کدخبر:
133951
تاریخ انتشار:
۲۷ آبان ۹۵
چاپ
چاپ
|
1 نظر
چاپ
دسته خبر
:

خزر: از تاریخ 95/8/15 ارائه ی هرگونه خدمات قضایی منوط به ثبت نام و احراز هویت در سامانه ی ابلاغ الکترونیک شده است و با بکارگیری این سامانه از تاریخ مذکور تمامی ابلاغیه های کاغذی برای افراد ثبت نام شده حذف و اوراق یاد شده به حساب کاربری آنان در سامانه ی ابلاغ الکترونیک فرستاده می شود.

به گزارش خزر، معاونت آمار و فناوری دادگستری کل استان گیلان با معرفی سامانه ی ابلاغ الکترونیک و حذف ابلاغ کاغذی گام بلندی را در تحقق سیاست اقتصاد مقاومتی در استان برداشته است.

متاسفانه هنوز هم در بسیاری از ادارات دولتی و غیردولتی، بروکراسی اداری از طریق کاغذبازی ها نه تنها وقت مراجعان را هدر می دهد بلکه هزینه ی بسیار بالایی را از بابت تهیه اوراق کاغذی به دولت و محیط زیست تحمیل می نماید.

شاید نخستین ذهنیتی که از اوراق کاغذی مرسوم در ادارات مختلف به ذهن متبادر شود همین پرونده های قضایی بعضا قطور است که بیش از صدها صفحه اوراق کاغذی را در خود جای داده است. حالا اما قوه ی قضائیه و به تبع آن دادگستری کل استان گیلان در اقدامی در خور تقدیر و شایسته با راه اندازی و آغاز بکار سامانه ی ابلاغ الکترونیک و حذف ابلاغ کاغذی، تمامی اوراق قضایی را برای ابلاغ به حساب کابری اشخاص ثبت نام شده می فرستد. در همین راستا اشخاص حقیقی و حقوقی می بایست با مراجعه به نشانی sana.adliran.ir برای ثبت نام و ایجاد حساب کاربری اقدام نمایند.

گفتنیست از تاریخ 95/8/15 ارائه ی هرگونه خدمات قضایی منوط به ثبت نام و احراز هویت در سامانه ی ابلاغ الکترونیک شده است و با بکارگیری این سامانه از تاریخ مذکور تمامی ابلاغیه های کاغذی برای افراد ثبت نام شده حذف و اوراق یاد شده به حساب کاربری آنان در سامانه ی ابلاغ الکترونیک فرستاده می شود.

مراحل ثبت نام:

1- مرحله ی اولیه ثبت نام: در منزل، کافی نت ها، دفاتر خدمات الکترونیک قضایی یا دادگستری ها.

2- مرحله ی احراز هویت و تایید شماره ی تلفن همراه: در دفاتر خدمات الکترونیک قضایی یا دادگستری ها.

مراجعین محترم به دادگستری می بایست پس از ثبت اولیه در منزل، کافی نت ها یا دفاتر خدمات الکترونیک قضایی و یا دادگستری ها اطلاعاتی از قبیل شماره سریال شناسنامه، شماره ملی، تاریخ دقیق تولد، شغل، شماره تلفن همراه، شماره تلفن ثابت، کدپستی و نشانی پستی را به همراه داشته باشند.

همواره پس از صدور ابلاغیه از طریق پیامک به ثبت نام کنندگان اطلاع داده می شود تا با مراجعه به آدرس eblagh.adliran.ir و وارد کردن کدملی و رمز شخصی ابلاغیه های خود را مشاهده نمایند.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
بی نام
در این گام بلند اگر استانداردهای وب رو رعایت میکردن و به عنوان مثال سایت ریسپانسیو میبود، بهتر نبود ؟!
9:50:49
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربازدیدهای اجتماعي
تازه های اجتماعي
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.