کدخبر:
189435
تاریخ انتشار:
۱۹ آذر ۹۶
چاپ
چاپ
|
1 نظر
چاپ
دسته خبر
:

رییس جمهور در صحن علنی:

وعده های انتخاباتی را در لایحه بودجه ۹۷ پیگیری کرده ایم/ ۳۴ درصد بودجه ۹۷ عملیاتی است

خزر: لایحه بودجه امسال کاملا متفاوت با بودجه های سال های گذشته است. در واقع در این لایحه بودجه به خوبی روشن شده که بودجه تنها یک لیست درآمدی و هزینه ای نبوده بلکه برشی از برنامه 4 ساله دولت است.

به گزارش خزر، حسن روحانی امروز – 19 آذر ماه- در تشریح خصوصیات لایحه بودجه 97 گفت: امیدواریم در اواخر دی ماه شاهد بررسی این لایحه در صحن علنی مجلس شورای اسلامی باشیم و تا آغاز دهه فجر دوازدهم بهمن، لایحه صورت قانونی در اختیار دولت به قرار بگیرد.

رییس جمهورهمچنین تصریح کرد : لایحه بودجه امسال کاملا متفاوت با بودجه های سال های گذشته است. در واقع در این لایحه بودجه به خوبی روشن شده که بودجه تنها یک لیست درآمدی و هزینه ای نبوده بلکه برشی از برنامه 4 ساله دولت است.

وی ادامه داد: به محضر ملت ایران و نمایندگان مجلس عرض می کنم که تمام وعده های اصلی دولت دوازدهم در انتخابات اردیبهشت 96، چارچوب های اصلی آن در این لایحه تبلور دارد و بودجه سال 97 به معنای آغاز اجرای برنامه های دولت دوازدهم است و تمام وعده های اصلی که دولت به مردم در انتخابات داده و هر آنچه مورد مطالبه مردم در ایام انتخابات بود، که مردم از ما اشتغال، رشد اقتصادی، رفع فقر و کاهش نابرابری ها و تحرک در طرح های اصلی و مهم و حضور بخش خصوصی در اقتصاد کشور بود، در این لایحه قابل مشاهده است.

روحانی همچنین تصریح کرد: تبصره های 14، 18 و 19 لایحه بودجه امسال  تحولی بزرگ در بودجه نویسی است و دولت روند جدیدی را آغاز کرده که در سال های بعد ادامه می دهد.

پایه اصلی بودجه 97 شفافیت و پرداخت اعتبار به دستگاه ها بر مبنای عملکرد 3 ماهه آنها است

رییس دولت یازدهم تاکید کرد: پایه اصلی بودجه امسال شفافیت و پرداخت اعتبار به دستگاه ها بر مبنای عملکرد 3 ماهه آنها است. آنچه در گذشته انجام می گرفت این بود که دستگاهی می گفت سال گذشته هزار تومان گرفتم و 990 تومان خرج کردم و برای سال آینده حداقل 10 درصد اضافه یعنی 1100 تومان می خواهم و کسی که هزار تومان بودجه داشت و با صرفه جویی 800 تومان خرج کرد در سال آینده به مراتب کمتر دریافت می کرد.

وی ادامه داد : از این رو برای هزینه کردن رقابتی به ویژه در ماه های آخر سال صورت می گرفت که هزینه کنند تا بودجه بیشتر بگیرند.

بودجه نویسی بدون شفافیت در هزینه ها درگیر دور باطل است

روحانی در ادامه گفت: در بودجه نویسی در ادوار گذشته  تسلسلی به وجود آمده بود، مسیری انتخاب شده بود که به نفع کشور نبود و شفافیت در آن نبود و  دستگاه ها تشویق به اجرا نمی شدند و نمی دانستیم یک خدمت به چه میزان برای دولت هزینه دارد. اگر بنا است بیماری معالجه شود،‌ عمل جراحی صورت گیرد، دانشجویی تربیت شود، دانش آموزی به مدرسه برود، چه هزینه ای دارد.

وی افزود : دانش آموز را با قیمت گران تر در مدرسه سطح پایین تر می گذاشتیم و هزینه زیادی آن هم از جیب مردم می کردیم اما به چه قیمتی!؟ دولت باید بتواند با بخش خصوصی رقابت کرده و یا واگذاری صورت دهد.

34 درصد بودجه 97 عملیاتی است / بودجه 97 در بخش استانی 100 عملیاتی است

ما بر مبنای عملکرد بودجه ریزی می کنیم و هدف و نتیجه داشته باشد و مبنای آن نباید هزینه سال گذشته باشد تمام بودجه های سال گذشته ما بر مبنای سال گذشته است که در بودجه امسال برنامه ریزی بر مبنای عملکرد آغاز شده است. حدود 34 درصد بودجه ای که تقدیم شما می شود بودجه عملیاتی بوده که باید این روند ادامه پیدا کند تا همه بودجه های ما عملیاتی شود.

وی ادامه داد: طبق این بودجه در بخش استانی 100 درصد بودجه عملیاتی خواهد بود. از سوی دیگر تمرکززدایی را داریم که بودجه به گونه ای تنظیم می شود که همه اعتبارات و هزینه ها در اختیار تهران است و 3 درصد اعتبارات هزینه ای و با مقدار کمی بودجه عمرانی به استان داده می شود که برای سال آینده به جای 4 درصد،‌24 درصد بودجه در بخش هزینه ای در اختیار استان ها و 30 درصد در حوزه عمرانی در اختیار آنها قرار می گیرد.

