کدخبر:
53024
تاریخ انتشار:
۲۹ خرداد ۹۸
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
نام نویسنده
:

انتخابات

بدون شک حضور مردم در پای صندوق رای یک امر مسلم بوده و تحت هر شرائطی اکثریت مردم حداقل برای رهایی از مشکلات شهر و دیار خود به کاندیدایی رای خواهند داد.

حال باید دید با فرض بر مهیا بودن شرائط انتخاب شونده، آیا شرائط انتقال اطلاعات برای انتخاب کننده یکسان است؟

و آیا مردم واقعا حق انتخاب بر اساس آگاهی خود را دارند؟

اجازه فرمایید در چند بخش به این موضوع پرداخته شود.

اول از همه باید دید سطح آگاهی مردم از جامعه چقدر است و آیا مردم کاندیدای مطرح شده را میشناسند و یا قدرت طبقه بندی توان آنان را داشته و یا اصلا اجازه این طبقه بندی را دارند؟

در پاسخ باید گفت که قطعا مردم ما به این شعور سیاسی رسیده اند که وجه تمایز را درک نمایند ولی بعید به نظر میرسد شرائط موجود این اجازه را دهد که اطلاعات خود را کامل نموده و تصمیم درستی را به اجرا درآورند،و دقیقا مشکلات مردم از همین نقطقه شروع میشود.

بی تردید چند عامل میتواند نسبت به محدود نمودن آگاهی برای عموم تاثیر گذار باشد که در این بین میتوان پول و قدرت را نام برد.

بدون تعارف باید حرف زد تا حداقل مردم بدانند که وسیله دسترسی به تمام واقعیت ها برایشان میسر نیست پدیده استفاده از قدرت (واقعا بدون مد نظر قرار دادن شخص خاصی میگویم) مانند نفوذ درادارات و یاپول که بر اساس شنیده ها متاسفانه این روزها وسیله مناسبی برای تعرفه گردیده در اختیار همه کاندیداهای احتمالی وجود ندارد و به نظر میرسد مردم خود باید چاره ای بیندیشند و حداقل به این نکته توجه فرمایند کسانی با داشتن قدرت تاکنون چه اقداماتی انجام داده اند و یا آنانی که هزینه های سنگینی می نمایندمیتوانند در آینده با درآمد سالم جبران هزینه نمایند واصلا این همه پول از کجا آمده است؟

آیا اینقدر در خدمت به مردم مشتاق هستند که حاضرند تمام دارایی خود اعم از مادی و معنوی را از دست دهند یا اهداف دیگری را دنبال میکنند؟

در هر حال توصیه می نمایم اولا مردم در انتخاب اصلح دقت بیشتری نمایند و ثانیا کلیه صاحبان قدرت خصوصا روسای ادارات حوزه های خدمتی بدانند این میز فقط برای مدت محدودی در اختیار آنهاست و با پایان یافتن دوره خدمت باید در دنیا پاسخگوی مردم و در آخرت جواب خدای این مردم را دهند.

نکند برخی از شنیده ها مبنی بر تهدید افراد زیر مجموعه برای سوق دادن به سمت و سوی فرد خاصی صحت داشته باشد که مجبور شویم برای روشن شدن واقعیت به اسناد معتبر رجوع کنیم و بی تعارف در اختیار مردم قراردهیم.
انتخابات
#سیاوش کاظمی #انتخابات


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدترین خبرها
تازه ترین خبرها
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
53024 2