کدخبر:
53106
تاریخ انتشار:
۹ آذر ۹۸
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
نام نویسنده
:

خیانت به کلمات

بعد از هیتلر همه ی آلمان درک کردند که او چه بلایی بر سر کشور و زیربناهای آن آورده است... اما یک چیز نابودشده هم بود که فقط ما روشنفکران آن را می فهمیدیم و آن خیانت هیتلر به "کلمات" بود. خیلی از کلمات شریف دیگر معانی خودشان را از دست داده بودند، پوچ شده بودند، مسخره شده بودند، عوض شده بودند، اشغال شده بودند. کلماتی مانند آزادی ، آگاهی ، پیشرفت ، عدالت!"(هاینریش بل)

درزمان های نه چندان دور هم برخی پدران و مادران نام هایی را برای فرزندان خود انتخاب میکردند که بعدا این نامها هیچ مناسبتی باصورت وسیرت فرد نداشت بعنوان مثال زلفعلی را می دیدی که هیچ مویی بر سرندارد عادل را می دیدی که کاملا فردی ظالم بود جمیل را میدیدی که قیافه ای زشت وکریه دارد

اماامروزه وقتی صحبت‌ها تحلیل ها شعارها سخنرانی ها و.....مدیران ارشد؛ میانی و پایینی ؛روسای قوای سه گانه ؛وزرا وکلا را می شنویم متوجه میشویم چقدر به کلمات خیانت شده است ؛نه مثل آلمان که فقط یک شخصی مثل هیتلر مسبب آن بود ؛اینجا اکثریت مدیران ومسولان دست اندکار مسبب هستند حتی اکثریت روشنفکران جامعه ؛ولی اینبار نه فقط روشنفکران؛ بلکه عموم مردم متوجه این خیانت شده اند. مردم هرباری اگر خبری مبنی بر ارزانی کالا وارزاق عمومی میشنوند یقین دارند که گرانی درپیش است باشنیدن واژه ی خدمت منتظر خیانتی بزرگ هستند با شنیدن کلمه عدالت می بینند ظلمی درراه است دولتی که وعده ی تدبیرمی دهد بدترین بی تدبیری ها اتفاق می افتد دولتی که وعده ی پاکدستی می دهد بیشترین اختلاس ها ودزدی دران اتفاق می افتد مجلسی که باید وکیل مدافع موکلانش باشد بدترین مهاجم جهت زیر فشار گذاشتن مردم میشود شعار دهندگان شایسته سالاری دست دقیقا برعکس آن عمل می کنند.

مردم باشنیدن کلمات و واژه های خدمت امید تدبیر عدالت شایسته سالاری مبارزه با فساد دیگر فقط لبخند تلخی بر لبان خود جاری می کنند لبخندی که هزاران تفسیر غم انگیز دران نهفته است.

دروغ گفتن آنهم دروغ های بزرگ بزرگترین خیانت به کلمه ای بنام صداقت و راستگویی است در طول یک دهه قبل خیانتی که درحق کلمه صداقت شده است غیرقابل تصور است تاجایی که اگر درکشور برای دروغ گفتن مسولین و مدیران نظام مالیات می‌گرفتند کشور ما بی نیاز از صادرات نفت و گاز بود دیگر هم نیازی نبود قیمت بنزین نیز افزایش سیصد درصدی داشته باشد
خیانت به کلمات
#بابک کاظمی #خیانت به کلمات


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدترین خبرها
تازه ترین خبرها
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
53106 2