کدخبر:
189223
تاریخ انتشار:
۷ آذر ۹۶
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

شیوه برخورد با تخلفات ساختمانی باید تغییر کند/ مشکلاتی بخش کمیسیون ماده 100 باید قانونمند شود

خزر: تکریم ارباب‌رجوع باید توسط همکاران ما انجام بگیرد و اگر قرار است پیگیری برای رسیدگی به تخلفات ساختمانی صورت بگیرد باید با تکریم انجام شود.

به گزارش خزر، مسعود نصرتی امروز در نشست خبری بابیان اینکه کمیسیون ماده 100 تنها کمیسیونی است که در تمام دنیا وجود دارد اظهار کرد: تنها کشوری در دنیا هستیم که بدون داشتن مجوز ساخت‌وساز صورت می‌گیرد و این اصلاً برای خود شهرداری هم خوشایند نیست که کمیسیون ماده 100 داشته باشند اما متأسفانه با این مقوله روبه‌رو هستیم.

وی بابیان اینکه باید شرایطی فراهم شود که مشکلاتی که در بخش کمیسیون ماده 100 وجود دارد را قانونمند کنیم افزود: زمان رسیدگی به یک پرونده در کمیسیون ماده 100 نارضایتی‌هایی را به وجود آورده است و ما جلساتی را با اعضاء این کمیسیون داشتیم و در حال برنامه‌ریزی هستیم که بانظم و نظامی کار را پیش ببریم و آراء منطقی درست باشد.

شهردار رشت با اشاره به اینکه باید مشکلات مردم حل شود افزود: برای ساختمان‌های که پروانه ساخت ساز از شهرداری دریافت نکرده‌اند باید راهکاری اندیشیده شود تا مشکلات حل شود و اگر امکان دارد پرداختی‌ها قسط‌بندی شود.

وی بابیان اینکه طرحی را به‌عنوان جایزه خوش‌حسابی برای شورای شهر فرستادیم گفت: پرونده‌های که قبل از مانده شامل بخشودگی شوند تا هرچه سریع‌تر همه پرونده‌ها را تسویه‌حساب کنیم و از وقوع مشکلات بیشتر جلوگیری شود.

شهردار رشت بیان کرد: باید شرایطی را فراهم کنیم که ایجاد انگیزه برای پرونده‌های ساختمانی شود و برای حل این مشکل با صاحبان نسق هم دو جلسه گذاشتیم تا ضوابط طرح تفصیلی را حل کنیم.

نصرتی افزود: با گروه‌های مختلف جلسات گوناگون گذاشته‌شده است و در حال برنامه‌ریزی هستیم که شرایط صدور پروانه ساختمانی در زمان کوتاه انجام بگیرد.

وی بابیان اینکه تکریم ارباب‌رجوع و احترام به مردم جزء برنامه‌های شهرداری است گفت: تکریم ارباب‌رجوع باید توسط همکاران ما انجام بگیرد و اگر قرار است پیگیری برای رسیدگی به تخلفات ساختمانی صورت بگیرد باید تکریم انجام بگیرد و در شیوه مذاکره و برخورد باید بازنگری صورت بگیرد.
شیوه برخورد با تخلفات ساختمانی باید تغییر کند/ مشکلاتی بخش کمیسیون ماده 100 باید قانونمند شود
#مسعود نصرتی شهردار رشت #گیلان


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای اجتماعي
تازه های اجتماعي
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
189223 1