کدخبر:
112266
تاریخ انتشار:
۴ تیر ۹۵
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

اختصاصی/خزر: بنده بعنوان عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر پیشنهاد تاسیس سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری را ارایه کردم و متاسفانه از سوی شهردار و رئیس شورا به تشویش اذهان عمومی محکوم شدم!

به گزارش خزر، جلسه چندی پیش شورای شهر انزلی در پی خروج 4 عضو از صحن علنی، برای لحظاتی به تشنج کشیده شد.(اینجا را بخوانید)

امیر احمدی فرد یکی از این 4 عضو معترض به طرح اصلاح بودجه بوده است. وی در خصوص اتفاقات آن روز شورای شهر انزلی به خبرنگار خزر می گوید: یکی از مهمترین دلایل تشکیل شورای اسلامی شهرها این بود که اعضای شورای شهر پلی بین مردم و مسئولین باشند و در واقع بتونند با لمس مشکلات مردم از نزدیک برای رفع نیازمندی هایشان برنامه ریزی مناسب داشته باشند. چه برای مشکلاتی که بدلیل عدم برنامه ریزی درست و اصولی در گذشته و امروز برای شهر چالش ایجاد کرده و چه برای مشکلاتی که ممکن است در آینده برای مردم بوجود بیاید.

وی می افزاید: امروز برای رفع این معضلات نیازمند برنامه های راهبردی و عملیاتی هستیم و این امر میسر نمیشود مگر اینکه ما یک برنامه 5 ساله و یک افق چشم انداز بر اساس آمایش شهری داشته باشیم تا بتوانیم بین انسان و فضای شهری و فعالیت آنها یک ارتباط منطقی برقرار کنیم که تا الان این برنامه ریزی مهم و اصولی محقق نشده و متاسفانه در زمان بودجه نویسی در این سه سال دقت های لازم را مبذول نداشتیم.

عضو شورای شهر انزلی با اشاره به وضعیت دو بازارچه نیمه تمام در شهر انزلی، می افزاید:  متاسفانه امروز شاهدیم که بازارچه جنب cng غازیان با بیش از 150 غرفه و بازارچه جنب مخابرات غازیان، هر دو بحالت نیمه تمام رها شده اند و شهرداری اقدام به احداث بازارچه در پارک اخترکاویان میکند که این پارک برای گذران اوقات فراغت مردم این ناحیه احداث شده بود که متاسفانه با راه اندازی این بازاچه دستیابی به این هدف میسر نخواهد شد.

احمدی فرد با اشاره به تراکم جمعیتی در منطقه مذکور و لزوم وجود یک پارک تفریحی در این منطقه به خبرنگار خزر می گوید: با احداث پروژه 2000 واحدی مسکن مهر که حداقل 6000 نفر به جمعیت فعلی این ناحیه اضافه میکند، این منطقه فاقد یک پاساژ تجاری و یک میدان میوه و تره بار و یا حتی فاقد یک مکان تفریحی و ورزشی برای گذران اوقات فراغت جوانان هست و متاسفانه حتی بودجه عملیاتی هم برای این منطقه در نظر گرفته نشده است.

وی با بیان اینکه مردم این ناحیه حتی از داشتن یک عابر بانک محروم هستند، اذعان کرد: شهردار محترم قول داده بودند که فضای روبروی هتل سفید کنار را به یک مکان تفریحی تبدیل کنند که هنوز اقدامات لازم انجام نشده است.

احمدی فرد با اشاره به مخالفت ها در خصوص افزایش کرایه تاکسی در شهر انزلی، افزود: هفته گذشته به خاطر اینکه فشار مالی بر مردم شهر وارد نشود اکثریت اعضای شورا با پیشنهاد پا رکاب رانندگان تاکسی مخالفت کردند اما همین رانندگان تاکسی اولین قشری هستند که با گردشگران و مسافران روبرو میشوند و بنوعی بیلبوردهای تبلیغاتی شهر محسوب میشوند که باید بار سنگین ترافیک و تعداد زیاد سرعت گیرها و چاله های خیابان اصلی شهر را تحمل کنند و شهرداری باید برنامه ویژه ای برای آسفالت معابر اصلی شهر داشته باشد.

عضو شورای شهر انزلی نابودی فضای سبز انزلی را ثمره مدیریت نادرست شهری خواند و ادامه داد: شهر ما به نام شهر باران شهرت دارد و به لحاظ اقلیمی و آب و هوایی شرایط ویژه و خاصی دارد. اما متاسفانه بدلیل سوء مدیریت و آبیاری غلط، فضای سبز شهرمان در حال نابودی است.

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر ادامه داد: از آن جایی که در انزلی بارش باران فراوان وجود دارد، لذا شایسته است که در روزهای آفتابی و در شش ماهه اول برای توسعه زیرساخت های شهری مخصوصا آسفالت معابر از تمام پتانسیل های کارخانه آسفالت استفاده کنیم اما متاسفانه علی رغم تخصیص 3 میلیارد تومان برای تهیه مصالح؛ شهرداری در سه ماه گذشته کمتر از 3000 تن آسفالت تولید کرده و در جایی عنوان شده که قصد خرید آسفالت از بخش خصوصی دارند که این به هیچ عنوان برای شهرداری به صرفه نیست.

احمدی فرد به اختلاف قیمت بین موزاییک های ساخته شده در کارخانه شهرداری با نمونه های خریداری شده اشاره کرد و افزود: مثلا به همین موزاییک فرش هایی که سال گذشته در کارخانه خودمان با هر متر مربعی سه هزار و پانصد تومان تولید میکردیم، توجه کنید حالا آیا صحیح است که در این شرایط بد مالی از شرکت آراکس اردبیل این موزاییک ها را هر متری حدود 30 هزار تومان خریداری کنیم؟! الویت امروز شهر ما تخریب پیاده رو ها است یا ایجاد جاذبه های گردشگری و ساماندهی میدان مرکزی شهر که نمایانگر هویت شهر ما می باشد؟! بنظرم شهرداری انزلی نیازمند یک حسابداری صنعتی است که این موضوع را در سال 92 هم عرض کرده بودم.

احمدی فرد ادامه داد: مردم شهر به ما و به شعارهای ما اعتماد کردند که ما از این تریبون برای حل مشکلات آنان استفاده کنیم و قسم میخورم که در طول این مدت همیشه سعی کردم که صدای مردم انزلی باشم و هیچوقت از این تریبون برای خودم نردبان نساختم.

عضو شورای شهر انزلی تصریح کرد: بنده بعنوان عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر پیشنهاد تاسیس سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری را ارایه کردم و متاسفانه از سوی شهردار و رئیس شورا به تشویش اذهان عمومی محکوم شدم. آیا پیشنهاد تاسیس سازمان فرهنگی ورزشی برای شهری که به لحاظ هنر و ورزش نگین شمال کشور می باشد و از سوی مقام معظم رهبری لقب قهرمان بخود گرفته موجب تشویق اذهان عمومی میشود؟! پیشنهاد برگزاری جشن برترین های علمی و ورزشی را دادم که باز هم توسط سخنگو و رئیس شورای شهر سنگ اندازی شد.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربازدیدهای اخبار شهرستان
تازه های اخبار شهرستان
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.