کدخبر:
189172
تاریخ انتشار:
۴ آذر ۹۶
چاپ
چاپ
|
4 نظر
چاپ
دسته خبر
:

نامه نمایندگان شمالی به مقام معظم رهبری؛

لابی واردات برنج در بدنه دولت، از جهانگیری تا شریعتمداری

خزر: نیاز کشور به واردات برنج در حدود ۴۰۰ هزار تن است که البته می توان این میزان را نیز در داخل تولید کرد، واردات بی رویه برنج سبب می‌شود تا کشاورزان زمین‌های کشاورزی خود را تغییر کاربری دهند.

به گزارش خزر و به نقل از تسنیم، مهرداد بائوج لاهوتی نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به سوال خود از محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی، گفت:سوال بنده درباره واردات برنج به کشور بود.

وی با بیان اینکه در ۷ ماهه نخست امسال بیش ۱ میلیون تن برنج به کشور وارد شده و با آزاد شدن واردات برنج از آبان ماه، ۱ میلیون تن دیگر نیز وارد می‌شود و تقریبا ۱ میلیون تن نیز به صورت قاچاق وارد کشور می شود، افزود: بنابراین ۳ ملیون تن برنج وارد کشور می‌شود.

نماینده مردم لنگرود در مجلس، با بیان اینکه نیاز کشور به واردات برنج در حدود ۴۰۰ هزار تن است که البته می توان این میزان را نیز در داخل تولید کرد، افزود: واردات بی رویه برنج سبب می‌شود تا کشاورزان زمین‌های کشاورزی خود را تغییر کاربری دهند.

لاهوتی با بیان اینکه، وزیر جهاد کشاورزی در جلسه اخیر کمیسیون کشاورزی حضور یافت و درباره سوال بنده توضیحاتی را ارائه داد، اظهار داشت: پاسخ وزیر این بود که بنده حرف‌های شما را قبول دارم و می‌پذیرم اما بنده درباره واردات برنج تحت فشار آقای جهانگیری هستم.

وی با بیان اینکه آقای حجتی در جلسات گذشته که از وی درباره واردات برنج دعوت شده بود به ما گفته بود که تحت فشار آقای شریعتمداری است در حال حاضر نیز شاهد هستیم که وی عنوان می‌کند که تحت فشار جهانگیری است لذا در این زمینه به طور کلی از دولت ناامید شده‌ایم.

نماینده مردم لنگرود در مجلس با بیان اینکه واردات برنج سبب تغییر کاربری ۳ هزار هکتار از زمین‌های برنج شده‌است، تصریح کرد: تغییر کاربری زمین کشاورزی بالاترین جنایت علیه کشاورزی کشور است.

لاهوتی با تاکید بر اینکه، نمایندگان استان‌های شمالی در حال تنظیم نامه‌ای به مقام معظم رهبری درباره واردات برنج هستند،گفت:همچنین این نمایندگان در پی این هستند تا حضور ایشان برسند و مشکلات را برای ایشان توضیح دهند.

عضو کمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس، تصریح کرد: در صورتی که وزیر راهکار و پاسخ قانع کننده‌ای در زمینه واردات برنج ارائه ندهد، استیضاح وزیر جهاد کشاورزی را در مجلس با قوت پیگیری می‌کنیم.
لابی واردات برنج در بدنه دولت، از جهانگیری تا شریعتمداری
#مهرداد لاهوتی #واردات برنج


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
حجت
آقای لاهوتی شما خودتو جر نمی دادی برای رای آوری این دولت؟؟؟ متاسفم برای شما نمایندگان شمالی اگه مثلا" نمایندگان اصفهان بودند کلاس وزیر رو تعطیل می کردند.شما تازه می خواهی برای مقام معظم رهبری نامه بنویسید؟پس وظیفه نمایندگی شما کجا رفته؟؟؟
يکشنبه، 5 آذر 13969:47:30
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

یک شهر وند
بر نج قیمت کمی ندارد متا سفانه هزینه تو لید بر نج اقتصادی نیست با ید راهکار کا هش هزینه در دستور کار مسئولین جهاد کشا ورزی قرار بگیرد .در خود استان گیلان هم 50در صد خا نواده ها برنج را می خرند
يکشنبه، 5 آذر 139614:9:7
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

