کدخبر:
189276
تاریخ انتشار:
۱۰ آذر ۹۶
چاپ
چاپ
|
4 نظر
چاپ
دسته خبر
:

مدیریت بحران زلزله کرمان بر عهده مدیری‌ست که کانادا زندگی می‌کند!

خزر: هرچه درباره مدیرهای پروازی در کشورمان شنیده‌اید را فراموش کنید چراکه ظاهرا نسل جدید مدیرانی از راه رسیده اند که با یک پرواز نمی‌توانند فاصله منزل و محل کارشان را طی نمایند و آن سوی مرزهای هوایی کشورمان ساکنند!

به گزارش خزر، ساعاتی پیش زلزله‌ای در کرمان به وقوع پیوست که با شنیدن خبرش، ترس وجود بسیاری از ایرانیان را در برگرفت. خبر وقوع زلزله 6.1 ریشتری که با توجه به فجایع رقم خورده در پی زلزله غرب کشورمان و رفع و رجوع نشدنشان، ترسناک جلوه می‌کند و به شدت نگران کننده است.

نگرانی هایی که با گذشت چند ساعت از ماجرا و بررسی هایی که حکایت از رقم نخوردن فجایع جانی و مالی در اثر این زلزله دارد، برطرف شده اما جایش را نگرانی بزرگ تری گرفته است؛ اینکه مدیر بحران استان در زمان وقوع زلزله در استان حضور نداشته و حتی در کشورمان نیز نیست!

داستانی که ظاهرا از زمان انتخاب این فرد به مدیریت بحران استان کرمان، روند هر روزه و دائمی ست نه اتفاقی، چراکه آقای مدیر ساکن کشورمان نیست. این را اسماعیل نجار، رئیس ستاد مدیریت بحران کشورمان به باشگاه خبرنگاران جوان گفته است.

بدین ترتیب مشخص می‌شود که مدیرکل بحران استان که می‌بایست به اقتضای شغلش 24 ساعت هر روز در تمامی سال در دسترس باشد و به محض وقوع اتفاقاتی از قبیل زلزله، به یاری مردم بشتابد، آنقدر از خاک کشورمان دور است که اگر با جت شخصی هم به سمت میهنمان حرکت کند، به این زودی ها از راه نخواهد رسید؛ بماند که طی کردن این مسیر در بهترین حالت هم با یک پرواز ممکن نخواهد بود!

اتفاقی که اگرچه شبیه به یک شوخی تلخ و دردناک است، اما سخنان نجار ثابت می‌کند واقعیت دارد. اینجاست که چرایی انتخاب این مدیر مورد پرسش قرار خواهد گرفت. سوالی که نجار در پاسخ به آن می‌گوید: «ارتباط ما با مدیران بحران به صورت نقطه چین است و این افراد توسط استانداری برگزیده می‌شوند ضمن اینکه ما پیشنهاد دادیم که مسئول دیگری را برای این مجموعه انتخاب کنند.»

اظهاراتی که نشان می‌دهد رئیس ستاد مدیریت بحران کشور این مدیر پروازی را تعیین نکرده و احتی به این انتخاب به نوعی معترض است و پیشنهاد تغییر وی را هم داده است اما به همین پیشنهاد کفایت کرده و تلاشی برای تغییر این مدیر صورت نداده است؛ وضعیتی که ثابت می‌کند نجار نیز به سهم خود در مدیریت بحران کشور قانع است و دنبال تاثیر گذاری بیشتری نیست!

واقعیتی به مراتب تلخ تر از سکونت مدیر منصوب شده در کرمان، در قاره ای دیگر در آن سوی گیتی که خدا می‌داند در چند استان دیگر مشابه آن را می‌توان دید؛ وضعیتی که دقیق شدن در آن کافی ست تا به روال شدن اوضاع در مناطق زلزله زده در غرب کشور خدا را شاکر باشیم!!
مدیریت بحران زلزله کرمان بر عهده مدیری‌ست که کانادا زندگی می‌کند!
#مدیریت بحران #زلزله کرمان


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
بی نام
کلمه بحران در ایران زمانی معنی پیدا میکند که مسول و یا مدیری اولا معنی مسولیت به ایشان تفهیم شده باشد و دوم اینکه برای جان ،مال و زندگی انسان ارزش قائل شود و انسانیت ارزشمند و خدمت به نوع همانند یک عبادت برایش واجب باشد ؛چیزیکه امروزه در کشور بسیار نادر و در تاریخ باید جستجو کرد در غیر این صورت بحران که گستره اش در ابعاد مختلف زیاد است و تنها به حوادث و بلاهای طبیعی مختص نمیشود امری عادی و کم اهمیت جلوه خواهد کرد و ما این را بارها شاهد بوده و هستیم
شنبه، 11 آذر 13968:29:44
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

بی نام
وقتی که شهردار یک شهر 10000 نفری را میخواهند انتخاب کنند میگویند حتما بایستی محل سکونتت را دران شهر باشد چطورممکن است مدیر بحران استان که اگر به ان اعتقاداشته باشد که حادثه خبر نمیکند ومردم کرمان بوضوع شاهد ان بوده اندانهم مدیربحران استان بهنگام زلزله در خارج ازکشور است وتابعیت دوگانه دارد پس این همه میگویند مدیران دوتابعیتی نداریم پس این چه هست اقای استاندا کرمان ...جلسه بحران که مدیربحران دران نقش اول بایدداشته باشد کجاست چراشایسته سالاری رابررفیق بازی ووفامیل بازی ترجیح میدهیدوجان مردم منطقه رادرخطر میاندازی میدانی که کرمان از حادثه ترین منطقه زلزله درکشوراست واما اقای نجار شما چرا بااعتراضی که کردید تااخذ نتیجه مطلوب پافشاری نکردید شما هم مقصر هستید بااین انتصابها خدا به داد مردم برسد
شنبه، 11 آذر 13968:54:52
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

بی نام
نقطه چین ؟؟؟؟دیگه چیه یعنی این آقا نقطه ها کنار هم میچیند تا یک مسئولی درست شود.یاد مهران مدیری بخیروشادی.شانس آوردیم که خط چین نبود. نکنه این مدیر بحران رفته خاوری را برگردونه .خوب چرا زحمت کشیدند می گفتند حداد عادل یه زنگ به خاوری مزد.
شنبه، 11 آذر 139611:0:8
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

بی نام
وزیر اطلاعات گفت که مدیر دوتابعیتی نداریم واین ازکجا سردراورد از کجا معلوم اینگونه افراد جاسوس کشورهای دیگر درنیایند متاسفم ازاستاندار کرمان این فرد را منصوب مدیر بحران کرد ومتاسفتر انکه کسی که پیشنهاد استانداری کرمان را بااین طرز تفکر به ایشان واگذار کرد خدابداد مردم کرمان رسید
شنبه، 11 آذر 139615:8:55
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
189276 1