کدخبر:
188154
تاریخ انتشار:
۳ مهر ۹۶
چاپ
چاپ
|
1 نظر
چاپ
دسته خبر
:

خزر: ممکن است با برخی ارتباطات زمین های نسقی دیوارگذاری شود و بخشی از مشکلات این زمین ها برای دیوارچینی حل شود و در داخل آن ساخت و ساز صورت گیرد.

به گزارش خزر، دهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر رشت با قرائت آیاتی چند از کلام الله مجید توسط قاری بین المللی، ساعد اصلانی و سرود ملی در عمارت حاج میرزا خلیل رفیع آغاز شد.

این جلسه در شرایطی آغاز شد که تمامی اعضای شورا در صحن علنی حضور داشتند.

17:52؛  محمدحسن علیپور به عنوان منشی شورا بخش هایی از وصیت نامه شهید بیگلو را قرائت نمود.

17:54؛ از سوی شورای شهر رشت از احمدرمضانپور نرگسی و حامد عبداللهی برادر و فرزند شهیدان ناصر رمضانپور و علی عبداللهی به مناسبت هفته دفاع مقدس تجلیل به عمل آمد.

 

 

همچنین امیرحسین علوی ریاست شورا، از فاطمه شیرزاد، عروس خانواده شهیدان نهی قناد نیز قدردانی نمود.

 

18:02؛ فاطمه شیرزاد نیز در ادامه گفت: همسر بنده نیز رزمنده دفاع مقدس است. ما انتظاری نداریم و سرباز گمنام هستیم.

18:05؛ اسماعیل حاجی پور رییس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک، در خصوص اصلاحیه نرخ سرویس مدارس گفت: رقم پیشنهادی سال جاری نسبت به سال گذشته بین ۱۰ الی ۱۲ درصد افزایش یافته است. دو فوریت این طرح به تصویب اعضای شورای شهر رشت رسید.

18:06؛ اخذ مجوز دیوارگذاری و پاکسازی به املاک مشمول ماده ۱۱۰ شهرداری ها وارد دستور جلسه شد.

18:10؛ فرهام زاهد در خصوص این طرح گفت: این طرح در ابتدا توسط شهرداری منطقه سه مطرح شد و بحث اصلی در خصوص ریختن زباله در این زمین ها بوده است.

وی ادامه داد: از آنجا که با توجه به بودجه مناطق شرایط دیوارگذاری وجود ندارد نسبت به صرفا پاکسازی اقدام کنند و مکاتبات لازم با مالک صورت بگیرد که در صورت تکرار تخلف بتوانیم برخورد قانونی لازم را داشته باشیم.

18:12؛ رضا رسولی نیز در این خصوص گفت: در کمیسیون عمران هم در این زمینه مباحثی مطرح می شود که باید گزارش هایی پیوست می شد. یک مساله مهم این است که ممکن است با برخی ارتباطات زمین های نسقی دیوارگذاری شود و بخشی از مشکلات این زمین ها برای دیوارچینی حل شود و در داخل آن ساخت و ساز صورت گیرد.

رییس کمیسیون عمران شورای شهر رشت، افزود: با توجه به باز بودن موضوع در مراجع قضایی و کمیسیون عمران تا زمان رفع دغدغه ها خواهشمند هستیم که این لایحه مسکوت باقی بماند.

18:13؛ امیرحسین علوی بیان کرد: آنچه کمیسیون بودجه مجوز داده است صرفا پاکسازی زمین هاست که نیاز به مجوز شورا دارد. هدف شهرداری ها نیز پاکسازی است، نه دیوارگذاری.

18:15؛ اسماعیل حاجی پور در خصوص تشریح ماده ۱۱۰ گفت: این ماده کاملا مشخص است. قانون میگوید کار را انجام دهیم تا دیگر تکرار شود. نمی شود که کار پاکسازی انجام شود و چند روز بعد دوباره به همان شکل در بیاید.

18:17؛ اعزام تیم شطرنج شهرداری رشت به مسابقات قهرمانی آسیا وارد دستور جلسه شد. این لایحه با موافقت اعضای شورا تصویب شد.

18:20؛ کمک مالی به یکی از کارکنان شهرداری مورد بررسی و تایید اعضای شورا قرار گرفت. کمک مالی دو میلیون تومانی به یکی دیگر از کارکنان شهرداری نیز به تصویب رسید.

 

 

 

18:21؛ طرح پیوستن شهر رشت به شهرهای تالابی وارد دستور جلسه شد.

18:23؛ محمدحسن عاقل منش رییس کمیسیون فرهنگی شورا، با اشاره به موقعیت تالاب عینک گفت: مجموع نظرات دوستان موافقت با پیوستن شهر رشت به کنواسیون رامسر بوده است و امیدواریم بتوانیم قدمی برای پیشرفت شهرمان برداریم.

با توجه به فرا رسیدن اذان مغرب به افق رشت تعدادی از اعضای شورا برای اقامه نماز از صحن خارج شدند که این موضوع باعث شد برای دقایقی جلسه از اکثریت خارج شود.

18:30؛ با بازگشت حاجی پور جلسه به اکثریت بازگشت.

18:35؛ فاطمه شیرزاد با اشاره به موقعیت تالاب عینک و اینکه شهر رشت دارای بزرگترین تالاب داخل شهری است گفت: امیدواریم بتوانیم با حساس کردن مسئولین شاهد این نباشیم که پهنه ی تالابی دچار آلودگی باشد.

18:40؛ برای بررسی چارت تشکیلاتی شورای شهر جلسه وارد صحن غیرعلنی شد.

19:00؛ با دستور ریاست جلسه اصحاب از صحن خارج شدند.

گفتنی است این جلسه در حالی به صورت غیرعلنی ادامه یافت که به نظر می رسد تصمیم گیری در خصوص مهمترین محورهای گفتگو بدون حضور خبرنگاران و پشت درهای بسته کم کم در حال تبدیل به روال همیشگی شورای پنجم رشت است.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
بی نام
تا بود چنین بود .گربه برای رضای خدا موش نمیگیره. بی جهت نیست که خیلیها برای ورود به شورا اسکناس های زیادی خرج کردند .مگر همه چیز را باید علنی کرد؟!!!
دوشنبه، 3 مهر 139623:20:59
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.