کدخبر:
52946
تاریخ انتشار:
۱۴ اسفند ۹۷
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
نام نویسنده
:

نقش شبکه ی حمل و نقل ریلی در توسعه استان گیلان

درجهان امروز، حمل و نقل ریلی از جمله بخش‏های زیربنایی اقتصاد است که فرآیند توسعه اقتصادی را تحت تاثیر قرارداده و اساس مبادلات بازرگانی و کلید توسعه اقتصادی و اجتماعی است. برخی متخصصان حمل و نقل براین باورند که بین کارآیی در بخش حمل و نقل و کارآیی عمومی اقتصاد و رشد اقتصادی، رابطه‏ای مستقیم وجود دارد و حمل و نقل را واسطه میان فعالیت‏های کشاورزی، صنعتی، بازرگانی و خدماتی در سطح ملی و بین‏المللی می‏دانند.

به اعتقاد بسیاری از اقتصاددانان بین‏المللی، مطالعات انجام شده در سطح کلان اقتصادی برخی کشورها نشان می‏دهد که سرمایه گذاری در حمل ونقل ریلی موجب افزایش رشد اقتصادی این کشورها شده و با افزودن بر بازدهی اجتماعی در سرمایه گذاری‏های خصوصی موجبات سرمایه گذاری درزیرساخت‏های حمل و نقل را فراهم آورده است.

صنعت حمل ونقل ریلی در ایران نیز طی دوران مختلف، با فراز و فرودهایی همراه بوده و هدف اصلی آن، تلاش برای رسیدن به جایگاهی مطلوب و فردایی بهتر است و با توجه به موقعیت سوق الجیشی کشور درمنطقه، ایجاد سیستم حمل و نقل ریلی کارآمد درتوسعه اقتصادی اجتماعی، جایگاه و نقش ویژه ای دارد.

یکی از پروژه های مهم ریلی کشور که باحضور ریس جمهور محترم در ۱۵اسفند افتتاح خواهد شد پروژه ریلی قزوین رشت واستارا می باشد پروژه ای که می تواند پیام آور امید وزمینه ساز اشتغال و همچنین توسعه برای مردم فهیم گیلان باشد.

راه آهن قزوین رشت و آستارا که با اهداف مهم تجاری و گردشگری دردولت اصلاحات کلید خوردودرولت تدبیروامید با همت و پیگیری های ویژه دکترنوبخت تکمیل گردید با اتصال به خط راه آهن سراسری شوروی سابق و دستیابی به شمال اورپا ، ضمن ایجاد تحولی مهم در گیلان این استان را در مسیر شاهراه تجارت بین المللی قرار می دهد.

اتصال ایران و کشورهایی از قبیل چین ، هند، پاکستان از طریق ایران به کشورهای آسیای میانه ، قفقاز و جمهوری آذربایجان با تکمیل را آهن رشت آستارا موجب تحولی در کشور بویژه در گیلان خواهد شد.
نقش شبکه ی حمل و نقل ریلی در توسعه استان گیلان
#نقش شبکه ی حمل و نقل ریلی در توسعه استان گیلان #بابک کاظمی


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدترین خبرها
تازه ترین خبرها
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
52946 2