کدخبر:
53210
تاریخ انتشار:
۱۷ فروردین ۹۹
چاپ
چاپ
|
4 نظر
چاپ
نام نویسنده
:

تاریخ گیلان نخبگانی چون ارسلان سالاری رابا احترام بیاد خواهد سپرد

ارسلان سالاری درودخانی را از دوره تحصیلی راهنمایی در چوبر شفت به خاطر دارم.

به دور از حاشیه و همواره مشغول تحصیل دانش بودند. دوره دبیرستان نیز به همین منوال بلکه درخشان‌تر ظاهر شدند. همواره روحیه مساعدت و اشتراک دانشی داشتند.

در سال‌های اخیر که موضوع ریاست او بر بزرگ‌ترین تشکیلات بهداشت و درمان استان گیلان مطرح بود خیلی دوست داشتم عملکرد او را بر این مسند نیز ببینم.

اگر چه مسئولین قبلی دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز از نخبگان حرفه پزشکی و موجبات افتخار ما گیلانی ها میباشند، دکتر سالاری درودخانی در این موقعیت پاندمیک کرونا نشان‌ داد اهل پروپاگاندا نمیباشند و به دور از هر گونه حاشیه و کارهای نمایشی تمام وقت به پیکار این بحران تمام عیار شتافت.

فداکاری او به سوگند پزشکی که امروزه گوهر کمیابی شده است با ابتلای خویشتن به این بیماری اثبات شد.

اگر چه دولت با گماشتن افراد دیگری سعی در اثبات اراده و انگیزه در حل این بحران داشت اما این دکتر سالاری درودخانی بود که در سایه و به دور از هر گونه حاشیه توانست عملکرد بسیار‌ قابل قبولی از خود به نمایش بگذارد.

اگر چه خواننده ممکن است به نارسایی های زیادی که در سیستم بهداشت و درمان استان و کشورمان وجود دارد اشاره نماید اما بی انصافی است که نقش خودمان را در عملی سازی طرح فاصله اجتماعی یا Social Distancing بخواهیم نادیده بگیریم و صرفا انتظار معجزه از سیستم بهداشت و درمان داشته باشیم. این مقوله البته مسئله بسیار مهم دیگری است که شاید بتوان از آن به عنوان یک دور معیوب (Vicious Circle) فرهنگی یاد کرد و پرداختن به آن در این مقال نمیگنجد. 

 

نکته دیگری که توجه به آن حائز اهمیت میباشد آن است که نقش بی بدیل پرستاران عزیز و پزشکانی که چون بوعلی سینا و بقراط حکیم جان خویش را در‌ این برهه حساس به خطر انداختند نباید نادیده گرفته شود. این اقشار باید بدانند که جامعه ایرانی همواره قدردان آنان است و هرگز زحمات آنان را فراموش نمیکند.

 

کلام آخر آنکه تاریخ گیلان نخبگانی چون ارسلان سالاری درودخانی را با احترام بیاد خواهد سپرد و به احترام پرستاران و پزشکانی که نه تنها مصاحبه نکردند و برای مطرح کردن خویش، دیگران و مسئولین را مخاطب قرار ندادند، بلکه با تحمل پوشش زمخت ماسک و کاور های پلاستیکی حتی جان خویش را نیز به خطر انداختند، خواهیم ایستاد و ادای احترام میکنیم.

 

درود بر شرفتان ای پاسداران سلامت
تاریخ گیلان نخبگانی چون ارسلان سالاری رابا احترام بیاد خواهد سپرد
#تاریخ گیلان نخبگانی چون ارسلان سالاری رابا احترام بیاد خواهد سپرد #رضا جمشیدی


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
بی نام
آقا جمشیدی تعریف و تمجید در سمینار ها وکنگره علمی صورت می پذیرد .در ژاپن کسی که دارای سمتی است از آن تعریف و تمجید نمی کنند .چون باید در قبال سمت خودش پاسخگو و مسوولیت پذیر باشد . آقای جمشیدی شما این همه در این استان بعلت کرونا ویروس فوت نمودند هیچ ندیدی و نمی دانی .
يکشنبه، 17 فروردين 139923:28:29
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

ابراهیم
درودبرغیرت وتعصب به سوگندپرستاران سلامت هرچه ملت قدردان باشندازاونطرف اقایون بابی مهری وکم توجهی وبعنوان کمی درامدزائی درفکرتعدیل این عزیزان هستندوجواب زحماتشان رااینگونه میدهند
چهارشنبه، 27 فروردين 13991:4:30
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

بی نام
آقای جمشیدی واقعا برای جنابعالی متاسفم . البته حق داری در حد بضاعت علمی خود به نقد وتمجید مسله بپردازی . زیرا اگر رفتار یک برزگر را که بخواهد کار طبابت بکند . اقدام این برزگر. کاری شبیه معجزه دارد . آقای جمشیدی از اسب بیا پایین .وبا هم صحبت بکنیم .آیا آقای سالاری که مدعی داشتن مدرک پزشکی است باید به زبان زنده دنیا که انگلیسی است مسلط کامل باشد یا نه . آیا مقالات پزشکی که در دنیا چاپ می شود باید مطالعه بکند با نه . آیا مقالات علمی و پزشکی سازمان بهداشت جهانی را باید مطالعه بکند یا نه . حالا خودت بفرمایید چطور. چندین هفته جلوتر موضوع کرونا ویروس از طریق رسانه های پزشکی دنیا مو د توجه بوده ولاکن در این محیط مورد بررسی قرار نگرفت .آیا مگر ما تافته جدا بافته هستیم . حتی سالاری موضوعات علمی و پژوهشی را در مورد کرونا ویروس تا چه اندازه مهم پنداشت خود یک مسله دیگر است . پس نقش یک رییس علوم پزشکی چیست . آیا توجه به سلامت جامعه و دفع بحران است یا نه . آقای جمشیدی مگر همین بزرگواران نمی گویند که پیشگیری بهتر از درمان است . پس چرا این امر خطیر مورد توجه شما واقع نشد . آقای جمشیدی اگر قصد شما فقط تعریف وتمجید است دیگر موضوع علمی نخواهد بود ولی اگر هدفت ارتقاء ونقش بهداشت در سلامت جامعه است مسله کاملا حقیقی خواهد بود که در این صورت نقش علم و دانش بسیار پر رنگ خواهد شد .
يکشنبه، 17 فروردين 139923:2:34
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

بی نام
جناب آقای جمشیدی نقد بسیار بسیار عظیمی بر عملکرد آقای سالاری وارد است . شما حداقل در بیان اندیشه علمی خودت صادق باش مگر میشود بعد ازقم آستان گیلان دومین استان حادثه خیز از لحاظ کرونا ویروس بوده باشد .ای کاش ای کاش یک دقیقه در شهر رشت قدم می زدیم و وضعیت اقتصادی مردمان شریف این شهر را بررسی می کردی و سپس به اظهار نظر می پرداختی . آقای جمشیدی خواهشاً از بزرگان قوم خودت سوال کن . طاعونی که در زمان قاجار در این سرزمین بزرگ ایران حادث کردید و چند میلیون ایرانی شریف به کام مرگ رفتند وبعلت نداشتن بهداشت و عدم دارو چه مصیبتی بر این سرزمین وارد آمد . آقای جمشیدی باید همه مان واقع گرا باشیم و قبول کنیم در قبال سلامت و بهداشت جامعه و مردم سرزمین خودمان مسوول و پاسخگو باشیم
يکشنبه، 17 فروردين 139923:18:52
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدترین خبرها
تازه ترین خبرها
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
53210 2