کدخبر:
189501
تاریخ انتشار:
۲۲ آذر ۹۶
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

رئیس مجلس در رشت:

عقل حسابگر و مصلحت اندیش بر همگرایی تاکید می کند/ صنعتی شدن باعث پرش اقتصادی گیلان می شود

خزر: رئیس قوه مقننه صبح امروز برای حضور در نشست شورای اداری گیلان و همایش بزرگداشت میرزاکوچک خان جنگلی و همچنین دیدار با آیت‌الله قربانی وارد رشت شد.

به گزارش خزر، دکتر علی لاریجانی صبح امروز با استقبال استاندار گیلان، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و جمعی از مقامات ارشد محلی وارد فرودگاه بین‌المللی سردارجنگل رشت شد.

http://uupload.ir/files/5pkg_0_(2).jpg

 

گفتنیست حضور در جلسه شورای اداری گیلان و بررسی مهم‌ترین مسائل و مشکلات استان، حضور در همایش بزرگداشت روحانی شهید میرزاکوچک خان جنگلی، دیدار با نماینده ولی‌فقیه در گیلان و حضور در صدا و سیمای مرکز گیلان برای گفتگوی زنده تلویزیونی با مردم استان 4 برنامه مهم علی لاریجانی در سفر به رشت است. ازجمله مهم‌ترین برنامه‌های سفر یک‌روزه رئیس قوه مقننه است.

 

http://uupload.ir/files/4ng1_0_(1).jpg

حجت الاسلام محمدمهدی افتخاری نماینده فومن و شفت، کاظم دلخوش نماینده صومعه سرا، محمدحسین قربانی نماینده آستانه، محمود شکری نماینده تالش، ذبیح الله نیکفر نماینده لاهیجان و سیاهکل، جبار کوچکی نژاد و غلامعلی جعفرزاده نمایندگان شهرستان رشت از جمله نمایندگانی بودند که لاریجانی را همراهی نمودند.

این سفر به دعوت مجمع نمایندگان استان گیلان بوده و یک روزه است.


رئیس مجلس شورای اسلامی در فرودگاه رشت:
سناریوهای مختلف برای مقابله با نقض برجام آمریکایی‌ها را بررسی کردیم/این سفر فرصتی برای عرض سلام به مردم گیلان است

رئیس قوه مقننه پس از ورود به گیلان در جمع خبرنگاران استان در فرودگاه سردارجنگل رشت در پاسخ به سوال خبرنگاری در مورد واکنش ایران به تصمیم کنگره آمریکا در ارتباط با برجام اظهار کرد: روی این موضوع در هیأت نظارت بر اجرای برجام، فکر شده و سناریوهای مختلفی را بررسی کرده ایم البته برای اینکه آنها چه تصمیمی بگیرند، روش های مختلفی را احتمال داده ایم و راه حل هایی در نظر گرفته ایم.وی ادامه داد: باید ببینیم کدام مسیر را طی می کنند؛ آنجور که ما فکر می کنیم اگر همه طرف ها به برجام متعهد باشند، هم برای آینده امنیت جهانی مفیدتر است و هم برای منطقه البته اگر روش هایی دیگر هم انتخاب کنند، برای آن فکر شده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی هدف از سفر به گیلان را به دعوت نمایندگان این استان در خانه ملت برای بازدید از بخش های مختلف از جمله پروژه های عمرانی عنوان و اضافه کرد: در این سفر اگر لازم باشد برای شتاب بخشی کارهای عمرانی استان، تصمیماتی گرفته می شود.

لاریجانی یکی دیگر از برنامه های سفرش به گیلان را حضور در مراسم بزرگداشت میرزاکوچک خان جنگلی ذکر کرد.

دیدار با آیت الله زین العابدین قربانی نماینده ولی فقیه در گیلان و حضور در جلسه شورای اداری استان، از برنامه های سفر یک روزه علی لاریجانی رئیس قوه مقننه به این استان اعلام شده است.


رئیس مجمع نمایندگان:

بر سر برنج ما همان خواهد آمد که بر سر چای ما آمده است

محمدحسین قربانی در جلسه شورای اداری با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی در سالن غدیر استانداری اظهار کرد: در بعد اشتغال باید گردشگری و کشاورزی را رونق ببخشیم.

