کدخبر:
133459
تاریخ انتشار:
۹ مهر ۹۵
چاپ
چاپ
|
1 نظر
چاپ
دسته خبر
:

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی و اتوبوسرانی شهرداری رشت:

خزر: رانندگان تاکسی همواره تابع قانون بوده اند و با وجود مشکلات مختلف هرگز از قانون سرپیچی نکرده اند و مطمئنا هر تصمیمی گرفته شود هم سازمان و هم رانندگن تاکسی سطح شهر مطابق قانون عمل خواهند کرد.

به گزارش خزر، با اعلام بازگشت نرخ کرایه ی تاکسی به نرخ مصوب سال 94 در شهر رشت از سوی فرمانداری این شهر، مرتضی شریفی مدیرعامل سازمان تاکسیرانی و اتوبوسرانی شهرداری رشت در گفتگو با خبرنگار خزرآنلاین اظهار داشت: برای اعلام و ابلاغ نرخ جدید کرایه ی تاکسی منتظر مصوبات شورای تنظیم بازار هستیم که در یک الی دو روز آینده به سازمان ابلاغ خواهد شد.

وی ادامه داد: رانندگان تاکسی همواره تابع قانون بوده اند و با وجود مشکلات مختلف هرگز از قانون سرپیچی نکرده اند و مطمئنا هر تصمیمی گرفته شود هم سازمان و هم رانندگن تاکسی سطح شهر مطابق قانون عمل خواهند کرد.

شریفی در خصوص اینکه گاها در ایستگاه های تاکسی مسافربران شخصی نیز دیده می شوند که در بین رانندگان مجاز تاکسی حضور دارند و اقدام به مسافرکشی می کنند گفت: طبق آمار رسمی که بعضا عزیزان پلیس راهور نیز منتشر می کنند چیزی حدود 12 تا 16 هزار مسافربر شخصی در شهر رشت وجود دارد در حالی که 6 هزار تاکسی در شهر رشت وجود دارد و این یعنی 2 الی 3 برابر تعداد مسافربران قانونی، مسافربران شخصی در سطح شهر وجود دارد و این مسافربران شخصی رزق و روزی رانندگان تاکسی قانونی شهر را می برند.

وی با بیان اینکه حدود 70 الی 80درصد رانندگان شخصی سطح شهر رشت طبق بررسی های انجام شده بومی شهر رشت نیستند، افزود: بنده باید از تلاش و صبوری رانندگان تاکسی سطح شهر تشکر کنم که با وجود تمامی مشکلات مطابق قانون عمل می کنند.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی و اتوبوسرانی شهرداری رشت ادامه داد: متاسفانه سازمان تاکسیرانی و شهرداری مجوزی برای برخورد با رانندگان شخصی سطح شهر در اختیار ندارد و این عزیزان پلیس راهور هستند که باید با این قضیه برخورد کنند که قطعا آنها نیز تلاش خود را انجام می دهند اما جامعه ی آمار به قدری گسترده است که تلاش بسیار بیشتری را طلب می کند، علاوه بر این قالب این افراد به محض کوچک ترین تذکر قانونی به شدیدترین شکل پاسخ می دهند و وارد درگیری های لفظی و فیزیکی می شوند، چه با عوامل سازمان و چه با سایر عواملی که باید با آنان برخورد کنند.

وی در خصوص وضعیت پایانه ی غرب استان گیلان گفت: در خصوص پایانه ی غرب چندین جلسه ی هماهنگی داشتیم همچنین چند روز نیز بهره برداری از پایانه انجام شد و حدود چهار یا پنج روز قبل از اینکه بهره برداری از این پایانه متوقف شود بنده عرض کردم که حضور بی حد و حصر مسافربران شخصی باعث توقف کار خواهد شد.

وی ادامه داد: بر اساس استانداردها این مکان ها باید در جاهای مشخصی جانمایی شود که ترافیک داخل شهر را تسهیل نمایند.

شریفی افزود: دلیل عدم بهره برداری از پایانه ی غرب پس از استارتی که زده شد، حضور بی حد و حصر مسافربران شخصی به سمت غرب استان گیلان است چرا که اجازه ی اینکه مسافران بخواهند به پایانه ی غرب بروند را نمی دهند. حتی سازمان 5 دستگاه اتوبوس رایگان را نیز در میدان شهدای گمنام به سمت پایان غرب قرار داد که این اتوبوس ها بخاطر حضور مسافربران شخصی جای پارک نیز نداشتند و در ایستگاه اتوبوس، اتوبوس ها جایی نداشتند تا مسافران خود را سوار کنند!

مرتضی شریفی در خصوص همکاری پلیس راهور تاکید کرد: عزیزان پلیس راهور زحمات خود را کشیدند و کسی منکر زحمات این عزیزان نیست اما این هماهنگی و اراده بیشتر از این باشد.

وی در خصوص اینکه آیا پایانه ی غرب در حال حاضر تعطیل شده است گفت: این پایانه تعطیل نیست، پرسنل ما در این پایانه حضور دارند، تاکسی ها در پایانه مستقر هستند، در ورودی پایانه نیز باز است، اما به دلیلی که در خصوص مسافربران شخصی عرض کردم، مسافران وارد پایانه ی غرب جهت مسافربری نمی شوند و در واقع باید برای بهره برداری این پایانه برنامه ریزی های منسجم تری صورت گیرد.

شریفی تاکید کرد: شهرداری به وظایف خود عمل کرده است. شهرداری باید جایگاهی را مشخص، نیروهای انسانی را تعیین و هزینه هایش را تامین می کرد که این امر با هزینه ای معادل 23 الی 24 میلیارد تومان انجام شد و پایانه احداث شد.

وی تصریح کرد: امیدواریم در این راه اداره کل حمل و نقل پایانه های استان برای سامان دهی به خودروهای پلاک عمومی استان اقدام کنند همچنین پلیس راه استان گیلان جهت محدود کردن حضور مسافربران شخصی و حتی پلاک "ت" های شهرستان های غرب استان گیلان که وارد شهر رشت می شوند و اقدام به حمل و نقل مسافر می کنند نیز اقدامات لازم را انجام دهند.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی و اتوبوسرانی شهرداری رشت در خصوص احتمال عدم رعایت نرخ مصوب شده توسط شورای تنظیم بازار تصریح کرد: رانندگان تاکسی شهر رشت همواره با سیاست های سازمان همسو بودند و ان شاء الله مدیریت خواهد شد تا با کمترین تنش و مقاومت نرخ مصوب اجرایی شود.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
بی نام
شمافقط دستوربفرمایید ماهم سریعا تمکین میکنیم
23:43:47
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربازدیدهای اجتماعي
تازه های اجتماعي
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.