کدخبر:
134475
تاریخ انتشار:
۷ دی ۹۵
چاپ
چاپ
|
3 نظر
چاپ
دسته خبر
:

عضو شورای اسلامی شهر رشت:

خزر: عضو شورای اسلامی شهر رشت پیشنهاد داد محل شهادت صدها نفر از مردم رشت در سال ۱۳۰۵ به نام هشت دی نامگذاری شود.

به گزارش خزر به نقل از 8 دی، با بیان اینکه یک خیابان فرعی را می خواهند به نام حماسه هشت دی نامگذاری کنند اظهار داشت: در ابتدای فعالیت شورای چهارم برخی از عزیزان پیشنهاد دادند که نام پل شهید باستانی شعار به نام  هشت دی تغییر پیدا کند که به جهت حفظ شانیت این شهید عزیز پیشنهاد کردیم در آینده فضا یا مکان مناسب تری را برای این نام گذاری پیدا شود.

وی افزود: در حال حاضر و در زمانی که در معیت مدافعین حرم بودم با خبر شدم همان دوستان به دنبال نامگذاری یکی از فرعی های خیابان شهید رجایی به نام  هشت دی می باشند.

این عضو شورای شهر رشت ادامه داد: اعتقاد دارم این کار به نوعی رفع تکلیف می باشد و در شان حرکت عظیم مردم گیلان نیست.

باقری خطیبانی با بیان اینکه حرکت عظیم مردم گیلان در روز های ۸ و ۹ دی ماه ۸۸ از میدان شهدای پل ذهاب حماسه هشت دی کلید خورد.

وی ادامه داد: محل فعلی پیاده راه فرهنگی محل وداع رزمندگان هشت سال دفاع مقدس و آخرین نمازگاه شهیدان عزیز و به خاک و خون کشیدن صد ها نفر از مردم عزیز رشت به دستور رضا خان در سال ۱۳۰۵ بود.

باقری با بیان اینکه مردم رشت به رهبری آیت الله رسولی و آیت الله علم الهدی فومنی در سال ۱۳۰۵ تظاهرات کردند و صدها نفر در همین مکان در روز ۱۲ دی به شهادت رسیدند گفت: پیشنهاد می کنم به پاس بصیرت و قدردانی مردم گیلان، علی الخصوص شهر رشت پیاده راه بافت مرکزی شهر به نام ۸ دی نام گذاری شود تا همزمان تداعی کننده دو حادثه بزرگ تاریخ گیلان باشد.

این عضو شورای  اسلامی شهر با تأکید بر لزوم گرامیداشت ۱۲ دی سالورز کشتار صدها نفر از مردم گیلان در سال ۱۳۰۵ گفت: برخی اینطور وانمود می کنند که ما با عنوان روز رشت مخالفت داریم در حالی که حرف ما این است که نباید در محتوای روز رشت مناسبت ۱۲ دی سال ۱۳۰۵ که مهم ترین حادثه این روز است در کنار عناوین دیگر کم رنگ شود.

وی تأکید کرد: برجسته ترین مناسبت روز ۱۲ دی همان حادثه سال ۱۳۰۵ است و در مناسبت های روز و هفته رشت باید این موضوع مورد تأکید قرار بگیرد.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
بی نام
جناب آقای باقری تا چند ساعت دیگر از طریق فرودگاه تهران به سمت کشور فرانسه عزیمت خواهم کرد که ضمن بازدید از برج افیل و خیابان شانز لیزاه تلاش خواهم نمود نحوه توسعه و نحوه تعامل با شهردار آن شهرها را نیز جویا شوم
22:27:54
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

سرباز ولایت
این خیابان سالیان سال به نام شهید بزرگوارحسین ارمیده بوده و فرد یا افرادی که به نامگذاری این خیابان به ۸دی رای داده اند بدنبال مقاصد دیگری بخصوص در زمینه تبلیغات انتخاباتی سال ۹۶ خود می باشند ... ومن الله توفیق
22:36:11
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

بی نام
خزر انلاین دیدی تعداد مخاطبین سایتت خیلی خیلی از شماها فاصله گرفتند .حالا عرایض سابق بنده اینک خیلی راحت برای شما قابل فهم است .خزر انلاین بارها عرض کردم هیچ وقت نمی توان خرد واندیشه افراد را محدود نمود .ولی ما هر چه تذکر دادیم ولی مقبول نیفتاد .حالا که بنده رفتم و امیدوارم جریان آزاد اطلاعات مد نظر سایت شما قرار گیرد .به امید روزی که همه همو طنان عزیزم موفق و مسرور باشند .دست حق همراه این ملت همیشه باشد
23:43:0
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.