بی نام
جای تعجب نیست من هم اگر زمین برنج داشتم تغییر کاربری میدام .چای ،برنج،بادام زمینی،ماهی و...رو به نابودی هستند قبلا بزرگترین تولید کننده سبزیجات در کل کشور بودیم و الان وارد کننده از استانهای دیگر! مطمئن باشید تا چند سال آینده برنج های محلی مانند هاشمی اعلا را هم مانند برنج صدری و دم سیاه تو موزه ها باید پیدا کنیم چون جایگزین آن در شرق گیلان توسط سازمان برنج نهادینه شد. وضع دریای خزر هم که روشن است، تغییر مسیر آبهای رودخانه هایی همچون سپیدرود با انگیزه برداشت شن و ماسه بی رویه از رودخانه ها توسط افراد خاص و ذی نفوذ و از بد روزگار نمایندگانی که باید حافظ و قانون گذار باشند و نیز خواب سنگین چشمان تیز بین محیط زیست ! که متعاقبا باعث برهم خوردن اکو سیستم و زایشگاه پرندگان و ماهیان تالاب و آلودگی وحشتناک دریای خزر...و آلودگی ماهیان دریای خزر و از بین رفتن بعضی از ماهیان استخوانی بدلیل نبود آب در رودخانه ها در فصل تخم ریزی....واردت بادام زمینی در حجم وسیع از کشور چین و عراق و ترکمنستان .... تعطیلی شهر صنعتی و ... دیگه گیلان چه درآمدی براش مونده؟ اگر بی انصافی نباشد تولید تُرب را باید گفت که در حد بوندسلیگا تولید میشود که اگر خجالت نکشند همان را هم وارد میکنند. میماند تنها شانس این مردم که آب و هوای مرطوب آن است که اگر انهم نبود قطعا مردم کوچ اجباری میکردند و اینجا مانند دیگر شهرهای کشور تبدیل به کویر میشد.... عده ای کمر به قتل مشاغل گیلان و بی انگیزه کردن کشاورزان با هدف تصرف زمینها و تغییر کاربری زده اند بخصوص مازندرانیها و تهرانیها و این حرکت از ده ، پانزده سال قبل استارت خورده است .اگرچه جهانگیری خودش بچه روستاست اما روستائیان گیلان را نمیفهمد که یک کشاورز با چه رنجی تولید برنج میکند ومبنای درامد گیلان کشاورزیست نه صنعت نداشته ؛در حالیکه اگر دیگر محصولات کشاورزی مانند حبوبات در کشور را با برنج که محصول استراتژیک است مقایسه کنیم متوجه خواهید شدکه حبوبات با برنج رقابت تنگاتنگ دارند بطور مثال لوبیا چیتی خورد فرشی کیلویی ۱۱ هزار تومان بصورت فله و بسته بندی کیلویی ۱۴ هزارتومان و حال قیمت برنج ....؟ جهانگیری واردات این حبوبات را وتو میکند و اجاز نمیدهد قیمت حبوبات نه تنها کم نشود بلکه بالا هم برود! در حالیکه اگر همین برنج مال تبریزیها و اصفهانیهاو یا‌... بود الان پاشنه دولت را کنده بودند و این بر میگرد به همین نمایندگانی که ما انتخاب کردیم و از قضا بیشترشون روستا زاده هستند یعنی در همین یک موضوع حساس و بسیار مهم با هم اتحاد و اجماع نظرندارند .... الله اعلم! شاید برای بعضیهاشون واردات سودهای دیگه ای دارد که که کشت ندارد و تصمیم گرفتند سکوت اختیار کنند بخصوص امیر کبیر گیلان جناب وکیل الدوله، نوبخت!!!!!!!!!!!!!!!!! با این حال نقش رسانه ها ی دیگر گیلانی در پیگیری و بلد کردن و تکرار مهم های گیلان بسیار اهمیت دارد و تنها مربوط به خزر انلاین که پیگیر است نمیشود بخصوص سایت برتری که جایزه ۲۵ سکه ای گرفتتند!
شنبه، 4 آذر 139620:56:42
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

بی نام
برتج توسط عده ای خاص وباحمایت جهانگیری وشریعتمداری وارد میشودوخود اقای نوبخت هم تصور نشود با انها مخالفت وطرفداری ازکشاورزان شمالی کند ورطوبت خزر هم نتوانشته نمایندگان شمالی حرکتی نمایند این کشاورزان هستند بایستی یک صدا باتصمیم منطقی وبرای زنده ماندن ازخود حرکتی نشان دهند وگرنه خیری درانها نیست
يکشنبه، 5 آذر 13968:5:37
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای اقتصاد
تازه های اقتصاد
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
189172 1