کدخبر:
52904
تاریخ انتشار:
۴ دی ۹۷
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
نام نویسنده
:

ستاد استقبال يا ستاد مقابله با برف

 فصل  زيباي زمستان فرا رسيد و چشم انتظار استفاده از مواهب اين فصل بي نظير هستيم تا به لطف الهي شاهد نزول رحمتش و بارش برف به عنوان مهم ترين زيرساخت آبي كشور باشيم.

اما چرا با فرا رسيدن اين فصل واژه هايي چون" آمادگي براي مقابله با برف، مديريت بحران برف و... از كساني به گوش مي رسد كه مسئوليت اصلي براي فراهم نمودن شرايط مناسب در صورت بارش برف را دارند؟!

چرا برف را بحران مي بينند؟ چرا ستاد مقابله؟! و چراهاي ديگر؟!مگر نبايد ستاد استقبال از رحمت الهي تشكيل داد.

هرگز فكر كرده ايم ايجاد ستاد استقبال از برف و رحمت الهي در هم افزايي همه اركان جامعه چه نقشي خواهد داشت؟

عزيزان ؛ فصل زيباي زمستان فرا رسيده است. فصل رحمت و بركت، فصل اميد، فصل خوبي ها.

مسئول عزيز؛ شما هم ديده ايد كه پدران مان در گذشته چگونه زمستان را بدون امكانات امروزي و ماشين افزار، با شور و هيجان سپري نموده اند.

باور كنيم  فراموش كردن دستاورد و شيوه هاي گذشتگان، متكي شدن به ماشين افزار موجب آن شده است كه برنامه ريزي كم رنگ وخودكفايي و اتكا به نيروي تفكر در نبود هريك از امكانات به شدت كاهش يابد.

چه چيزي در سالهاي اخير پس از بارش برف مخاطره ايجاد نموده است؟!

جز اينكه مسائلي چون عدم رسيدگي به  شاخه هاي درختان، عدم بازنگري در جايگريني درختاني كه متناسب با آب وهواي گيلان نبوده و شكننده هستند، بي توجهي برخي تاسيسات قديمي و مستعل به ويژه  تيرهاي برق ، عدم توجه به مراكز حساس و خدمات رسان و ... مسبب آن بوده و  جملگي از اقدامات مديريتي است و بايدمورد توجه جدي قرارگيرد.

زماني كه براي زندگي و كار كمتر به ماشين و تكنولوژي هاي نوين وابسته بوديم، همواره خودرا در برابر رويدادهاي طبيعي آماده نگه مي داشتيم و كمترين خسارت را متحمل مي شديم؛ چرا اين الگو را با توجه به در اختيار داشتن امكانات و تجهيزات ادامه نمي دهيد؟!

در استان هاي مجاورمان كه برف جز لاينفك زندگي زمستاني آنان است آيا آنان هم چنين نگاهي دارند و به مقابله برمي خيزند يا چشم انتظارند؟ آيا آمادگي لازم از سمت سازمان هاي مسئول و شهروندان وجود دارد؟!

بياييم با استفاده از تجربه گذشته و بهره گيري از امكانات نوين و امرزوي با پذيرش اصل استقبال به جاي مقابله ضمن ايجاد فرهنگ مسئوليت پذيري عمومي و شوق آفرين به جاي بحران خواني به شايستگي از رحمت الهي ميزباني نماييم.

*هوشنگي

كارشناس ارشد مديريت
ستاد استقبال يا ستاد مقابله با برف
#ستاد استقبال يا ستاد مقابله با برف #محمدحسین هوشنگی


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدترین خبرها
تازه ترین خبرها
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
52904 2