کدخبر:
134680
تاریخ انتشار:
۲۱ دی ۹۵
چاپ
چاپ
|
3 نظر
چاپ
دسته خبر
:

به منظور تنویر افکار عمومی؛

خزر: شهردار رشت به منظور روشن شدن افکار و صداقت در امر اطلاع رسانی نامه ای را به مدیر کل صدا وسیمای استان جهت ارائه در همان بخش خبری مطابق حقوق قانونی ارسال کرد

به گزارش خزر، پانزدهم دی ماه استاندار گیلان در نشست شورای ورزش همگانی با انتقاد شدید از شهرداری رشت نسبت به پرداخت نشدن چندماهه ی حقوق نیروهای خدماتی شهرداری رشت به شدت انتقاد کرد و همچنین خواستار پاسخگویی شهرداری رشت به صداوسیما و جهت تکذیب یا تائید انتقادات مطروحه شد.(اینجا)حالا در جدیدترین اقدام سیدمحمدعلی ثابت قدم به ظهیری مدیرکل صداوسیمای گیلان نامه نوشته است.

در این نامه آمده است:

بنابر گزارشات عمومی اخبار ساعت ۲۰ شبکه باران پخش شده در دی ماه ۹۵ با موضوع گلایه های کارکنان شهرداری رشت مبنی بر عدم دریافت حقوق خود, شهردار رشت به منظور روشن شدن افکار و صداقت در امر اطلاع رسانی نامه ای را به مدیر کل صدا وسیمای استان جهت ارائه در همان بخش خبری مطابق حقوق قانونی ارسال کرد.

دراین نامه آمده است: شهرداری رشت با تمام مشکلات موجود اعم از مشکلات مالی انباشت شده از گذشته و متاثر از رکود حاکم براقتصاد کشور و مطالبات بیش از ۱۰۰۰ میلیارد ریالی از دولت و دستگاههای اجرایی و همچنین بیش از ۱۵۰۰ ریال مطالبات از سایر اشخاص حقیقی و حقوقی و نیز عدم همکاری لازم از سوی نهادهای مربوطه با کمبود منابع مالی مواجه گردید لذا با وجود این شهرداری تمام تلاش خود را در زمینه اجرای وظایف و تعهدات عمرانی و مالی به کار گرفته است .

 در بخش دیگری از این نامه اشاره شده است: با وجود عدم استفاده شهرداری رشت از بودجه دولتی اما با تاثی از فرمایشات مقام معظم رهبری و تاکید بر اقتصاد مقاومتی در انجام وظایف خود در راستای عمران و آبادانی شهر اهتمام ورزیده ودر شرایطی که از سال گذشته تاکنون به دلیل کمبود منابع مالی بخش اعظمی از پروژه ها در دیگر حوزه ها متوقف یا با مشکل برخورد گردیده است، با این همه اجرای دهها پروژه عمرانی، ساخت چندین پارک و فضای سبز ، ایجاد میادین میوه و تره بار و اجرای پروژه بزرگ جمع آبهای سطحی نشان از اجرای سیاستهای مقاومتی در شهر دارد.

در این نامه در زمینه عدم پرداخت حقوق پاکبانان زحمتکش عنوان شده است که حقوق مهر، آبان و آذر ماه این افراد پرداخت شده است و بر اساس برنامه زمانی تدوین شده که زمان پرداخت حقوق آنان بیستم هرماه می باشد، فقط حقوق آبان ماه این افراد با تاخیر مواجه شده است و این امر از آنجا نشات گرفته که علیرغم پیگیریهای صورت گرفته توسط مدیران شهرداری برخی از شرکتهای طرف قرار داد این شهرداری در سه ماهه پاییز سال جاری هیچگونه صورت وضعیتی به این شهرداری ارائه نکرده اند، و این درحالی است که حقوق مهر و آبان ماه این بخش ها از سوی شهرداری رشت پرداخت شده است.

همچنین با توجه به قرارداد منعقده تمامی شرکتهای طرف قرارداد متعهد به توانایی پرداخت دو ماه حقوق کارکنان خود هستند ، درصورتیکه این شرکتها به تعهد خود عمل ننمایند این شهرداری از طریق مراجع قانونی با آنان برخورد می کند.

در خصوص مساله ترافیک شهر رشت نیز دکتر ثابت قدم در این نامه و از طریق رسانه ملی ضمن عذرخواهی از عموم شهروندان ، وجود طرحهای عمرانی با لحاظ پروژه های زیرساختی متعدد همچون جمع آوری ابهای سطحی را دلیل این ترافیک خواند و به تاثیرات مثبت این طرح در درازمدت اشاره داشت.

 

http://diyarmirza.ir/wp-content/uploads/2017/01/ut1.jpg

 

 

 

http://diyarmirza.ir/wp-content/uploads/2017/01/ut2.jpg

مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
بی نام
اگرمیشود صدا وسیما به شهرداری مناطق ونواحی پنجگانه وسازمانها شهردار ی مراجعه تاحقیقت مشخص شود نیاز به ارائه بدور ازحقیقت نیست
9:35:10
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

همشهری
اینا همش بهونه است ، چرا پروژه ای که نیاز امروز شهر نبود رو اجرا کردید و شهرداری رو به پیمانکار بدهکار؟!!!!
10:6:24
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

س.ف
به نظر من کار صداو سیمای رشت تنها خدشه ای که بهش وارده این بود که باید قبل از پخش خبر پاسخ شهردار رو میگرفت و بعد هردورو پخش میکرد. بحث حقوق پرسنل بحث یک روز و دو روز نیست مدتهاست که موضوع بحث شورا و رسانه هاست . حقوق از طرفی و کیوسکهای بانک شهر از طرف دیگر. و هربار شهردار میگوید چشم و شورا راضی میشود و هیچ تغییری در وضعیت شهر رخ نخواهد داد. و باز جریان تکراری و بازی مسخره استیضاح. نه این شورا شهردار را استیضیاح خواهد کرد و نه شهردار تغییری در روال کار خودش ایجاد میکنه. پس به عنوان یک شهروند خواهشمندم اینگونه عوام فریبی هااا را از بین بره.
12:25:11
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.