کدخبر:
189097
تاریخ انتشار:
۳۰ آبان ۹۶
چاپ
چاپ
|
3 نظر
چاپ
دسته خبر
:

استاندار گیلان:

آمار تلفات عابران پیاده و راکبان موتورسیکلت در گیلان بالاتر از میانگین کشوری است + گزارش تصویری

خزر: استاندار گیلان در همایش یادبود قربانیان سوانح جاده‌ای از روند بهتر کاهش تلفات جاده‌ای استان نسبت به میانگین ملی در دهه گذشته خبر داد

به گزارش خزر، دکتر مصطفی سالاری صبح امروز در این مراسم که در سالن اجتماعات اداره کل مسکن و شهرسازی گیلان برگزار شد، این همایش را در راستای فرهنگ‌سازی و نجات جان انسان‌ها و زمینه‌ساز مشارکت همگان در کاهش تلفات و سوانح جاده‌ای دانست و افزود: پیشگیری از سوانح جاده‌ای کاری ارزشمند، سنگین و مهم است که مشارکت همگان را می‌طلبد.

استاندار گیلان با ابراز خرسندی از روند بهتر کاهش تلفات جاده‌ای استان نسبت به میانگین ملی در دهه گذشته تصریح کرد: با مقایسه آمار تلفات جاده‌ای سال‌های 85 و 90 شاهد کاهش 31 درصدی در سطح ملی و 38 درصدی در سطح استان خواهیم بود که این آمار حاکی از روند بهتر گیلان در کاهش تلفات جاده ای است

نماینده عالی دولت در گیلان در ادامه سخنان خود همچنین با مقایسه آمار تلفات جاده‌ای در سال‌های 90 و 95 وعملکرد بهتر گیلان نسبت به میانگین کشوری اظهار داشت: در این سال‌ها نیز در سطح ملی با کاهش 20 درصدی ودر سطح استان نیز با کاهش 21.5 درصدی مواجه هستیم.

دکتر سالاری بر لزوم بررسی دلایل بروز حوادث و سوانح جاده‌ای تأکید کرد و افزود: باید با آسیب شناسی و تحلیل صحیح اقدامات لازم را در جهت جلوگیری از سوانح انجام دهیم .

نماینده عالی دولت در گیلان تلفات جاده‌ای را موجب آلام روحی و صدمات جبران ناپذیر برای خانواده‌های حادثه دیده دانست

استاندار گیلان گفت: به هر میزان در جهت اصلاح عواملی که باعث بروز تصادفات می‌شود هزینه کنیم در حقیقت صرفه‌جویی بوده و توجیه اقتصادی دارد.

استاندار گیلان توجه به بخش مجروحین سوانح جاده‌ای را بسیار مهم دانست و تصریح کرد: آمارها حاکی از میزان 10 برابری مجروحین سوانح جاده‌ای نسبت به فوتی‌های این بخش است .

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به آمار بالای تلفات جاده‌ای استان در بخش عابرین پیاده و راکبین موتور سیکلت بر ضرورت آسیب‌شناسی و شناسایی دلایل بروز این سوانح تأکید کرد و تصریح کرد: باید با فرهنگ‌سازی و نهادینه کردن مقررات در مواردی به صورت آموزش و در مواردی دیگر با اصلاح مقررات و با ضمانت اجرایی موثر در جهت کاهش سوانح جاده‌ای تلاش کنیم.

دکتر سالاری بر لزوم اولویت‌بندی اصلاح نقاط حادثه خیز استان تأکید کرد و افزود: در نقاطی با تکمیل علائم رانندگی و در نقاطی دیگر با کارهای عمرانی می توان از بروز حوادث جلوگیری کرد .

وی افزود: با آمار دقیق مربوط به حوادث و سوانح جاده‌ای در سنوات گذشته می‌توان دلایل بروز حوادث را آشکار و آنچه که می‌توان انجام داد را با اولویت‌بندی انجام دهیم.

وی ابراز امیدواری کرد : انشاء ا... همه با هم با مشارکت جمعی و سهمی را که می‌توانیم در نجات جان انسان‌ها داشته باشیم در جهت کاهش و پیشگیری از بروز سوانح جاده‌ای بیش از پیش تلاش کنیم.