مسئولیت سنگین سازمان برنامه و بودجه در بودجه 97

روحانی تصریح کرد: باید بگذاریم استان ها بدانند چه مقدار هزینه و درآمد دارند و خودشان مدیریت کنند، نمایندگان مجلس در هر استانی راحت تر بتوانند به کار استان و استاندار و مسئولان استان نظارت کنند و ما بر مبنای عملکردهای 3 ماهه نظارت کرده و بودجه در اختیار آنها بگذاریم. سازمان بودجه طبق بودجه امسال مسئولیت سنگینی بر دوش داشته و باید نظارت کند.

متن کامل لایحه بودجه 97 منتشر شد

لایحه بودجه 1397 کل کشور که پیش‌بینی درآمدها و هزینه‌های دولت در طول یک سال 1397 است، امروز از سوی رئیس‌جمهور به مجلس شورای اسلامی برای بررسی و تصویب تقدیم شد.

بر اساس بخشی از این لایحه منابع عمومی بودجه 368 هزار میلیارد تومان و درآمدهای مالیاتی و گمرکی و سایر 193 هزار میلیارد تومان است. همچنین قیمت نفت در لایحه بودجه بر اساس بشکه‌ای 55 دلار و با نرخ تسعیر ارز که درواقع یک نرخ حسابداری است، هر دلار 3500 تومان محاسبه می‌شود. 

هزینه‌های جاری دولت در لایحه بودجه با رشد 8.9 درصد همراه بوده و طرح‌های عمرانی با 15 درصد کاهش و طرح‌های تملک دارایی مالی با 44.8 درصد افزایش همراه است. 

متن کامل لایحه بودجه را می‌توانید از اینجا دریافت کنید.

لایحه بودجه 97 بخش اول لایحه بودجه 97 بخش اول: ماده واحده و جداول کلان منابع  و مصارف بودجه  +

پیوست اول لایحه بودجه ۹۷: پیوست اول لایحه بودجه ۹۷: اعتبار طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای +

پیوست دوم لایحه بودجه ۹۷: پیوست دوم لایحه بودجه ۹۷:درآمدها و واگذاری دارایی‌های سرمایه‌ای و مالی  +

پیوست سوم لایحه بودجه ۹۷: پیوست سوم لایحه بودجه ۹۷:  +

پیوست چهارم لایحه بودجه ۹۷: پیوست چهارم لایحه بودجه ۹۷:  +

پیوست پنجم لایحه بودجه ۹۷: پیوست پنجم لایحه بودجه ۹۷:  +
وعده های انتخاباتی را در لایحه بودجه ۹۷ پیگیری کرده ایم/ ۳۴ درصد بودجه ۹۷ عملیاتی است
#رییس جمهور حسن روحانی #عکس حسن روحانی #اینستاگرام حسن روحانی


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
majid
*ایا وحدت مد نظر رهبری اینست که این روزها در دولت ومجلس گفته میشود ویا باز با تحریف مواجه هستیم* وحدت یعنی پنهان شدن دزد پشت صاحبخانه ---وحدت یعتی به مصلحت تبودن شفافیت وزیر ملیاردی --- وحدت یعنی پنهان شدن سیر پشت گرسنه--- وحدت یعنی لابی مجلس برای حمایت از دولت نه مردم --وحدت یعنی پنهان شدن رانت خوار پشت افتابه دزد--- وحدت یعنی فراموش کردن 6 سال نا کارامدی ---وحدت یعنی فراموشی ان 6 سال تا دوباره از همان سوراخ گزیده شویم و شاید گذر با عافیت دولت در2/5 سال اینده --- وحدت یعنی ندیدن باخته های ملت در برد-برد ---وحدت یعنی ندیدن دشمن داخلی به بهانه دشمن روبرو --- وحدت یعنی ماست مالی دانه درشت ها ---وحدت یعنی اطلاح طلب شدن اصولگرا ---وحدت یعنی اصولگرا شدن اصلاح طلب --- وحدت یعنی دیگر اب و هوای ما به کدخدا وصل نبوده و نیست ---وحدت یعنی چرخش قهرمانانه بر علیه کدخدا --- وحدت یعنی سئوال نکردن از ریس جمهور در مجلس- وحدت یعنی زندانی شدن چند ساله برای مهریه و زندانی شدن 5 ساله جاسوس مدال گرفته تیم هسته ای --- وحدت یعنی فراموشی قهقه ها ی قبل ودیدن بگو و مگوهای قهرمانانه در توئیت سیاسی دو دولت--- وحدت یعنی فراموشی جابجایی دلار یک کلام 4200 جهانگیری با دلار9 هزارتومنی مقصر امریکایی --- وحدت یعنی گرسنگی عده ای در تورم 8درصد-- -وحدت یعنی کوچکتر شدن خانه اجاره نشین --- وحدت یعنی اینکه نپرسی خانه چند ده ملیاردی ریس جمهور از کجا امده --- وحدت یعنی اینکه ملت از خواسته های بحق خود صرف نظر کند تا سو استفاده نشود --- پس ملت بچسبید به این وحدت چون دشمن داخلی پشت سرما مشغول کار خودش و ما سرگرم دشمن روبرو هستیم -- دست دشمن پشت سر ماست تا از پشت سر در امان نباشیم بر دشمن روبرو پیروز نخواهیم شد
سه شنبه، 2 مرداد 139721:47:23
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای اقتصاد
تازه های اقتصاد
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
189435 1