کدخبر:
189264
تاریخ انتشار:
۹ آذر ۹۶
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

نجات جان نوجوان معلول ذهنی پس‌از دست و پنجه با مرگ در خانه‌ای مخروبه

خزر: نوجوان حدوداً ۱۶ ساله‌ای که از مشکل معلولیت ذهنی و جسمی رنج می‌برد، از خانه‌ای مخروبه در روستای گورابجیر صحرا به مرکز توانبخشی معلولان ذهنی حکمت رشت منتقل شد.

به گزارش خزر، نوجوان حدوداً ۱۶ ساله‌ای که از مشکل معلولیت ذهنی و جسمی رنج می‌برد، از خانه‌ای مخروبه در روستای گورابجیر صحرا به مرکز توانبخشی معلولان ذهنی حکمت رشت منتقل شد.

یکی از شهروندان خمامی با بیان اینکه حدود یک‌هفته قبل در مراجعه به خانه‌ی یکی از دوستان در روستای گورابجیر صحرا به صورت تصادفی از حضور نوجوانی معلول در خانه‌ای مخروبه مطلع شدم، عنوان کرد: این پسر نوجوان حدوداً ۱۶ ساله از معلولیت ذهنی و جسمی رنج برده و در خانه‌ای مخروبه به تنهایی زندگی می‌کرد.

به گفته‌ی وی، مادر این نوجوان در قید حیات نبود و پدرش گرفتار اعتیاد بوده و با او زندگی نمی‌کرد.

این شهروند با بیان اینکه اقوام این‌نوجوان که از او برای مدتی نگهداری کرده‌اند به دلایلی از عهده‌ی مخارج نگهداری وی بر نیامده و ۳ ماه قبل او را در خانه‌ی سابق پدری‌اش که مخروبه بود و وضعیت نامناسبی داشته رها کرده‌اند، تصریح کرد: وضعیت به گونه‌ای نامناسب بود که آب حاصل از بارش باران این‌نوجوان را احاطه کرده و با مرگ به دلیل مواجهه با گرسنگی و سرما دست و پنجه نرم می‌کرد.

وی زنده ماندن این نوجوان معلول ذهنی را لطف خداوند قلمداد کرده و ادامه داد: از طریق بهزیستی رشت، انزلی و حسن‌رود پیگیری‌های مختلفی صورت گرفت، اما در کمال تعجب پیگیری‌ها نتیجه‌ای در بر نداشت، که در نهایت با مراجعه به بخشداری خمام خواستار پیگیری موضوع نوجوان بی‌سرپناه و بی‌سرپرست شده، که حکم بی‌سرپرستی وی با پیگیری بخشدار از طریق دادگستری صادر شد و با کمک بهزیستی رشت و اورژانس اجتماعی ۱۲۳ این نوجوان به مرکز توانبخشی معلولان ذهنی حکمت منتقل گردید.

این‌شهروند انسان‌دوست در گفتگو به بازدید روز گذشته‌ی خود از مرکز حکمت اشاره نموده و خاطرنشان کرد: در حال حاضر وضعیت این  نوجوان امیدوار کننده بوده و مقرر گردیده تا هزینه‌ی نگهداری وی توسط کمیته امداد امام خمینی (ره) خمام و دهیاری گورابجیر صحرا تقبل گردد. /خمام نیوز

 
نجات جان نوجوان معلول ذهنی پس‌از دست و پنجه با مرگ در خانه‌ای مخروبه
#نجات جان نوجوان معلول ذهنی پس‌از دست و پنجه با مرگ در خانه‌ای مخروبه #گورابجیر صحرا


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای اجتماعي
تازه های اجتماعي
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
189264 1