 

 
آمار تلفات عابران پیاده و راکبان موتورسیکلت در گیلان بالاتر از میانگین کشوری است + گزارش تصویری
#سوانح جاده ای #راه و شهرسازی


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
بی نام
سلام واقعا درست است من هم محل کارم همان طرف است با این مشگل مواحه هستم هر روز با این مشکل مواجه ایم دیروز پیر زنی را دیدم بیمارستان حشمت می آمد با عصا بنده خدا تندد تند باز نتوانست به وسط خیابان برسد . فقط می توانند سمینار بگذارند که به فکر عابران هستند فقط به فکر خودشان هستند به فکر جان عابر پیاده نیستند عابر باید بتواند از آن سو به این طرف سالم بیاید نه اینکه با اوزانس به بیمارستان پورسینا در صورت زنده بودن برسد و اگر نرسد به باغ رضولان !
پنجشنبه، 2 آذر 13968:56:0
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

همشهری گیلانی
در تایید مطلب فوق و نظر همشهری محترم ایکاش آماری هم از تلفات عابر پیاده در خیابانهای داخل شهر رشت نیز بیان میکردید. چراغ عابر پیاده چهار راه حشمت رشت از سمت کوی بیانی به طرف بیمارستان حشمت زمان چراغ سبز برای عابر پیاده به اندازه عبور از نصف خیابان هم نمی رسد برای افراد سالخورده و کودکان و بیماران که توان دویدن در عرض خیابان را ندارند احتمال تصادف نیز وجود دارد. بارها با پلیس راهنمایی رانندگی تماس گرفته ایم و حتی به افسر و سرباز سر چهار راه حشمت نیز اعتراض به این وضعیت را انتقال داده ایم اما در پاسخ به درخواست افزایش تایم عبور جهت امنیت جان عابرپیاده ، علت را کاهش بار ترافیکی بیان کرده اند. یا اینکه راهکار شکایت از طریق نامه درخواست به راهنمایی رانندگی را پیشنهاد داده اند. در حالیکه بعنوان نماینده راهنمایی رانندگی در خیابانهای سطح شهر وظیفه انتقال مسائل و مشکلات حوزه کاری خود به مافوق را دارند. با این توصیف سلامت عابر پیاده برای راهنمایی رانندگی استان اهمیتی ندارد.
پنجشنبه، 2 آذر 13969:17:53
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

بی نام
با سلام در مورد کاهش تصادفات جاده ایی و عابران صحبت شد . چراغ راهنمایی چهاراه حشمت مدت زمان چراغ سبز را از بیانی که عابر پیادده بخواهد از آن سوی خیابان به این سو بیاید آنقدر کوتاه کرده اند ( ثانیه ها را هر روز کمتر از روز قبل می کنند ) که یا در وسط خیابان مجددا قرمز می شود و اگر بدون توجه به ماشین هایی که از بیانی به راست می پیچند در خیابان بمانی به محض اینکه سبز شدحرکت کنی( اگر سالم بودی و تصادف نکردی ) ممکن است اگر شانس بیاوریم بعد از خط وسط جاده چراغ قرمز و رانندگان هم در حال حرکت هستند تاکنون تصادفات زیادی شده متاسفانه نه پلیس راهنمایی و رانندگی مستقر در چهراراه حشمت و میدان توشیبا و همینطور طی تماس های مکرر با مرکز پلیس راهنماییو رانندگی استان کاری نکرده اند فرمایش جالبی دارند به خاطر بار ترافیکی مدت زمان چراغ قرمز را کم کرده اند که بگویند کارشان درست است و ترلفیک نداریم اشکال ندارد بیمارانی که بیمارستان حشمت و یا کارمندان و دانش آموزان و سالخوردگان در حین این اشتباه فاحش پلیس راهور کشته بشوند یکباره عبور از آن سو را برای عابران ممنوع کنید و نرده بزنید تا همه به توشیبا بروند از آن حا به این طرف بیایند یا کار بهتری کنید پل عابر پیاده بزنید و چشمان مبارک را بسته اند حال اگر دانش آموز و مادر پیری را که از این جا رد می شود فرزند و مادر خود بدانند کاری می کنند متاسفم برای رییس پلیس راهنمایی و انندگی استان
چهارشنبه، 1 آذر 13968:31:58
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
189097 1