کدخبر:
53006
تاریخ انتشار:
۱۱ خرداد ۹۸
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
نام نویسنده
:

جنایتی به وسعت فروپاشی یک باور!

خبر بود و تعجب برانگیز و متاسف کننده از وقوع یک جنایت و قتل یک انسان اما وقتی نام عامل آن برایت نام آشنا باشد ،شوک آور می‌شود و غیر قابل باور، بویژه وقتی نام او گره خورده با تمام دوران تعلیم و تربیتت باشد.

در طول سال‌هایی که خود را به سیستمی می‌سپاری که عالی ترین مقامش روزی جانی می‌شود و این یعنی فروریختن خیلی چیزها و سخت تر از آن، نماد بودن او و دیگرانی که یک پیوستگی ذهنی برای جریانی به تو می دهند که سال‌هاست امیدواری‌هایی به آن بسته شده است برای فردایی بهتر که این روزها سخت در این روزگاران تحریم و تهدید و فشارهای بیگانه آرزومندش هستیم.

مرگ استاد به دست استاد!، تراژدی تلخی است در این روزگاران و خدا می‌داند چه سوژه‌ها و تفسیرها و برداشت‌هایی که نخواهد شد مثل همین چند روز که داستان روز شده است و سریالی پیگیری و کارگردانی‌ها با ظرافت پرداخته می‌شود، هر چند که فروپاشی یک باور، سخت‌ترین اتفاق‌های پس از آن است. 

نمی‌دانیم علت حادثه چه بود اما هرچه باشد تاوان خطایی است در زیاده‌طلبی و نادیده گرفتن خیلی از مرام‌ها در زندگی، هرچند که در این میانه نباید احتمال‌های دیگری را هم در مسیر زندگی اینچنین شخصیت‌هایی نادیده گرفت.

فروپاشی اخلاق و افتادن در دام طمع برای انسانی که جایز‌الخطا می‌شناسیمش شاید امر چندان دور از ذهنی نباشد و برای همگان قابل پیش بینی است اما استواری مردانه در برابر کرشمه‌ها کوه می خواهد و ایستادگی، بویژه برای آنانکه پیشتاز می‌شوند در سیالی رویدادهایی که از هر پستویی بهانه‌ای برای سد شدنش جاری است.

حادثه سعادت آباد و مرگ استاد مثل همه حوادث ناگوار اینچنینی از یادهای جامعه خواهد رفت اما آنچه در خاطره‌ها همیشه زنده می‌ماند، تاثیر روانی عاملانی است که از نخبه‌گرایی به اینجا رسیده‌اند و این آغاز فروپاشی باورهایی است برای فردای بهتر این روزگاران و آنجاست که هزینه‌های سرمایه اجتماعی بیش از آن چیزی خواهد بود که با یک اشتباه فروریخته شود، پس در این مسوولیت و دوام آن دقت کنیم.
جنایتی به وسعت فروپاشی یک باور!
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدترین خبرها
تازه ترین خبرها
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
53006 2