کدخبر:
189311
تاریخ انتشار:
۱۲ آذر ۹۶
چاپ
چاپ
|
3 نظر
چاپ
دسته خبر
:

اولین نشانه ها از انشقاق شورا و شهرداری!

خزر: اگرچه محمدحسن عاقل منش حضور نیروهای جدید در شهرداری رشت را منوط به گیلانی بودن آنان دانسته بود و علوی هم گفته بود که مخالف حضور نیروهای غیربومی در سیستم مدیریتی شهرداری رشت می باشد اما نصرتی حداقل در انتخاب اخیر خود، بر مدار ترسیمی اعضای شورا حرکت نکرده است.

به گزارش خزر، چندی پیش بود که خزر در گزارشی خبر از حضور برخی نیروهای غیربومی در شهرداری رشت در آینده ای نزدیک داد. خبری که خیلی زود تحقق پیدا کرد و شهردار رشت پس از سفر به قزوین، انتصاباتی را در بدنه شهرداری کلید زد. انتصاباتی که اگرچه درصد بالایی از آن به انتقال مدیران از قسمتی به قسمت دیگر محدود می شد، اما نام های جدیدی هم در این بین به چشم می خورد. نام هایی که آشنا نبودنشان برای پرسنل شهرداری رشت، حکایت از حضور آنان از شهرهای دور و نزدیک در بدنه شهرداری رشت داشت.

این انتصابات در حالی صورت گرفت که پیش تر برخی از اعضای شورای شهر رشت، واکنش هایی را به این موضوع نشان داده بودند. محمدحسن عاقل منش، عضو شورای شهر رشت در گفتگویی در واکنش به این موضوع، گفته بود اگر مدیران غیر بومی در شهرداری انتخاب شوند، اصالتا گیلانی هستند و امیرحسین علوی، رئیس شورای شهر رشت هم در گفتگو با خبرنگار خزرآنلاین با بیان اینکه مخالف حضور نیروهای غیربومی در سیستم مدیریتی شهرداری رشت هستم، گفته بود: نگاه رو به بیرون را برای مدیریت شهری نمیپسندم. با این حال، شهردار رشت افرادی را به بدنه شهرداری وارد کرد که نه تنها غیربومی بودند، بلکه اصالتاً گیلانی هم نبودند.

اگرچه حضور نیروهای غیرگیلانی و غیربومی در حالی که خود شهردار رشت هم غیربومی و هم غیرگیلانی است، چندان عجیب نیست و چه بسا برای دمیدن روحی تازه در کالبد بی جان شهرداری، مثمر ثمر هم باشد اما هدف بررسی چگونگی حرکت نصرتی بر مداریست که اعضای شورا با اظهارات خود آن را ترسیم کرده بودند. هر چه که باشد، قضیه از دو حالت خارج نیست یا شهردار رشت توجهی به انتظارات شورانشینان نداشته و یا اعضای شورا همانطور که پیش تر گفته بودند، واقعا دخالتی در انتصابات شهردار ندارند.

حامد اخوان، مسعود حاج نصرالله و مهناز استقامتی از جمله افرادی بودند که از شهرهای دیگر راهی شهرداری رشت شدند و البته از علیرضا منجم، علی عطرچین پور، شیما زرآبادی، علی نیرومند، طاهره دلجوی، زینب برزگر و ... به عنوان گزینه های دیگری نام می برند که شاید تا لحظه نگارش این خبر احکامشان صادر شده و یا به زودی صادر خواهد شد.

 

 

 
اولین نشانه ها از انشقاق شورا و شهرداری!
#مسعود نصرتی #شهردار قزوین #شهردار رشت


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
بی نام
اینک اعضای شورا ازبیخبری تغییرات دم میزنند خیال باطلی است وکسیکه میگوید افرادی که شهردار انتخاب میکند گیلانی است ازتغییرات اگاهی داشته و انهاییکه توانستند باقدرت وبااکثریت ارا شهردار راانتخاب نمایند میتوانند درامور داخلی نقش افرینی هم داشته باشند بنظرم شهردار برای برون رفت از انچه اینک درشهرداری میگذرد راهی جز استفاده ازنیروهای غیر بومی ندارد ومیداند درصورت دادن پستهای حساس به افرادنیروهای موجود دور تسلسلی است که شهرداری درچندسال اخیر بدان مبتلا بوده است واکثریت نیروها که دارای پست حساس بوده اند بطریقی بااعضای شورا مرتبط بوده اند ومشکلات شهری رارقم زده اند شهردار برا ی توسعه شهربایستی از هیاهوی که بزودی دامن اورا تکان میدهد نهراسدوراهی جز این ندارد وگرنه راهیست که ازقبل بوده
يکشنبه، 12 آذر 139615:38:5
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

بی نام
منظور از اینکه افرادی از شهرهای دیگر راهی شهرداری رشت شدند را متوجه نشدم .آیا آنان گیلانی ورشتی نیستند یا نه اصلا گیلانی نیستند . لطفا توجه بیشتری داده واز فرافکنی واختلاف اندازی خودداری کنید
يکشنبه، 12 آذر 139622:48:26
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

بی نام
یکی نیست از این هنرپیشگان شورا بپرسد وقتی شما باب ورود افراد غیر بومی را باز و انتصابات انها را فراهم کردید دیگر این ژستهای ناسیونالیستی تون چیه؟ ابتدا چه کسانی به این گزینه غیر بومی رای دادند ؟ اصلا چه کسی و یا کسانی ایشان را اوردند گیلان که هیچی نشده رودروی هم قرار گرفتید ؟ پیش بینی آینده نشون میده سال اول یک ماشین سواری نیروی قزوینی ...سال دوم مینی بوس بعد اتوبوس و.... در سالهای آینده شاهد خواهیم بود با شنیدن سوت قطار قزوینی ها سوار بر قطار صبحانه رو قزوین میخورند تو شهرداری ریاست میکنند و شامشون رو دوباره قزوین و سر انجام بدون خون ریزی گیلان را تصرف و ....‌
يکشنبه، 12 آذر 139623:34:26
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
189311 1