کدخبر:
134581
تاریخ انتشار:
۱۴ دی ۹۵
چاپ
چاپ
|
1 نظر
چاپ
دسته خبر
:

عضو شورای شهر رشت؛

خزر: متاسفانه در طی دو، سه سال اخیر رئیس کمیسیون فرهنگی کمتر در جریان کارهای فرهنگی است و میبینیم که خروجی آن تبدیل به ماجراهایی مانند روز رشت، دختری با شال قرمز و یا همین کارگاه آموزشی می شود.

به گزارش خزر، حاشیه های انتشار خبر برگزاری ورک شاپ آموزش حرکات مدرن توسط یک استاد رقص فرانسوی در رشت و موضع گیری های مختلف در خصوص این کارگاه 5 روزه همچنان ادامه داد. (اینجا را بخوانید)

در جدیدترین واکنش ها اما، فاطمه شیرزاد، نائب رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت با مقصر دانستن سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت در خصوص این اتفاق اظهار داشت: دوره آموزشی حرکات مدرن ولنگاری و شبیخون فرهنگی است.

پس از این واکنش، فرهاد شوقی، عضو شورا و رئیس اسبق کمیسیون فرهنگی شورا در گفتگو با خبرنگار خزرآنلاین با بیان اینکه این کار به هیچ عنوان کار درستی نبوده است و حتی اگر ارشاد نیز مجوز این کار را می داد بازهم در شرح وظایف شهرداری رشت به عنوان یک عمل فرهنگی نیست، گفت: متاسفانه برخی از پروژه های فرهنگی که در شهر رشت اجرا می شود همانند فیلم دختری با شال قرمز، یا همین کارگاه آموزشی با فشار برخی از اعضای شورا  بر روی سازمان فرهنگی شهرداری رشت است تا از آن حمایت شود.

وی ادامه داد: سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت با توجه به آنکه منابع مالی چندانی نداشته و وضعیت مالی مشکلی را دارد معمولا در حد چاپ چند بنر حمایت می کنند.

شوقی اضافه کرد: بنده زمانی که متوجه برگزاری این کارگاه آموزشی شدم با تماسی از آقای قانع خواستم که جلوی این کار گرفته شود که البته مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی نیز گفتند در لحظه ای که متوجه اصل ماجرا شدند از انجام این کار جلوگیری به عمل آوردند و حمایتی که به اندازه ی چاپ چند بنر بود را متوقف کردند.

رییس اسبق کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت تصریح کرد: کارهای سازمان ها باید با رؤسای کمیسیون ها هماهنگ شود، رئیس کمیسیون فرهنگی باید تقریبا در جریان تمام اتفاقات سازمان فرهنگی و شهرداری باشد اما متاسفانه در طی دو، سه سال اخیر رئیس کمیسیون فرهنگی کمتر در جریان کارهای فرهنگی است و میبینیم که خروجی آن تبدیل به ماجراهایی مانند روز رشت، دختری با شال قرمز و یا همین کارگاه آموزشی می شود. به نظر بنده این کم کاری از سوی اعضای شورای شهر است و معتقدم هیچ فعالیت فرهنگی نباید در شهرداری انجام بگیرد مگر اینکه رئیس کمیسیون فرهنگی از آن اطلاع داشته باشد.

وی ادامه داد: تاکید یک، دو نفر از اعضای شورا برای حمایت از این کارگاه بوده که سازمان فرهنگی ورزشی به دلیل اینکه نمی توانست و یا نمی خواست حمایتی صورت دهد در حد همان چاپ بنر کاری انجام داد که البته همین مقدار حمایت نیز از نظر بنده اشتباه بوده است.

شوقی در پایان تاکید کرد: سازمان فرهنگی باید در خصوص محتوای برنامه ها نظارت زیادی داشته باشد، بنده به شخصه اگر بدانم کاری اشتباه است هرچقدر هم فشار بر روی بنده باشد آن را انجام نخواهم داد حال هرکس اگر فشار بیاورد و تماس بگیرد. به هرحال در مجموعه ی شهرداری رشت برخی سلسله مراتب ها رعایت نمی شود و این اشتباهات و مشکلات خروجی همین عدم رعایت سلسله مراتب هاست. البته باید این را در نظر گرفت که سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری رشت در حوزه ی فعالیت های مذهبی و مراسم هایی مانند 8دی، 9دی، حضور آقای سعید قاسمی و... بخش زیادی از فعالیت ها بر عهده سازمان فرهنگی ورزشی است.

گفتنیست روز گذشته، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با در اختیار گذاشتن بیانیه ای به تحریریه خزرآنلاین اظهار داشت که این کارگاه آموزشی مجوزی از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی نداشته و پیش از صدور مجوزهای لازم اقدام به تبلیغات پیش از موعد کرده است.(اینجا را بخوانید)

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
بی نام
رقاص که آوردند حالا کی باید بزنه تا اون برقصه؟!
0:19:27
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربازدیدهای علمی فرهنگی
تازه های علمی فرهنگی
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.