کدخبر:
188968
تاریخ انتشار:
۲۰ آبان ۹۶
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

دولت و بانک مرکزی بطور مستقیم در قبال اوضاع نامناسب موسسات مالی مسئولیت دارند

خزر: مردم برای سپرده گذاری در موسسات مالی و اعتباری به تابلوها اعتماد کردند زیرا وظیفه مردم نیست که اسناد قانونی موسسات را رصد کنند تا مشخص شود قانونی است.

به گزارش خزر به نقل از خانه ملت، غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی درباره مسیر پرپیچ وخم مشکلات موسسات مالی و اعتباری، گفت: سودهای که موسسات مالی و اعتباری برای مشتریان تعیین کردند از همان آغاز سپرده گذاری مشخص بود که ضررده است، بنابراین دولت باید برای ساماندهی این موضوع در گام نخست فکری به حال متعارف کردن سودهای موسسات مالی و اعتباری کند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: دولت و بانک مرکزی بطور مستقیم در قبال اوضاع نامناسب موسسات مالی و اعتباری مسئولیت دارند بنابراین دولت باید پاسخگوی مطالبات مردم در موسسات مذکور باشد.

جعفرزاده ایمن آبادی افزود: سود مشتریان در موسسات مالی واعتباری باید براساس رشد تورم پرداخت شود تا بحران ایجاد شده در قبال موسسات رفع شود.

نماینده مردم رشت در مجلس تصریح کرد: نباید کاری کرد که مردم نسبت به حاکمیت و نظام بانکی بی اعتماد شوند و این امر می تواند اقتصاد کشور را فلج کند و  در این راستا نیز دولت نباید اجازه دهد بی اعتمادی به سیستم بانکی به بانکهای دولتی نفوذ کند.

عضوکمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه بهارستان برای تعیین تکلیف وضعیت موسسات مالی و اعتباری در حد توانش مناسب کارکرده است، یادآورشد: مجلس قوه قهریه ندارد بلکه مرکز تشخیص تخلف است آن هم نه برای صدرو حکم بلکه جرم را تعیین  می کند اما قوه قضاییه جزا را  تعیین و تایید می کند.
دولت و بانک مرکزی بطور مستقیم در قبال اوضاع نامناسب موسسات مالی مسئولیت دارند
#غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی #نماینده مردم رشت غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی #عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای اقتصاد
تازه های اقتصاد
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
188968 1