کدخبر:
187893
تاریخ انتشار:
۲۰ شهریور ۹۶
چاپ
چاپ
|
2 نظر
چاپ
دسته خبر
:

به بهانه تغییر قریب الوقوع استاندار گیلان؛

خزر: اینکه یک فرد با هیچ سابقه مدیریتی و اجرایی و فقط مدیریت ۲ساله در یک سازمان دولتی میخواهد استاندار گیلان شود یا اینکه یک فرد غیر بومی به استانداری گیلان منصوب گردد، هر دو مورد برای گیلان سم است.

نويسنده: محسن بيناپور، فعال سياسي اصلاح طلب

موضوع استانداری گیلان به موضوع اول رسانه ها و جلسات فعالان سیاسی در گیلان تبدیل شده است.

گیلان استانداری میخواهد که استان را بخوبی بشناسد و از مشکلات آن باخبر باشد. گیلان استانداری میخواهد که با تدبیر باشد و اهل عمل و کار.

شایعاتی در گیلان پخش شده است که باعث نگرانی گیلانیان فهیم گردیده است. اینکه یک فرد با هیچ سابقه مدیریتی و اجرایی و فقط مدیریت ۲ساله در یک سازمان دولتی میخواهد استاندار گیلان شود یا اینکه یک فرد غیر بومی به استانداری گیلان منصوب گردد، هر دو مورد برای گیلان سم است.

اما در میان این شایعه ها، یک شایعه بسیار عجیب و غریب است. اینکه همان مورد اول، یعنی همان فردی که سابقه ای ندارد میخواهد استاندار گیلان باشد. به این دلیل عجیب است که برای اولین بار دفتر معاون رئیس‌جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه بخاطر این شایعه تکذیبیه صادر کردند که در جای خود بسیار تعجب برانگیز و این اقدام در هاله ای از ابهام و تردید قرار دارد.

این یعنی خطر ... این یعنی خسارت به استان گیلان. شاید پرسیده شود که این موضوعات چه ارتباطی باهم دارند؟

اینکه شایعه ی استانداری یک شخص پخش شود و بعد یک مسئول دولتی آن را تکذیب نماید و دقیقا در همان زمان نام یک فرد غیر بومی برای استانداری گیلان مطرح شود، یعنی خبری در راه است.

یعنی فیل زیر فنجان پنهان کرده اند. یعنی منحرف کردن افکار عمومی...یعنی به مرگ نه بگوییم و به تب راضی باشیم.

این شایعه خطرناک که قرار است یک غیر بومی استاندار گیلان شود ، یعنی میخواهند با بی صداقتی کامل استانداری گیلان را به یک فردی تحویل بدهند که هیچ سابقه مدیریتی و اجرایی و عملیاتی ندارد و فقط دو سالی رییس یک ارگان دولتی در گیلان بوده است.

این نهایت باند بازی و بی صداقتی را نشان و اثبات مینماید.

فعالان سیاسی و ... و بخصوص اصلاح طلبان که باعث و بانی رای آوری مجدد دکترروحانی هستند، باید مراقب اوضاع و احوال باشند تا خدای نکرده به گیلان خسارت دیگری وارد نشود.

اینکه حاصل تلاش و جلسات اصلاح طلبان به سه اسم ختم میشود و یک اسم با قلم یک فرد دولتمرد خط زده میشود و نام یک فرد با هیچ سابقه مدیریتی جایگزین می‌شود ، یعنی خطر بیخ گوش گیلان و گیلانیان فهیم است.

 اینکه میخواهند با یک بازی غیراخلاقی و کاملا بی صداقت، استانداری گیلان را به یک فرد ناپخته و بدون سابقه واگذار نمایند یعنی بازی پیچیده ای در میان است که به زیان تک تک مردم گیلان خواهد بود.

باید از توهم  بیرون آمد. اگر اصلاح طلبان نبودند، هرگز دکتر روحانی به ریاست‌جمهوری نمی‌رسیدند و این نکته باید مورد توجه قرار گیرد نه آنکه برخی افراد با حزبی که در کل کشور تعدادشان به صد نفر هم نمیرسد،توقع این را داشته باشند که صاحب کشور و اختیاردار همه چیز هستند.

