کدخبر:
95253
تاریخ انتشار:
۳ شهریور ۹۴
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

خزر: مدیرکل فرودگاه گیلان از اعزام زائران گیلانی در روزهای 10 و 11 شهريورماه سالجاری از فرودگاه رشت به مقصد مدينه خبر داد.

به گزارش خزر، فتاح رضوانی، مدیرکل فرودگاه گیلان در جلسه کمیته تسهیلات حج تمتع سالجاری اظهار کرد: پروازهای رفت حج تمتع حامل زائران گیلانی به شماره پرواز 4259-5259، 10 شهريور و شماره پرواز 4249-5249 شرکت هواپیمایی سعودی 11 مهرماه سالجاری به ترتيب در ساعت 15 و 5 دقيقه، يك و 20 دقيقه بامداد از مبداء فرودگاه رشت به مقصد مدينه انجام خواهد شد.

وی با اشاره به پروازهای برگشت حج تمتع امسال افزود: زائران گیلانی 12 مهر ماه از سرزمين وحی به مقصد فرودگاه رشت بر می‌گردند.

رضوانی با اشاره به آمادگی اداره‌کل فرودگاه رشت برای اعزام زائرین گیلانی به سرزمین وحی، گفت: باید هماهنگی بین اعضای کمیته تسهیلات حج استان از جمله پلیس فرودگاه، گمرک و گذرنامه نهاد ریاست جمهوری، ناجا و شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی برای بازرسی ساک‌ها و پس از پلمپ توسط گمرک و تحویل آنها به شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی انجام گیرد.

مدیرکل فرودگاه گیلان نوع هواپیمای حامل زائران گيلانی را بوئینگ 767 هواپیمایی سعودی با خدمات فرودگاهی هواپیمایی جمهوری اسلامی عنوان کرد و ادامه داد: زائران گیلانی بعد از پایان سفر از فرودگاه مدینه 11 مهر به فرودگاه رشت مراجعت می‌کنند.

نماينده حج و زیارت گیلان نیز در این جلسه با اشاره به آمار زائرین اعزامی از استان گیلان گفت: دو سورتی پرواز در قالب پنج کاروان 687 نفر از زائران گيلانی كه به تفكيك 376 نفر از زائرین امسال زن و 311 نفر مرد می‌باشند را به سرزمين وحی انتقال خواهد داد كه كم سن‌ترین زائر گیلانی حج تمتع امسال با 21 سال و مسن‌ترین زائر با 87 سال می‌باشد.

 فرودگاه سردار جنگل رشت از سال 73 اعزام زائران گیلانی به سرزمین وحی را انجام می‌دهد و امسال برای بیست و يكمین سال متوالی پروازهای حج تمتع از ترمینال یک این فرودگاه انجام می‌شود./ایسنا

مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.