کدخبر:
188846
تاریخ انتشار:
۱۱ آبان ۹۶
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

سازمان چای هیچ مجوزی برای تغییر کاربری باغات چای نمی دهد

خزر: سالهای 76 و 77 پرتولیدترین سالهای تولید چای در کشور بوده است که در آن سالها حدود 70 هزار تن چای خشک تولید شد با این وجود در همان سال نیز تنها 70 درصد از نیاز کشور برطرف شد و مابقی نیاز کشور با واردات رفع شد.

به گزارش خزر، دکترمحمدولی روزبهان رئیس سازمان چای کشور در بازدید از غرفه پایگاه خبری تحلیلی خزرآنلاین در بیست و سومین نمایشگاه بین المللی مطبوعات و رسانه های دیجیتال تهران در خصوص آخرین وضعیت چای برداشتی، گفت: تا آخرین روز برداشت چای ۱۰۸ هزار تن برگ چای به قیمت ۲۰۳میلیارد تومان از چایکاران استان های گیلان و مازندران خریداری نمودیم، امسال 7درصد نسبت به سال گذشته چای درجه یک بیشتری خریداری شده است.

http://uupload.ir/files/jp4m_img_4318.jpg

وی در خصوص میزان پرداخت نقدی برگ چای خریداری شده به چایکاران، اذعان داشت: تا به امروز از میزان خریداری انجام شده 130 میلیارد تومان پرداخت شده که به معنی متوسط 65% بهای برگ سبز چایکاران است.

رییس سازمان چای کشور در خصوص واردات چای به کشور، گفت: سالهای 76 و 77 پرتولیدترین سالهای تولید چای در کشور بوده است که در آن سالها حدود 70 هزار تن چای خشک تولید شد با این وجود در همان سال نیز تنها 70درصد از نیاز کشور برطرف شد و مابقی نیاز کشور با واردات رفع شد. متاسفانه در سالهای گذشته حمایتی از تولید داخلی صورت نگرفت و میزان سطح زیر کشت نیز کاهش یافت.

http://uupload.ir/files/458e_img_4329.jpg

روزبهان در خصوص بحث دریافت هزینه چای داخلی و خرید چای خارجی در برخی ادارات نیز اذعان داشت: از سوی سازمان برنامه و بودجه و شخص دکتر نوبخت دستوری برای مصرف چای داخلی در ادارات ابلاغ شد اما متاسفانه این موضوع وجود دارد و قطعا اولین کسی که ضرر خواهد کرد خود افراد هستند که از چای با کیفیت ایرانی استفاده نمی کنند و به بدن خود با مصرف چای خارجی آسیب می رسانند.

وی در خصوص تغییر کاربری های صورت گرفته در زمین های زیر سطح کشت چای یادآور شد: سازمان چای هیچ مجوزی در خصوص تغییرات کاربری نداده است اما متاسفانه در برخی مناطق که بحث تغییر کاربری رخ داده است.

http://uupload.ir/files/3rib_img_4314.jpg

 
سازمان چای هیچ مجوزی برای تغییر کاربری باغات چای نمی دهد
#دکترمحمدولی روزبهان #رئیس سازمان چای کشور


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
188846 1