کدخبر:
189438
تاریخ انتشار:
۱۹ آذر ۹۶
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

مشروح نشست شورای مشورتی و سیاست گذاری سمن ها با مدیریت شهری رشت؛

نصرتی: به دنبال همکاری و هم افزایی برای رفع مشکلات و پرهیز از سعی و خطا هستیم

خزر: نشست شورای مشورتی و سیاست گذاری سازمانهای مردم نهاد در مجموعه شورای اسلامی شهر رشت با حضور دکتر مسعود نصرتی شهردار رشت، سید امیر حسین علوی رییس شورای اسلامی رشت، محمد حسن عاقل منش رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی و محمد حسن علیپور عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر رشت، علیرضا حسنی رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری رشت و نمایندگان سمن ها و فعالین اجتماعی در تالار گفتمان شهرداری برگزار شد.

به گزارش خزر، نشست شورای مشورتی و سیاست گذاری سازمانهای مردم نهاد در مجموعه شورای اسلامی شهر رشت با حضور دکتر مسعود نصرتی شهردار رشت، سید امیر حسین علوی رییس شورای اسلامی رشت، محمد حسن عاقل منش رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی و محمد حسن علیپور عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر رشت، علیرضا حسنی رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری رشت و نمایندگان سمن ها و فعالین اجتماعی در تالار گفتمان شهرداری برگزار شد.

دکتر نصرتی : ایجاد حس تعلق در شهر و همراهی شخصیت های ملی با برنامه های مدیریت شهری نیاز امروز است

مسعود نصرتی در این نشست با تشکر ویژه از بانیان برگزاری این مراسم اظهار داشت: این کار ارزشمند پل ارتباطی بین حوزه اجرا، نمایندگان مردم و سمن ها را فراهم کرده است چرا که خانواده مدیریت شهری هرکدام با توجه به نوع مسئولیت خود احتیاج ویژه به همراهی و همفکری سمن ها دارند.

وی تصریح کرد: در مسیر این همراهی مطمئنا باید به حقوق یکدیگر آشنا باشیم تا بتوانیم در کنار همدیگر درست کار کنیم.

شهرداررشت نیاز به نقد و ارائه پیشنهاد برای هر فعالیت تازه ای را مورد تاکید قرار داد و افزود: ایجاد حس تعلق در شهر و همراهی شخصیت های ملی با برنامه های مدیریت شهری امروز به شدت نیاز است.

دکتر نصرتی با بیان اینکه به دنبال همکاری و هم افزایی برای رفع مشکلات و پرهیز از سعی و خطا هستیم تاکید کرد: در باغ سبز برای حرفهای عجیب و غریب باز نکنیم و حرفهایی بزنیم که قابلیت اجرا داشته باشد.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت بر راه اندازی اتاق فکر مردمی جهت تولید ایده های عملیاتی تاکید کرد

سید امیر حسین علوی رییس شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه شوراها را باید انجمن های مردم نهاد که برگرفته از آرای مردم است در نظر گرفت اظهار داشت: از زمان شروع به کار شورای پنجم روند متفاوتی در برنامه ریزی های فکری و عملیاتی این شورا قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه در شهر رشت تجارب خوب و بد فراوانی در طی سالها داشته ایم افزود: این اتفاقات ما را برآن داشت که با یک رویکرد متفاوت و مردمی تر برگرفته از مشارکت بیشتر اقشار مختلف مردم در حوزه های مختلف کارها را پیش ببریم.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه در شورای پنجم‌ برآن شدیم که با تکیه بر خرد جمعی امور را پیش ببریم گفت: تفکر تیمی شورا و شهرداری به اینگونه است که اگر قرار است اتفاقی در شهر رقم بخورد نباید خود را تنها محدود به مجموعه شهرداری کنیم. در گذشته مجموعه سمن ها شورا و شهرداری در مواردی از هم فاصله گرفتند این دو قطب مردمی باید به هم نزدیک شوند.

سید امیرحسین علوی افزود: بودن سازمانهای مردم نهاد فعال و دلسوز در شهر رشت برای مجموعه مدیریت شهری افتخار است و امروز زمان عمل به اهداف تعیین شده است .

وی با اشاره به محدویتهایی که به دلیل سوء نظارتها ایجاد شده است تصریح کرد: جنس کاری ما باید جنس فکر و ایده و برنامه باشد و باید بدانیم در پایان یک دوره پنج ساله چه کارهایی باید انجام دهیم.

علوی با این توضیح که ما به شدت نیازمند ظرفیت سمن ها هستیم تاکید کرد: باید اتاق فکر مردمی، پویا تشکیل داد تا برای مجموعه مدیریت شهری فکر و ایده ای که منجر به محصول می شود تهیه شود.

وی توجه به ایده های که قابلیت نو آوری و تولید محصول دارند را مورد تاکید قرار داد و گفت: امروز هدفی به نام رشت ما را دور هم جمع کرده است گام بعدی ما تشکیل مجمع نخبگان است.

