وی با بیان اینکه آقای سیف در این جلسه توضیحات قانع کننده ای برای نمایندگان مجلس نداشت، خاطرنشان کرد: هیچ یک از نمایندگان متقاضی سوال از رئیس جمهور از اظهارات سیف قانع نشدند و 180 نماینده ای که خواستار حضور رئیس جمهور در مجلس برای پاسخ به سوالات شان در باره موسسات مالی – اعتباری هستند، همه مجددا بر طرح سوال از رئیس جمهور تاکید دارند.

طراح سوال از رئیس جمهور با بیان اینکه طرح سوال از رئیس جمهور 130 امضاء دارد، گفت: البته در جلسه روز چهارشنبه 19 مهر مجلس 155 نمایندگان در نامه ای به هیئت رئیسه مجلس خواستار ارجاع طرح سوال از حسن روحانی رئیس جمهور به کمیسیون مربوطه شدند که بعد از یک هفته این امضاها افزایش یافت و به 180 نماینده رسید که همه این امضاها به قوت خود باقی است.

وی با اشاره به معطلی پنچ ماه سوال از رئیس جمهور در مجلس افزود: نمایندگان پیگیر سوال از رئیس جمهور هستند و تاکید دارند که روحانی باید در خصوص مشکلات موسسات مالی- اعتباری به سوالات نمایندگان پاسخ دهد.

طراح سوال از رئیس جمهور گفت: هنوز سپرده های مردم پرداخت نشده و هنوز اتفاقاتی که باید بیفتد تا رضایت سپرده گذاران جلب شود، نیفتاده است.

وقف چی با بیان اینکه با تائید هیئت رئیسه موسسه فرشتگان چهار هزار و 900 میلیارد تومان تسهیلات داده شد، افزود: این موسسه به نام کاسپین تغییر نام داد و در سال 95 آنها 2 هزار و 500 میلیارد تومان سپرده گیری داشتند.

وی افزود: در خصوص این پولهای موسسه کاسپین سوال و ابهام وجود دارد. سوال این است که این هفت هزار و 400 میلیارد تومان پول کجاست؟.

طراح سوال از رئیس جمهور با اشاره به ندادن سود پول های مردم از سوی این موسسات تصریح کرد: آقایان باید پاسخ دهند بر اساس کدام قانون و فرمول سود پول مردم را نمی دهند.

سیف رییس کل بانک مرکزی در جلسه غیر علنی دیروز یکشنبه مجلس اعلام کرد که تا کنون سه هزار و 600 میلیارد تومان از طرف بانک مرکزی به سپرده گذاران تا سقف 200 میلیون تومان پرداخت شده است. که این رقم تقریباً 98 درصد مجموعه سپرده گذاران را در برمی گیرد. 2 درصد باقی مانده که بالای 200 میلیون تومان است، نیز قرار است پرداخت شود.