها مجری است، تصویب کننده نیست و شورای شهر باید آن را مصوب کند.

11:35؛ سیدرضا موسوی روزان اظهار کرد: چند سوال مطرح می کنم، آیا سازمان همیاری شهرداری ها، سازمان مافوق شهرداری های کشور است؟ سازمان بازرسی استان به آقای رفیعی در زمان ریاستش پاسخ داده است.

11:47؛ فرانک پیشگر در ادامه تصریح کرد: اگر قرار است این اساسنامه ها مصوب شود باید چند جلسه در موردش بحث شود. اعضای شورا باید دقت کنند که شهرداری وقتی بودجه ای را ارائه می دهد، در همان جای مشخص شده خرج شود.

11:52؛ فاطمه شیرزاد بیان کرد: اساسنامه ها تیپ هستند، این تیپ ها از وزارت کشور ابلاغ می شود. این اساسنامه ها در بخش ادغام سازمانها داده شده است.

11:55؛ سید امیرحسین علوی، عضو شورای شهر رشت گفت: حساسیت موضوع کاملا روشن است و بخاطر همین است که برای اعضا دغدغه وجود دارد.
امیرحسین علوی نیز بعد از اظهارات باقری خطیبانی گفت: این فرد با نطق های خود طی چند جلسه اخیر باعث تشنج در جلسات شده و بنده تقاضای بررسی عدم صلاحیت باقری خطیبانی برای حضور در جلسات شورا را دارم. زیرا سه جلسه است که با نطقهای خود باعث تشنج جلسه می‌شوند. بنده برای وقت خود و کسانی که به ما رای داده اند احترام قائلم اما ایشان با این حرکات باعث کندی و تعطیلی جلسات می‌شوند.

11:57؛ مجید رجبی ویسرودی نیز اظهار کرد: از حقوقدان شورا بپرسید که آیا اعضای شورا میتواند در مورد یک عضو دیگر شورا و صلاحیت یا عدم صلاحیت او نظر بدهند؟

11:59؛ باقری اظهار کرد: وزارت کشور نمی تواند ما را ملزم به تیپی که ارائه کرده است کند تا شهرداری ریاست سازمانها را بر عهده بگیرد.

12:02؛ نیک نژاد، مسئول حقوقی شورا نیز گفت: وزارت کشور یک تیپ داده است که شهردار، رئیس شورای سازمان است و شورا می تواند در سازمان تأثیر بگذارد.

12:07؛ کاظمی تصریح کرد: این لایحه نیاز به بررسی دارد. پیشنهاد می دهم چند جلسه آن را بررسی کنیم. بهتر است این لایحه در این جلسه مسکوت بماند تا مورد بررسی قرار گیرد. برای دو هفته این لایحه را مسکوت میگذاریم.

12:15؛ مسکوت ماندن این لایحه با ۱۲ نفر رأی آورد و تصویب شد.

12:22؛ لایحه کمک مالی به دانشگاه آزاد اسلامی نیز جهت بازسازی با ۱۰ رأی تصویب شد.

12:27؛ لایحه کمک مالی پنج میلیون تومانی به جانباز دفاع مقدس نیز تصویب شد.

12:31؛ فاطمه شیرزاد، سخنگوی شورای شهر گفت: پیشنهاد دارم از این به بعد آرای صحن علنی به صورت الکترونیکی ثبت شود.

12:32؛ ختم جلسه توسط ریاست شورا اعلام شد.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
Elena
آیا شما یک تاجر یا یک زن هستید؟ آیا شما در هر لحظه مالی هستید یا برای شروع کسب و کار شما نیاز به پول دارید؟ آیا برای پرداخت بدهی یا خرید یک خانه یا یک ماشین نیاز به وام دارید؟ پیشنهاد 3 درصد وام به شما برای اعتبار لازم است تا بتوانیم با ایمیل ادامه دهیم: elenanino0007@gmail.com
چهارشنبه، 8 شهريور 13969:4:21
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

Elena
آیا شما یک تاجر یا یک زن هستید؟ آیا شما در هر لحظه مالی هستید یا برای شروع کسب و کار شما نیاز به پول دارید؟ آیا برای پرداخت بدهی یا خرید یک خانه یا یک ماشین نیاز به وام دارید؟ پیشنهاد 3 درصد وام به شما برای اعتبار لازم است تا بتوانیم با ایمیل ادامه دهیم: elenanino0007@gmail.com
چهارشنبه، 8 شهريور 13969:4:28
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربازدیدهای اجتماعي
تازه های اجتماعي
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.