دادن استانداری گیلان به چنین فرد و افرادی نه تنها مشکلی را حل نمی‌کند که مشکلات بسیاری را خلق میکند و چیزی جز ناامیدی نخواهد داشت.

سخن اصلی و آخر آنکه، با باند بازی و فیل زیر استکان پنهان کردن نمیشود ذهن مردم باهوش گیلان را منحرف کرد و گیلان را بدست کسی داد که هیچ تجربه ای ندارد و عملکردش در دوره اول دکتر روحانی در استان گیلان، بسیار ضعیف بوده است.

شایعه استانداری یک فرد غیر بومی را تا می‌توانیم باور نکنیم. البته شاید در آخر داستان مجبور شوند که گیلان را به دست یک غیر بومی بسپارند.

در این زمان فقط و فقط باید هوش و گوش بود و مطالبه استانداری گیلان را به گوش مسئولان دولتی و کشوری رساند.

اما بعد از اشاره به تمامی موارد لازم در مورد شایعات استانداری گیلان، این نکته یادآور شود که ماندن دکتر نجفی در گیلان بسیار بسیار عالی و باارزش خواهد بود. در این فضا و روشی که دکترروحانی در پیش گرفته است، بهترین گزینه برای استانداری گیلان، ماندن دکتر نجفی در گیلان است.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
مهرداد
هوش و ذکاوت شما را مورد تحسین قرار می دهیم. تحلیل بسیار درست و منطقی و بدون حب و بغض بود. بعنوان یک گیلانی از شما تشکر و سپاسگزاری می نمایم.
سه شنبه، 21 شهريور 13968:13:0
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

بی نام
اقای بینابور چرا لابوشی سخن میگویی شفاف بگو که اقای نوبخت یکی ازیاران خودرا برمسند استانداری مینشاند وتمام بدبختیهای گیلان همین نوبخت است ومردم گیلان وفهیم تاکی میخواهند چوب این فرد رابخورند مگر درزمان16 سال نمایندگی مجلس توسط همین شخص کارخانجات گیلان به قیمت بسیار ناچیز به همفکران اقای نوبخت مثل خانم هاشمی وکرباسچی وقبه کارخانه الکتریک درمرکز شهر رشت واگذار نشده که قرار بود کارخانه بهینه سازی شود وعلاوه برحفظ نیروهای موجود برتعداد انها افزوده گردد ودرمتن فروش قید گردید چرا اقای نوبخت که الان دربست معاونت رییس جمهوری است وبقول خودش ریالی از بودجه کشور بدون اذن ایشان هزینه نمیشود وازبله کان همین مردم بالا رفته است حرفی زده نمیشود خود رییس جمهور درسخنانی اختیار گیلان را به اقای نوبخت واگذار کرده است بزار جمله ای درزمان نمایندگی ایشان عرض کنم که سیاست ایشان درقدرت چگونه است روزی ایشان برای رفع مشکلات یکی از روستاها به اتفاق مرحوم صفری معاونت وقت فرمانداری به روستای ما امدند وبس از شنیدن مشکلات مردم که همیشه یادداشتی درجیب خودداشته اند اشاره کردند من درتاریخ ... امده بودم دراین محل واز انجاییکه شما ادمهایی بسیار فهیم هستید نیازی نمیبینم درروستای دیگر بروم مشکل همه روستاها رابیان میکنم ودرنطق خود درمجلس درتاریخ .....تمام مشکل را بیان کردم وطوری سخن میگفت وتوانست 16 سال نماینده شود وکاری هم نکرد این همان نوبخت است وبیشترین سهم بیکاری گیلان باتوجه به سابقه نمایندگی در مجلس داردواگر منتقدی هم داشته باشد ودرمیان جمع به ایشان انتقاد کند چند ماه قهر میکند وبه رشت نماید
سه شنبه، 21 شهريور 13969:12:6
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.