کدخبر:
112320
تاریخ انتشار:
۸ تیر ۹۵
چاپ
چاپ
|
2 نظر
چاپ
دسته خبر
:

بازرس کل استان گیلان:

اختصاصی/خزر: اگر شهردار رشت مدعی است که میتواند تیم داری کند و این مساله جز ضروریت فرهنگی ورزشی شهر است در ابتدا باید از شورا اجازه گرفته و بعد طی درخواستی خاص از معاون عمرانی وزارت کشور اخذ اجازه کند.

به گزارش خزر، سیف الله مسرور، امروز و در جریان نشست خبری سازمان بازرسی استان گیلان در جمع اصحاب رسانه در خصوص نظارتها و بازرسیهای بعمل آمده در سال 94 اظهار کرد: سازمان بازرسی دو وظیفه تعریف شده دارد که شامل نظارت بر عملکرد دستگاه های دولتی و عمومی و بازرسی از آنها است.

وی افزود: تمام سعی ما این است که با نظارت صحیح و مشورت دادن به مدیران، از وقوع تخلفات پیشگیری کرده و بدین ترتیب مدیران دستگاه ها را در سمتهای خود حفظ کنیم.

http://uupload.ir/files/awmu_01.jpg

مسرور در ادامه بیان کرد: در بحث نظارت بر معاملات دولتی و غیر دولتی، در 1691 کمیسیون معاملاتی، شرکت و نظارت داشتیم که مبلغ این معاملات بالغ بر 2241 میلیارد تومان میشد که در این راستا 35 تذکر کتبی، و 28 مورد تذکر شفاهی به مسئولان مربوطه داده شد.

وی در خصوص عملکرد این سازمان در حوزه زمین، منابع طبیعی و محیط زیست گفت: برای حفظ چرخه محیط زیست و کاربری کشاورزی از تغییر کاربری و تغییر ماهیت آب بندان های رشت و استان ممانعت بعمل آوردیم.

مسرور در خصوص طرح پاکسازی رودخانه های گوهررود و زرجوب اضافه کرد: پیگیری های ما در دو سال اخیر به تخصیص بودجه 50 میلیاردی دولت برای پاکسازی این رودخانه ها منتهی شد که البته نیاز این طرح به 250 میلیارد تومان اعتبار است اما با همان مبلغ اولیه نیز ما از عملکرد سازمانهای مرتبط این امر رضایت نداریم.

وی تصریح کرد: در سال 94، پنجاه و یک بازرسی برنامه ای و مستمر داشتیم که 26 درصد بیشتر از ماموریت های ابلاغی ما بوده است.

http://uupload.ir/files/voxp_04.jpg

مسرور در مورد ساماندهی گردنه حیران گفت: در خصوص طرح ساماندهی گردنه حیران، به اهمال و سهل انگاری مسئولان مربوط برای تغییرات کاربری غیر مجاز رسیدگی کردیم و هم اکنون پرونده انها در مراجع قضایی در حال بررسی است.

رئیس بازرسی کل استان گیلان افزود: در بحث حیف و میل و ورود خسارت به خزانه دولت و مردم، 68 میلیارد تومان را به خزانه برگرداندیم، که شامل اختلاس چند میلیاردی در یکی از دستگاه های دولتی و اختصاص 41 میلیارد بودجه در یکی از دستگاه های مربوط به سلامت مردم در جایی که ربطی به حوزه سلامت نداشت و سهل انگاری 21 میلیاردی در یکی دیگر از دستگاه های دولتی بود.

مسرور بیان کرد: 433 پیشنهاد لازم الاجرا به دستگاه های دولتی دادیم که باید توسط مسئولین اعمال و اجرا شود.

وی در خصوص فیش های حقوقی آنچنانی و پرداخت های نامتعارف گفت: در گیلان برخورد آنچنانی با پرداخت های نامتعارف نداشتیم، چون سیستم پرداخت ها در تهران متمرکز است مدارک قابل استناد برای پیگیری نداشتیم.

http://uupload.ir/files/9zg1_10.jpg

مسرور در پایان در پاسخ به سوال خبرنگار خزر مبنی بر اتفاقات اخیر در افطاری شهروندی شهرداری رشت در خصوص اعتراض پرسنل شهرداری بیان کرد: شهرداری باید برای هزینه کرد این مراسم از محل بودجه دولتی از ما مجوز میگرفت و ما چنین مجوزی صادر نکردیم. مسلما این که سازمانی حقوق معوقه داشته باشد و آنرا در اولویت قرار ندهد و به حواشی بپردازد در شان آن سازمان نیست.

