کدخبر:
134630
تاریخ انتشار:
۱۸ دی ۹۵
چاپ
چاپ
|
4 نظر
چاپ
دسته خبر
:

خطیب جمعه لاهیجان؛

خزر: خطیب جمعه لاهیجان در خطبه های این هفته نماز جمعه شهرستان با بیان اینکه برجام به بن بست خورده و مردم از نتایج آن مایوس هستند اظهار داشت: نگذارید قضیه برجام همانند قرارداد ترکمنچای به عنوان ننگ در تاریخ ایران ثبت شود و ما شرمسار آیندگان شویم.

به گزارش خزر و به نقل از لاهیجان، حجت الاسلام هادی شکری با بیان اینکه مطلبی که باید از تریبون های نماز جمعه بیان شود موضوع بسیار حساس اما در حال فراموشی برجام است اظهار داشت: آنقدر باید گفته شود و مردم مطالبه کنند تا دولتمردان فکر نکنند فراموش کرده ایم.

وی با بیان اینکه آن روزهایی که آقای رییس جمهور با خوشحالی وعده می دادند که تحریم ها به زودی شکسته می شود و مردم بدانند که وضعیت اقتصادی بهبود خواهد یافت گذشته و امروز خیلی از آن زمان گذشته و چیزی عاید مردم نشده است افزود: تحریم شکسته نشده بلکه تحریم های زیادی افزوده شد و وضعیت اقتصادی مردم بهبود نیافته و هر روز نیز شاهد گرانی های بیشتر هستیم.

حجت الاسلام هادی شکری تصریح کرد: درد دل های مردم باید توسط ائمه جمعه بیان شود تا بالادستی هایی که با حقوق های کلان زندگی می کنند فکر نکنند مردم هم مثل آنها در آرامش اقتصادی به سر می برند.

**ظریف علیرغم فشارها اعتراف به اشتباه کرد

وی با بیان اینکه آقای ظریف این جرات و شجاعت را داشتند و علیرغم فشارها و میل باطنی دوستان شان اعتراف کردند گفت: وزیر امورخارجه کشورمان گفت که “من اعتراف میکنم اشتباه کردم و به جان کری اعتماد کردم و اگر استراتژی خود را دنبال میکردم اکنون با مشکلی مواجه نمیشدم، می پذیرم اشتباه کردم و اکنون مسئولیت آن را می پذیرم.”

خطیب جمعه لاهیجان با بیان اینکه آنجایی که می گوید اگر استراتژی خود را دنبال میکردم پس معلوم است عده ای نگذاشتند این بنده خدا استراتژی خودش را پیاده کند گفت: امروز اینکه برجام به بن بست خورده و مردم از نتایج برجام مایوس هستند برکسی پوشیده نیست.

وی افزود: همه ی ما به این نتیجه رسیدیم که فریب آمریکا را خوردیم، اما مسئولین و دولتمردان محترم، چرا این چنین رفتار میکنید که ناگزیر به پوزش و عذرخواهی می شوید.

حجت الاسلام شکری با بیان اینکه مگر رهبر توصیه نفرمودند که من به آمریکا خوش بین نیستم و مگر امام خمینی(ره) نفرمودند رابطه ایران و آمریکا رابطه گرگ و میش است گفت: با این ترسیم و پیشگویی چرا نصیحت رهبر را گوش ندادید و فکر کردید امریکا قابل اعتماد است، به آمریکا اعتماد کردید و از این طرف اعتماد مردم را از دست دادید، امروز در مقابل مردم چه پاسخی دارید.

امام جمعه لاهیجان با اشاره به صحبت های حسن روحانی در روز دانشجو با بیان اینکه آقای رییس جمهور محترم در روز دانشجو میگویند به زودی در برابر نقص برجام اقدامی جدی خواهیم کرد گفت: آقایان دولتمردان و رییس جمهور عزیز، مردم در حال تعقیب قضیه برجام و بدعهدی آمریکا هستند و فراموش نمی کنند؛ مردم منتظر پاسخ و اقدام قاطعانه رییس جمهور در برابر نقض علنی برجام هستند.

**اجازه ندهید برجام همانند ترکمنچای، ننگ در تاریخ شود

وی با بیان اینکه نگذارید قضیه برجام و قرارداد برجام همانند قرارداد ترکمنچای به عنوان ننگ در تاریخ ثبت شود و ما شرمسار نسل آیندگان شویم افزود: با عمل و اقدام جدی نشان دهید که اگر خطایی بود عامدانه نبود و جبران کنید، ما منتظر اقدام جدی مسئولان هستیم.

خطیب جمعه لاهیجان در ادامه با اشاره به ناآرامی های کشور ترکیه با بیان اینکه امروز یکی از ناامن ترین کشورهای جهان ترکیه است و در هر استان و شهرش مردم رنگ آرامش ندارند و با ترس و دلهره از خانه بیرون می روند افزود: امروز جمعیت توریست که یکی از منابع اصلی درآمدی ترکیه بوده نصف شده است و این نتیجه سیاست های غلط این کشور است.

