کدخبر:
100621
تاریخ انتشار:
۱۶ اسفند ۹۴
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

خزر: مدیرکل منابع طبیعی گیلان، گفت: سرانه جنگل کاری در سطح اراضی جنگلی گیلان نسبت به سال های گذشته ۱۰ درصد افزایش یافته است.

به گزارش خزر، داوود زارع صبح امروز در همایش منابع طبیعی و رسانه که در سالن اجتماعات سازمان جهادکشاورزی گیلان با اشاره به اینکه جنگل ها یکی از منابع طبیعی مهم تجدید شونده و زیر بنای توسعه اقتصادی و اجتماعی محسوب می شود اظهار کرد: حفاظت از منابع ملی و طبیعی و جنگل ها و مراتع یکی از وظایف مهم در جامعه محسوب می شود.

وی افزود: گیلان یکصد و ۱۷ هزار اراضی جنگلی، مرتعی و ساحلی دارد که از این میزان بیش از ۵۶۴ هزار هکتار را اراضی جنگلی، ۲۶۷ هزار هکتار مرتع و ۲۲۰ هزار اراضی کشاورزی دارد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیز داری گیلان   وجود جنگل های هیرکانی را در استان یک موهبت الهی دانست و افزود: گیلان داری سه قسم آب و هوای مرطوب، معتدل و گرم خشک است که توانایی رشد هر گونه درخت را برای استان به همراه می آورد.

زارع با اشاره به اینکه درخت و جنگل یکی از شناسه های گیلان است، تصریح کرد: فرهنگ سازی در بحث حفاظت از منابع طبیعی و جنگل های استان یک امر حیاتی است که رسانه می تواند نقشی اساسی در این فرهنگ سازی ایفا کند.

وی با بیان اینکه بر اساس آمار های نقشه برداری از سطح اراضی جنگلی استان سطح جنگل کاری در گیلان ۱۰ درصد افزایش داشته است، افزود: در گیلان سطح اراضی جنگلی توسعه و فضاهای سبز جنگلی افزایش یافته است.

زارع با اشاره به اینکه برداشت از جنگل ۳/۴ درصد کاهش یافته است، ادامه داد: از چوب آلاتی که از طریق آفات مورد آسیب قرار گرفته اند در زمان برداشت استفاده می شود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیز داری گیلان با اشاره به اینکه بالغ بر ۴۰۰ هکتار اراضی ساحلی از دست متصرفان آزادسازی شده است، خاطرنشان کرد: با حفظ تنوع زیستی و عرصه منابع طبیعی برای نسل های آینده از نعمت های خدا دادی محافظت کنیم./خبرگزاری کاسپین

مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربازدیدهای علمی فرهنگی
تازه های علمی فرهنگی
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.