کدخبر:
53208
تاریخ انتشار:
۱۳ فروردین ۹۹
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
نام نویسنده
:

در خانه ماندن هم پول می‌خواهد؟

امروز روزیست که کرونا ویروس منتظر باز شدن درب سهل انگاری از جانب ما است بر ما و تک تک اعضای هر خانواده و هر شخصی تكليف است.که ضمن حفظ سلامتی خویش به تعهدات و مسئولیت اجتماعی و فردی با الزام به رعایت نمودن دستورات مسئولین محترم بهداشت و ماندن در خانه پایبند باشیم. این روزها هر کسی که تریبون دارد به مردم توصیه می‌کند که در خانه بمانید. راست هم می‌گویند، در خانه ماندن یعنی در امان بودن از کرونا اما آيا مي دانيد در خانه ماندن هم خرج دارد؟

فردي که در خانه نشسته است، دوست دارد بخورد. دوست دارد ببیند. دوست دارد بازی کند. آدمی که در خانه نشسته است نگران حوصله‌اش است که سر نرود.

حالا به نظر شما کارگران روزمزد یا دستفروشان گوشه خیابان و همه افرادي كه بواسطه اين شرايط ايجاد شده كرونايي، درآمد حداقلي شان نيز قطع شده است، با این خانه نشینی چه باید بکنند؟ تورم و گرانی آنقدر بود و هست که نمی‌شود تصور کرد آنها برای روز مبادا پول ذخیره کرده باشند که البته شرایط معیشتی امروزي هم كاری کرده است که برای این افراد هر روز، روز مباداست.

آنها نه برای خرید تنقلات، نه برای خرید بسته اینترنتی، نه برای خرید بازی رایانه‌ای، بلکه برای شام شب‌شان مجبورند به خیابان بروند تا لقمه ناني بدست آورند و حداقل شکم خود و خانواده خود را سیر کنند.

بله، برای آنهایی که حقوق‌شان ماهیانه می‌رسد یا آنهایی که ذخیره‌ای دارند، ماندن درخانه فقط حوصله سر رفتن دارد اما برای آنهایی که نان‌شان روزانه می‌رسد، خجالت و شرمندگی از روی زن و فرزند دارند، و نيك مي دانيم كه اين افراد در استان ما و ديار ما هم كم نيستند، پس وقتی می‌گوییم همه در خانه بمانند باید اسباب در خانه ماندن آنها را نيز فراهم کنیم. برای عده‌ای که دست‌شان به دهن‌شان می‌رسد، وسایل سرگرمی هم دارند شايد خيلي جاي نگراني نباشد، اما برای آنهایی که مشکلات اقتصادی دارند دولت مكلف است اسباب زندگی فراهم نمايد.

باور کنیم، کارگر روزمزدی که مجبور است از خانه بیرون بیاید اگر مطمئن باشد در دوران کرونا از او حمایت می‌شود و کمک‌های بلاعوض دولت به سمت آنها روانه می‌شود، از خانه بیرون نمی‌آید.

از دولت، کمیته امداد و همه نهادهای حمایتی استدعا دارم به صحنه بیایند و دست این خانواده‌ها را بگیرند. آقايان به خدا قسم یارانه ها کفاف زندگی آنها در این روزها را نمی‌دهد. شما را به خدا همانند اين سامانه غربالگري وزارت بهداشت و درمان، سامانه شناسايي افراد آسيب ديده وبيكار شده از كرونا را نيز راه اندازي نماييد، هر چند از لطف کرونا هم که قیمت‌ها حسابی گران شده است و مثلا برای یک کیلو پیاز باید حدود ١٠ هزار تومان پرداخت کرد.

اگر می‌خواهیم مردم به خیابان نیایند تا زمانی که شر کرونا از سر کشور ما کم شود، باید شرایط این بیرون نیامدن را نيز فراهم کنیم. آنهایی که باید تعطیل شوند، تعطیل شوند. آنهایی که باید سبد حمایتی بگیرند، فورا بگیرند. 

بدانيد كه مشکلات اقتصادی برای برخی خانواده‌های ديارمان دردآورتر و کشنده تر از کروناست. دليل اين ادعا مصاحبه مديركل محترم امور آسيبهاي اجتماعي سازمان بهزيستي كشور از آمار ثبت شده از نزاع زن و مرد در صداي مشاور ١٤٨٠ سازمان بهزيستي كشور است و هزاران كد و آدرس ديگر كه در مجال اين دست نوشته نمي گنجد.
در خانه ماندن هم پول می‌خواهد؟
#دكترجوادزبردست گشتي #در خانه ماندن هم پول می‌خواهد؟


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدترین خبرها
تازه ترین خبرها
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
53208 2