کدخبر:
134542
تاریخ انتشار:
۱۱ دی ۹۵
چاپ
چاپ
|
2 نظر
چاپ
دسته خبر
:

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت؛

خزر: بنا به آن چه در سوابق جولی دبلیس به عنوان استاد این کارگاه آموزشی که قرار است به مدت 5 روز در رشت برگزار شود، آمده است، وی تجربه زیادی در امر رقاصی داشته و دکترای خود را در موسیقی شناسی/رقص از دانشگاه لیون کسب نموده است!!(اینجا را بخوانید)

به گزارش خزر، پس از انتخاب موسوی روزان به عنوان رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت، انتظار می رفت تا عملکرد این کمیسیون با اتخاذ مصوبات فرهنگی غنی و مبتنی بر ارزش ها متحول شود. پیش بینی می شد روزان که با حمایت طیف اصولگرایی و به نام چهره ای اصولگرا با توجه به سوابق کاری پیشین خود توانسته بود یکی از 15 کرسی شورای چهارم را کسب کند، حالا با تصدی ریاست یکی از مهمترین کمیسیون های شورای اسلامی شهر رشت بتواند نقش خود را به عنوان عضو با سابقه ی پارلمان محلی شورا بیش از پیش نمایان سازد اما عملکرد وی علیرغم مدت زمان کمی که به عنوان رئیس کمیسیون فرهنگی تعرفه شده است تا چه اندازه این پیش بینی را به واقعیت مبدل کرده است؟

برای پاسخ به این سوال باید نگاهی اجمالی به مهمترین چالش های عمر عملکردی شورای چهارم و مواضع اتخاذی توسط روزان در آنها داشت. مثلا رئیس فعلی کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت در مقاطعی حساس مواضع قابل تأملی را اتخاذ کرد. نمونه ی واضح و روشن این امر واکنش های نه چندان  برجسته ی موسوی روزان در محکومیت اتفاقات تاسف بار روز رشت در مقایسه با برخی دیگر از اعضای شورا همچون محمود باقری خطیبانی بود.

چندی پیش هم یکی از اعضای شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه همان هایی که مانع از نام گذاری پل میدان باستانی شعار به نام 8دی شدند قصد دارند یک خیابان فرعی را در شهر رشت به نام 8دی نام گذاری کنند، به انتقاد از این موضوع پرداخت. این درحالیست که موسوی روزان، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت، به رای مثبت تمام اعضای کمیسیون در خصوص نام گذاری خیابان تازه تاسیس سمت شهید رجایی به سمت بلوار معلم، یعنی همان خیابانی که از آن به عنوان خیابانی فرعی نام برده شده بود، اذعان کرد و گفت: تمام اعضای کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت از جمله خود او به این موضوع رای مثبت داده اند!

حالا اما در اقدامی عجیب، یک آموزشگاه با همکاری سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت اقدام به برگزاری کارگاه پنج روزه ای نموده است که با حضور یک خانم فرانسوی به نام دکتر جولی دبلیس برگزار می شود. جالب آنکه گویا در پایان این کارگاه آموزشی گواهینامه ای نیز اعطا خواهد شد. در سوابق این استاد فرانسوی تدریس ترکیبی اپرا با حرکت مدرن در مدرسه هنری لیون به چشم می خورد!!

خبرگزاری ایلنا به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت، می نویسد: "حرکات مدرن در هنر نمایش" از مباحثی است که در این کارگاه آموزشی ۵ روزه توسط دکتر جولی دبلیس "استاد دانشگاه لیون فرانسه" آموزش داده می شود.(اینجا را بخوانید)

البته اینکه منظور از "حرکات مدرن در هنر نمایش" با توجه به عدم برگزاری چنین کارگاهی تاکنون در سطح شهر رشت و یا شاید هم کشور، چیست، در هاله ای از ابهام است اما این سوال مطرح است که سازمان عریض و طویل فرهنگی ورزشی شهرداری رشت با بودجه چشمگیری که به آن اختصاص داده شده است اولویت های مهم تری در بحث فرهنگی در شهر رشت که منطبق با الگوهای اسلامی باشد، نداشته است؟ 

 

 

 

در پایان باید گفت بنا به آن چه در سوابق جولی دبلیس آمده است وی تجربه زیادی در امر رقاصی داشته و دکترای خود را در موسیقی شناسی/رقص از دانشگاه لیون کسب نموده است.(اینجا را بخوانید)

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
بی نام
سایت خزر انلاین کجایی دقیقا کجایی رسالت خبر نگاری کجایی دقیقا کجایی
10:24:35
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

علی
در قلب ثابت قدم افتخار شورای چهارم
15:9:37
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربازدیدهای علمی فرهنگی
تازه های علمی فرهنگی
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.