کدخبر:
95484
تاریخ انتشار:
۱۱ شهریور ۹۴
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

خزر: وزیر آموزش و پرورش با اشاره به آماده توزیع بودن کتب درسی سال تحصیلی جدید گفت: کتاب‌های درسی سال تحصیلی ۹۶-۹۵ نیز از هم‌اکنون زیر چاپ رفته است.

به گزارش خزر، علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش امروز در چهل و یکمین مجمع عمومی مدیران دبیرخانه‌های نظام اداری کشور که در سالن مرکز آفرینش‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد، اظهار داشت: دبیرخانه‌ها قلب سازمان هستند و ورودی و خروجی‌های سازمان از طریق دبیرخانه‌ها دنبال می‌شود.

وی با بیان اینکه دبیرخانه‌ها رکن اصلی بروکراسی محسوب می‌شوند، گفت: این بروکراسی به معنای حاکمیت دفاتر است و اگر دبیرخانه‌ها نباشند سوابق اداری از بین می‌رود.

فانی افزود: در سال‌های اخیر با ورود فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) روال دبیرخانه‌ها سالم و سلامت دنبال می‌شود که لازمه آن توسعه زیرساخت‌های فناوری است.

وزیر آموزش و پرورش با ارائه گزارشی از وضعیت آموزش و پرورش در حوزه فناوری اطلاعات خاطر نشان کرد:‌ آموزش و پرورش عهده‌دار ۱۰۵ هزار مدرسه کشور است و در نقاطی مدرسه وجود دارد که هیچ دستگاه دولتی آنجا حضور ندارد.

وی  افزود: از مجموع ۱۰۵ هزار مدرسه کشور، ۱۱۰ مدرسه دارای یک دانش‌آموز است و ۴۸۰۰ مدرسه با کمتر از ۵ دانش‌آموز اداره می‌شود که همگی آنها در راستای توسعه عدالت آموزشی و انسداد مبادی بیسوادی است.

فانی با بیان اینکه در آموزش و پرورش یک میلیون فرهنگی شاغل داریم، تصریح کرد: در این بین همچنین هر سال ۱۳۰ میلیون جلد کتاب درسی چاپ و برای بیش از ۱۳ میلیون دانش‌آموز ارسال می‌شود.

وی افزود: در عین حال که کتاب‌های درسی سال تحصیلی ۹۵-۹۴ آماده توزیع است، کتاب‌های درسی سال تحصیلی ۹۶-۹۵ زیر چاپ است و مقداری از آنها نیز از زیر چاپ خارج شده است زیرا برای چاپ یک سال کتاب‌های درسی به ۱۴ ماه زمان نیاز داریم.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه آماده‌سازی دانش‌آموزان برای زندگی در دولت الکترونیک را در دستور کار داریم،‌ اظهار کرد: بحث فاوا در آموزش و پرورش یک تفاوتی با سایر دستگاه‌ها دارد، در آموزش و پرورش غیر از وظیفه‌ای که به عهده همه دستگاه‌هاست، آموزش دانش‌آموزان برای اینکه بتوانند در آینده در دولت الکترونیک زندگی کنند از جمله وظایف این دستگاه است.

وی افزود: استفاده از کلاس‌های هوشمند و آماده‌سازی معلمان برای استفاده از حوزه الکترونیک از جمله تکالیف وزارت آموزش و پرورش در حوزه دولت الکترونیک است.

فانی با بیان اینکه آموزش و پرورش از حساسیت ویژه‌ای برخوردار است، خاطر نشان کرد: یک میلیون فرهنگی شاغل و ۱۳ میلیون دانش‌آموز داریم که با احتساب اولیای آنها ۲۶ میلیون پدر و مادر دانش‌آموزان خواهند بود که در نهایت مخاطبان آموزش و پرورش ۴۰ میلیون نفر می‌شوند که بزرگ‌ترین و پاسخگو‌ترین دستگاه کشور است./فارس

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربازدیدهای علمی فرهنگی
تازه های علمی فرهنگی
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.