رئیسی بازرسی کل استان گیلان تصدیق کرد: در بحث تیم داری نهادهای دولتی و شهرداری ها در سال 93 دستورالعملی توسط معاون عمرانی وزارت کشور ابلاغ شد که بر اساس آن شهرداری ها از تیم داری منع میشوند و این دستور العمل برای تمام شهرداری ها لازم الاجراست.

وی افزود: اگر شهردار رشت مدعی است که میتواند تیم داری کند و این مساله جز ضروریت فرهنگی ورزشی شهر است در ابتدا باید از شورا اجازه گرفته و بعد طی درخواستی خاص از معاون عمرانی وزارت کشور اخذ اجازه کند.

http://uupload.ir/files/29w4_06.jpg

مسرور در خصوص نظر شخصی خود در مورد تیم های گیلانی سپیدرود و داماش گفت: به اداره کل ورزش و جوانان متذکر میشوم که از این تیم ها محافظت خاص کند که ما از آنها خاطره های زیادی داریم و تمام تلاش خود را بکند تا سکان مدیریت این تیم ها به دست اهلش بیفتد و ما در این خصوص نظارت ویژه خواهیم داشت.

وی اضافه کرد: در خصوص بازرسی از شهرداری رشت مسلما بخاطر گستردگی فعالیت شهرداری ها بیشترین میزان بازرسی از این سازمان است و در آینده نزدیک تیمی از نمایندگان ما جهت تهیه گزارش در شهرداری رشت مستقر خواهند شد.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
علی
جناب مسرور بعنوان یک کارشناس ارشد مدیریت اجرایی به شماعرض میکنم مادامیکه ضعف در دستگاههای نظارتی و امنیتی وجود دارد وبنای کارشان را برخورد با مفاسد مختلف اقتصادی و.....در حوزه وظایف خود گذاشته اند این وضعیت وجود خواهد داشت قوانین کشور ضعیف است و متعلق به احد بوق است وباید یک بازنگری در قوانین بشود و این بازنگری درحوزه های تخصصی حقوقی قابل بحث است لذا نمایندگان مجلسی که تخصص حقوقی ندارند و در راس کمیسون حقوقی و یا ،بعنوان نمایندگان ملت در مجلس حضور دارند نمیتوانند قوانین بروز راتهیه کنند اگر رویه پیشگیری از وقوع درکشور بناشود البته نه در حرف و همایش بلکه در عمل تعداد پرونده های قضایی و مفاسد اقتصادی و...... کم و بی رنگ میشود
19:56:36
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

بی نام
کاری به اعتراض آن کسبه عزیز که از پاسداران انقلاب بوده و الآن نیست، ندارم اما این سناریوی بی-آر-تی برای شهر رشت نیاز نبود. تهران، مشهد، تبریز و…. به این نوع حمل ونقل نیاز داره اما رشت که کل شهر را در عرض ۱۵دقیقه میتوان دور زد نیاز نبود آقایان محترم که تا سخنی گفته میشود دایم برای رفع مسئولیت و توجیه کارهای خود عنوان میکنید اینقدر ساعت کارشناسی شده؛ بفرمایید کدام کارشناسی؟ گروه کارشناسان چه کسانی هستند؟ جناب مسرور لطفا در رابطه با اضافه کردن نرخ کرایه غیرقانونی که از مردم توسط رانندگان گرفته میشود پیگیری بفرمایید. از تاکسی‌هایی که بی‌حساب و کتابی که وارد سیستم تاکسیرانی شده و بنا به گفته شهردار و مدیران خودشان بیش از ۴۰۰۰تاکسی اضافه وارد ناوگان شده را پیگیری بفرمایید و متخلفین را مورد تعقیب قرار دهید!!! برای ورود این تعداد تاکسی از هر کدام بالغ بر۵۰۰۰۰۰تومان سازمان گرفته، خیلی از این تاکسی‌ها به کارکنان شاغل دولت داده شد و…… چرا این تخلفات را پیگیری نمیکنید؟!!! از کارمند استانداری گرفته تا آموزش و پرورش تا مدیرعامل بانک و…. تاکسی گرفتند.چرا؟ چرا؟
3:6:26
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.