کدخبر:
134564
تاریخ انتشار:
۱۳ دی ۹۵
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

خزر: عنوانی که در پوستر، دوستان فرهنگی ورزشی ما زده بودند، بحث رقص باله بود که خود این موضوع شبه بر انگیز است و افراد نیز حق دارند که عکس العمل نشان دهند.

به گزارش خزر، با انتشار پوسترهایی از برگزاری یک کارگاه آموزشی در فضای مجازی، واکنش هایی به برگزاری این کارگاه که به نوعی در پوستر اعلان آن از واژه هایی همچون حرکات مدرن و اپرا و... استفاده شده و مدرس آن یک رقاصه ی فرانسوی بود، صورت گرفت. (اینجا را بخوانید)

پس از انتشار این واکنش ها، شایعاتی در فضای مجازی منتشر شد که برگزاری این کارگاه لغو شده است. در پی انتشار این شایعات، و بیان اینکه مجوز برگزاری این کارگاه از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لغو شده است، قاسم مصفا، مسئول روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان در گفتگو با خبرنگار خزرآنلاین اظهار داشت: بنده نیز در فضای مجازی شنیده ام که این کلاس آموزشی لغو شده است.

وی افزود: متاسفانه برگزاری این کلاس آموزشی نسبت به چیزی که بود و چیزی که عنوان شد به صورت نامناسب انعکاس داده شد و در سطح شهرستان طبیعی است که این حواشی اتفاق بیفتد.

مصفا ادامه داد: عنوانی که در پوستر، دوستان فرهنگی ورزشی ما زده بودند، بحث رقص باله بود که خود این موضوع شبه بر انگیز است و افراد نیز حق دارند که عکس العمل نشان دهند، درحالیکه این کارگاه آموزشی برای تدریس نوع حرکت بدن در نمایش بوده است اما این شایعات در خصوص لغو وجود دارد و ما نیز با توجه به اینکه در برنامه ی ما وجود ندارد نمی توانیم موضع گیری رسمی انجام دهیم، این برنامه ی سازمان فرهنگی، ورزشی شهرداری رشت است و قطعا در جریان جزئیات بیشتری در این زمینه هستند.

گفتنیست؛ بنا به آن چه در سوابق جولی دبلیس فرانسوی، مدرس این کارگاه آموزشی آمده است، وی تجربه زیادی در امر رقص داشته و دکترای خود را در موسیقی شناسی/رقص از دانشگاه لیون کسب نموده است. (اینجا را بخوانید)

در همین راستا، روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، با ارسال بیانیه ای به تحریریه خزرآنلاین تاکید کرد که کارگاه مذکور مجوزی از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی را دریافت نکرده است. در این بیانیه آمده است:

با سلام و احترام

نظر به درج خبر مربوط به کارگاه آموزشی بازیگری خلاق توسط دکتر جولی دبلیس توسط آموزشگاه سیمرغ؛ به اطلاع می رساند برنامه فوق الذکر از سوی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رشت مجوز نداشته و روال اداری مربوطه را طی نکرده است.

لازم به ذکر است آموزشگاه مربوطه با تبلیغ زودهنگام و پیش از اخذ مجوز نهایی کارگاه آموزشی از قوانین و مقررات مربوطه تخطی کرده که برابر مقررات اقدام خواهد شد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان

مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربازدیدهای علمی فرهنگی
تازه های علمی فرهنگی
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.