کدخبر:
134650
تاریخ انتشار:
۱۹ دی ۹۵
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

مدیرکل دادگستری گیلان:

خزر: مدیرکل دادگستری گیلان با بیان اینکه امروز بخش عمده‌ای از بداخلاقی‌های اجتماعی در فضای مجازی دیده می‌شود گفت: نقش فضای مجازی در قسمت عمده‌ای از پرونده‌های طلاق و مشکلات خانوادگی پررنگ است.

به گزارش خزر و به نقل از تسنیم، احمد سیاوش‌پور شامگاه شنبه در نشست خبری در رشت با اشاره به اینکه گیلان در مقایسه با سایر استان‌ها در وقوع جرم وضعیت مطلوبی دارد اظهار داشت: جرایمی چون سرقت‌های مسلحانه، آدم ربایی، قتل‌های عمد و تجاوز به عنف از جرایم خشن محسوب می‌شود و گیلان وضعیت مناسبی در وقوع این جرایم دارد.

مدیرکل دادگستری استان گیلان درگیری‌های فیزیکی، توهین و افترا، ایراد ضرب و جر و سرقت‌های خرد را از نخستین فراوانی جرم در گیلان برشمرد و افزود: باید با دید روانشناسی، درک مفاهیم و فرهنگ سازی مسیر جامعه را به سوی آرامش سوق دهیم.

سیاوش‌پور با تاکید بر اینکه در ۹ ماهه گذشته مجموع پرونده‌های وارد شده به دادگستری استان گیلان ۳۲۹ هزار و ۵۵ فقره پرونده بوده است خاطرنشان کرد: از میزان مذکور ۱۰۶ هزار و ۶۲۶ پرونده وارد دادسرای گیلان شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲ درصد افزایش داشته است.

وی با اشاره به اینکه ۱۲۵ هزار و ۴۹۷ فقره پرونده وارد دادگاه‌های بدوی استان شده است  بیان کرد: در دادگاه انقلاب استان در مجموع در ۹ ماه نخست امسال ۱۱ هزار و ۵۴۸ فقره وارد شده است.

مدیرکل دادگستری گیلان تعداد پرونده‌های تجدید نظر استان گیلان را ۲۴ هزار و ۱۴۴ پرونده عنوان کرد و افزود: در دادگاه کیفری استان که پرونده‌های بسیار مهم بررسی و پیگیری می‌شود در ۹ ماه نخست سال ۶۲۱ فقره وارد شده است.

سیاوش‌پور تعداد پرونده‌های اجرای احکام کیفری را در استان ۴۰ هزار و ۵۲ فقره اعلام کرد و گفت: ۲۰ هزار و ۵۶۷ فقره پرونده در ۹ ماه سال ۹۵ اجرای احکام مدنی در استان گیلان بوده است.

وی ورودی پرونده‌های جدیدالورود به دادگستری استان گیلان در سال ۹۵  را ۲۲۰ هزار پرونده در ۹ ماه نخست سال دانست و خاطرنشان کرد: ورود پرونده‌های جدید در سال ۹۵ نسبت به ۹ ماه سال ۹۴ در استان گیلان ۳ درصد افزایش داشته است.

مدیرکل دادگستری استان گیلان با اشاره به لزوم فرهنگ استفاده از تکنولوژی و فضای مجازی در جامعه بیان کرد: امروز بخش عمده‌ای از بداخلاقی‌های اجتماعی در فضای مجازی دیده می‌شود و این امر در استان گیلان هم مشهود است.

سیاوش‌پور با تاکید بر اینکه در قسمت عمده‌ای از پرونده‌های طلاق و مشکلات خانوادگی، نقش فضای مجازی بسیار پررنگ است گفت: کلاهبرداری در شبکه‌های اینترنتی و فضای مجازی به‌صورت چشمگیری اتفاق می‌افتد و مردم با هوشیاری و آگاهی باید مانع از این پدیده‌ها شوند.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربازدیدهای اجتماعي
تازه های اجتماعي
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.