**حرم اهل بیت(ع) قم است

وی با بیان اینکه همین کشور با همین سیاست که نوکری غرب را میکرد برای خوش خدمتی به آمریکا اولین کشوری بود که علیه سوریه اقدام کرد و دواعش نیز همیشه از حمایت های ترکیه برخوردار بودند  گفتک الان تمام ناامنی ها از تربیت شدگان ترکیه هستند و نفرین مردم مظلوم سوریه است که ترکیه را گرفتار کرد.

حجت الاسلام هادی شکری در ادامه با اشاره به سالروز میلاد امام حسن عسکری(ع) با بیان اینکه پدر امام زمان(عج) شش سال امامت فرمودند و رفتار این امام جوان آنچنان بود که دشمنان نیز ناگزیر به احترام ایشان بودند گفت: معتمد عباسی با اینکه شخصیت بسیار مغروری داشت ولی بارها گفت که من با شخصیت تر و دانشمندتر از حسن بن علی(ع) ندیدم.

خطیب جمعه لاهیجان در ادامه با بیان اینکه در برپایی جشن و سرور در میلاد ائمه معصومین احیای ارزش های الهی است و باید در این زمینه گام های جدی برداریم گفت: همه ی معصومین برای حضرت معصومه(س) احترام خاصی قائل هستند و امام صادق(ع) فرمودند که حرم اهل بیت قم است و شیعیان با شفاعت او وارد بهشت می شوند.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
رزمنده وجانباز دفاع مقدس
یکی از شرائط امامت جمعه عدالت وامانتداری ان صاف وصداقت است .حقیر نه مانند کسانی که بر جام را فتح الفتح می نامند ونه مانند کسانی هما نند این امام جمعه جوان شهر لا هیجان تو صیف می کنند بر جام را در حد خو دش قبول دارم وبه آمریکا ودشمنان قسم خورده این ملت هم بد بین واعتماد ندارم ولیکن وا قعیتهای مو جود بر جام را در حد خو ش قبول دارم .این خطیب محترم به چند نکته بنده به عنوان یک شهر وند لا هیجانی تو جه نمایند و پیش وجدان خود قضا وت کنند .1- می دانند که قبل از بر جام 500 هزار بشکه صادر می شد وپول آن هم به خا طر تحریم نصیب زنجانی ها شد ولی اکنون با لغ بر دو میلیون صادر می شود و پول آن به خزانه می رود 2- قبل از بر جام قطعات هوا پیما را از واسطه چند برابر قیمت می خر یدیم حالا خود هوا پیما را بدون وا سطه از شرکت سا زنده آن هم به شکل اجاره به شرط تملیک می خریم 3- پولهای ملت نزد با نکهای امریکا وارو پا وآسیا بلو که بود الان اکثر شان آزاد شده ومابقی نیز طی بر نامه زمانبندی به خزانه واریز می شود 4- بیمه وکشتیرانی ما در قبل و بعد از بر جام چگونه است 5- با بر جام قطنامه های شو رای امنیت که نا عادلانه بر علیه کشورمان تصویب شده بود دیگر و جود ندارد وهمچنین اثری از ذیل منشور هفتم سا زمان ملل خا رج شدیم 6- در قبل از بر جام تو رم (یا همان گرانی به قول ایشان)ورشد اقتصادی وسلامت اقتصادی با بعد از بر جام چگونه است 7- مو ضوع در مان بیما ران خاص وسر طانی خصو صا تامین دارو در قبل و بعد از بر جام چگونه است و... قطعا انتظار هر ملتی از یک تفاهم بین المللی تا مین منفعت ملی می با شد نه تا مین منفعت یک جناح یا یک جر یان سیاسی لذا آنانی که اینقدر با وسواس روی لغو تحر یمها حساسیت دارند اگر یک دهم این حسا سیت را روی عملکرد دو لت کذشته داشتند تحریمهای ظالمانه اتفاق نمی افتاد ومن وشما وقت خویش را برای فردای بهتر ایران می گذاشتیم .
14:24:31
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

بی نام
مالک اشتر ها چقدر زیاد شدند. چه تشبهی ظالمانه
10:24:42
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

امیر
شما از ابتدا بر برجام مخالف بودین و طوری وانمود می کنین که انگار تمام مشکلات مملکت سر برجام بود و با وجود آن می بایست رفع میشد و حالا از جانب مردم سخن می گویید... مردم از شما مایوسند نه برجام
23:51:15
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

بی نام
این بار ما حرفی نزدیم ولی دیدی خزر انلاین این مردمان بزرگ ایران زمین چقدر خردمند و هوشیار هستند .پس عصر عصر خرد واندیشه است نه عصر دیگر
23:56:5
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.