رییس شورای اسلامی شهر رشت با تاکید بر اینکه ما باید ظرفیت انتقاد را در خود بالا ببریم افزود: ما هدف مشترکی به نام رشت داریم و جایگاه هر کدام از ما مشخص است اگر هرکدام از ما کار خود را به درستی انجام دهد این هدف مشترک که توسعه رشت است محقق می شود.

علوی خطاب به نمایندگان سازمان های مردم نهاد، تصریح کرد: فلسفه ایجاد شورا استفاده از ظرفیتهای مردم برای توسعه شهر است و ما می خواهیم این امر را به اتفاق ngoها رقم بزنیم تا ایده و فکر از جانب شما تولید شود و از ما انتظار داشته باشید که این ایده ها را محقق کنیم و مطمئن باشید که ما خواهان این هستیم که از ظرفیت تک تک سمن ها استفاده شود.

محمدحسن عاقل منش: فعالیتها مقطعی و جزیره ای نباشد

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت نیز در این جلسه فعالیتهای مقطعی و جزیره ای را مورد انتقاد قرار داد و گفت: برای موفقیت در هر کار ابتدا باید تصویر واضحی از آن کار داشته باشیم .

محمد حسن عاقل منش با بیان اینکه باید اهداف ترسیم شده را با جدیت دنبال کنیم اظهار داشت: اگر این امر را سرلوحه خود قرار دهیم خروجی کار مناسب خواهد بود.

محمدحسن علیپور: سمن ها به عنوان مشاور می توانند به شهرداری و شورا راهکار ارائه کنند

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر رشت نیز در این جلسه با اشاره به اینکه اعضای سازمانهای مردم نهاد انسانهای خیری هستند که خواهان توسعه شهر می باشند گفت: سمن ها می توانند در کمیسیون های شورا به عنوان مشاور به شهرداری و شورا راهکار ارائه دهند.

محمد حسن علیپور تصریح کرد: باید برای حل مشکلات به میان مردم رفت و شما ngo ها به عنوان حامیان مردم و داوطلبان مشارکت در توسعه شهر با مشکلات مردم آشنا هستید اگر از بالا به پایین نگاه شود هیچ وقت مشکلات شهر حل نمی شود.

علیرضا حسنی بر بهره گیری از ظرفیت سرای محلات برای تحقق اهداف تاکید کرد

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری رشت نیز در این جلسه با تاکید بر برنامه ریزی برای استفاده از توان ngo ها گفت: سعی ما بر این است که با کاهش روند بروکراسی اداری ، نظامندی و توازن را برای بکارگیری حداکثری از توان سمن ها ایجاد کنیم .

علیرضا حسنی بهره گیری از ظرفیت سرای محلات برای تحقق این مهم‌ مورد تاکید قرار داد و افزود: برای شروع کار در شب یلدا با استفاده از ظرفیتهای ngoهایی که در بخش کودکان فعالیت دارند می توان برای برگزاری جشن شب یلدا برای این عزیزان استفاده کرد.

پیمان بازدیدی : به عنوان بازوان توانمند داوطلب و خواهان مشارکت در توسعه شهر هستیم

نماینده سازمانهای مردم نهاد در هیئت نظارت استانداری نیز در این جلسه با اشاره به اینکه امروز سمن ها به دنبال تاثیرگذاری در همه ابعاد هستند افزود: سمن ها به عنوان بازوان توانمند داوطلب و خواهان مشارکت در توسعه شهر هستیم و برای تحقق این امر آماده همکاری با مجموعه مدیریت شهری هستیم.

پیمان بازدیدی با بیان اینکه سمن ها نگاه مادی به مسائل شهری ندارند تصریح کرد: سازمان های مردم نهاد به دنبال هم افزایی و مشارکت بیشتر، به منظور افزایش توان و ظرفیت هریک از سمن ها در پیشبرد امور و تحقق اهداف مشترک مدنظر هستند.

وی خاطر نشان کرد: سمن ها بهتر است در کنار یکدیگر در برنامه هایی که اهداف مشترکی را دنبال می کنند فعالیت کنند و نگاه بالا به پایین در سمن ها نباید به وجود بیاید.

پیمان بازدیدی همچنین خواستار حفظ استقلال سمن ها در فعالیت ها و تصمیم گیری ها و مردمی ماندن آنها شد و گفت: ایجاد دبیرخانه ای مستقل از شورا و شهرداری رشت از جمله برنامه های پیش رو خواهد بود.

در ادامه نماینده هر کدام از سمن های حاضر در جلسه به بیان نقطه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.
نصرتی: به دنبال همکاری و هم افزایی برای رفع مشکلات و پرهیز از سعی و خطا هستیم
#شهرداری رشت #رشت


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای اجتماعي
تازه های اجتماعي
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
189438 1