کدخبر:
52876
تاریخ انتشار:
۷ آبان ۹۷
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ

منوچهر امین، مرد دوست داشتنی و محبوب ورزش لاهیجان

فوتبال لاهیجان در طول تاریخ پر فراز و نشیب خود، بازیکنان، مربیان، مدیران ، سرپرستان و حتی تدارکات بسیاری را دیده که هر یک در طول این زمانهای دور و نزدیک در صفحات ورزش این شهر زحمت کشیدند و نام خود را در فوتبال لاهیجان ثبت کردند.

 

اما در طول سالهای اخیر که فوتبال لاهیجان آن هیاهوی سابق را ندارد و سکوت سنگین سکوهای استادیوم تختی خود بیانگر حال و روز فوتبال این شهر هست در کنار چند باشگاه مطرح فوتسال و تیم های رده پایه و مجموعه اقداماتی که هیات فوتبال با برگزاری کلاس ها و دوره های مختلف برای سرپا ماندن فوتبال انجام می دهد، این پیشکسوتان فوتبال لاهیجان هستند که در غالب چند تیم چراغ فوتبال را از خاموشی مطلق رهانیده و هنوز کورسویی را برای تابیدن نور با زحمت و همت نگاه داشته اند.

در مورد تیم های فوتبال لاهیجان در یادداشتی دیگر حتما اشاره خواهم کرد ، ولی آنچه که مرا بر آن داشت تا از تابیدن نوری پر امید برای فوتبال لاهیجان سخن بگویم ، تلاش ها، حمایت ها و عشق یک لاهیجانی برای زنده ماندن فوتبال در لاهیجان است.

منوچهر اقبال امین کسی است که در چند سال اخیر بارها نامش شنیده شده،این عاشق دیار لاهیجان که سال هاست در خارج از کشور زندگی می کند، فارغ از هر گونه توقعی و تنها به عشق بچه های قدیم و جدید لاهیجان و مردانی از نسل پر فروغ گذشته تا حال در هر مناسبتی چه برای پیشکسوتان مراسم یادبود برگزار کرده و چه با کمک های خود برای سرپا ماندن فوتبال تلاش کرده و هر ساله دورهمی بازیکنان چند نسل با حمایت او برگزار شده و در مدنت اخیر هم برای ساماندهی این حمایت ها اقدام به راه اندازی تیمی با حضور پیشکسوتان به نام خود کرده است.

منوچهر امین حتی در جام جهانی روسیه دست به کار بزرگی زد و شرایطی را فراهم کرد تا چند نفر از بازیکنان اسبق تیم ملی و پیشکسوت فوتبال لاهیجان در کشور روسیه حضور یافته و مسابقات جام جهانی و تیم ملی را از نزدیک تماشا کنند.

حضور در جمع ورزشی ها و اهدای هدایا و همبازی شدن با پیشکسوتان لاهیجان را از دیگر برنامه های این عاشق فوتبال در زمان سفر به شهر و دیار وی می توان شمرد.

اما در آخرین اقدام، بیش از ۴۰ نفر از پیشکسوتان و علاقمندان فوتبال لاهیجان با حمایت کامل ایشان و تقبل همه هزینه ها به تهران اعزام شده تا مسابقه تاریخی و حساس پرسپولیس مقابل السد قطر را از نزدیک تماشا کنند.

منوچهر امین از آن دسته افرادی که از سرمایه شخصی خود برای ورزش لاهیجان هزینه می کند و ریالی هم از کسی توقع نداشته و هیچ انتظاری هم از کسی ندارد و حتی یک بار هم ندیدم که از عکاسی و فیلم برداری بخواهد او را همیشه رصد کنند و اقداماتش را در بوق و کرنا کنند، منوچهر امین نامش در تاریخ فوتبال لاهیجان با نیکی ثبت خواهد شد و فرق منوچهر امین با کسانی که نامشان در تاریخ با نکویی ثبت نخواهد شد این است که آقای امین ورزش لاهیجان از جیب خود می بخشد و نمی خواهد های و هوی کند ولی دیگرانی هستند که از بیت المال و پول و سرمایه مردم می بخشند و منت هم گذاشته و تازه مدعی هم هستند که چرا عکس من نیست و نامم پر رنگ ذکر نشده و…

در طول سالیان اخیر برخی پیشکسوتان ورزش لاهیجان به دیار باقی شتافتند و ورزش این شهر از کوچ ابدی آنان دچار خسران شد، اما آنچه جالب بود این است که تیم هماهنگ کننده برنامه های آقای امین برای این افراد در زمان حیاتشات مراسم های تجلیل گرفت، کاری که باید متولیان ورزش انجام می دانند که نکردند.

منوچهر اقبال امین برای همه ما می تواند یک الگو باشد که به عنوان خیری در ورزش با عشق و علاقه از هیچ کوششی برای نشاندن لبخند بر روی لبان ورزشی ها و فوتبالی های شهر خود فروگذار نکرده و عاشقانه های خود را با آنان تقسیم می کند. هستند کسانی که از وضعیت مالی خوبی هم برخوردار بوده و ریالی هم برای ورزش خرج نکرده ولی از ورزش سکویی برای پرتاب و ارتقای موقعیت شغلی استفاده کرده و این دوستی را یکطرفه برای خود می خواهند.

حیفم آمد که کارهای ماندگار این مرد بزرگ ورزش لاهیجان در تاریخ مکتوب و رسانه ها و مطبوعات ثبت نشود.

باید قدردان مردان بزرگی همچون منوچهر اقبال امین باشیم که دلشان برای شهر و کشورشان می تپد و با شادی همشهریان، شاد و با غم های آنان غمگین می شوند.

باید کاری کنیم که همیشه مواظب این افراد بوده و اجازه ندهیم حرمت آنان شکسته شده و حریمشان خدشه دار شود. باید از این دلدادگان عشق حمایت کرده و حتی اگر می توانیم در این مسیر یاریگرشان باشیم.

فوتبال لاهیجان می تواند با یکدلی همه فوتبالی ها و مردان بزرگ خود باز برخیزد و قطب فوتبال شرق گیلان باشد.

برای جناب آقای منوچهر امین همواره آرزوی موفقیت و سلامتی دارم.
منوچهر امین، مرد دوست داشتنی و محبوب ورزش لاهیجان
#شاهين جهانگيربلورچيان #منوچهر امین، مرد دوست داشتنی و محبوب ورزش لاهیجان


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدترین خبرها
تازه ترین خبرها
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
52876 2