وی با بیان اینکه باید تکلیف برای مونسان، رئیس میراث فرهنگی کشور مشخص شود گفت: باید مدیریت میراث را در استان مدیریت کنیم و مدیریت آن را به استاندار بسپاریم.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان با اذعان به اینکه باید برای معیشت مردم گریه کرد بیان کرد: آب استان با یک استراتژی خوب مدیریت‌شده است و آب مرزی در گیلان نیز باید مدیریت شود و بحث سدهای پلرود، شفارود و آیت‌الله بهجت ما را نگران کرده است.

وی با اشاره به اینکه تاکنون نتوانسته‌ایم آب مرزی را در استان را به‌صورت مرزی اداره کنیم تصریح کرد: گیلان با داشتن رودخانه‌های مرزی در شهرستان‌های مرزی، مدیریت مرزی ندارد که می‌تواند با مدیریت صحیح مشکلات آب شرب و کشاورزی استان‌های مرزی را حل کنیم.

قربانی با تأکید بر اینکه باید هماهنگی مدیران ارشد استان و نمایندگان استان بیشتر شود گفت: عدم هماهنگی مدیران استان با مجمع نمایندگان از جمله گله‌مندی همکاران ما در استان گیلان است.

وی با تأکید بر اینکه از اصلی‌ترین موضوع در روزهای اخیر واردات برنج بود گفت: با توجه به اینکه کسری برنج محدود بود اما با مدیریت ناکافی مقدار زیادی برنج وارد کشور شد و با این رویه مدیریت برنج کشور بر سر برنج ما همان خواهد آمد که بر سر چای ما آمده است.

 


عقل حسابگر و مصلحت اندیش بر همگرایی تاکید می کند/ صنعتی شدن باعث پرش اقتصادی گیلان می شود

دکتر علی لاریجانی در شورای اداری استان گیلان که در سالن الغدیر استانداری برگزار شد، بهبود شرایط زندگی مردم را دغدغه اصلی مدیران دانست و اظهار کرد: در سطح کلان مسائل کشور تحولاتی در صحنه منطقه ای و بین المللی رخ داده که بی تاثیر بر مناسبات داخلی ما نیست.

وی با بیان اینکه باید در شرایط و ظرف موجود درست تصمیم گیری کنیم، افزود: اتفاقات و نحولات چند ماه گذشته نشان می دهد که آمریکایی ها یک روش ایزایی را برای جمهوری اسلامی و ملت ایران دنبال می کنند. اگرچه این وضعیت در چند سال گذشته یک همگرایی بین کشورها برای تحمیل فشار بر ایران ایجاد کرده بود، اما امروز آمریکاست که زیر میز برجام می زند و در مسائل منطقه ای درد سر ایجاد می کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی، انتقال عجولانه پایتخت رژیم صهیونیستی از تل آویو به بیت المقدس را جدیدترین اقدام بی حساب و کتاب آمریکایی ها دانست و تصریح کرد: اگرچه پشت این حرکت یک طراحی وجود دارد، اما صحنه بین المللی و دوستان آمریکا نگران اینگونه اقدامات هستند.

لاریجانی، آمریکایی ها را مسبب آشفتگی های سیاسی منطقه دانست و گفت: رفتار ایالات متحده آمریکا چه نسبت به ایران چه نسبت به منطقه نسنجیده و درد سر ساز است. زد و بندهای برخی از کشورهای منطقه با آمریکا نیز ایجاب می کند که جمهوری اسلامی ایران با دقت نظر بیشتری گام بردارد.

وی با بیان اینکه تروریست ها در سوریه و عراق ضربه جدی خوردند، خاطرنشان کرد: نقش ایران در نابودی تروریست های منطقه بی بدیل بود. چند سال گذشته که ایران با دعوت سوریه مبارزه با تروریست ها را آغاز کرد، تنها بود و بسیاری از کشورها حضور ایران را غلط می دانستند، اما ایران براساس چارچوب روشن سیسات خارجی در کنار هدایت های مقام معظم رهبری و حمایت شورای عالی امنیت ملی گام های درست و سنجیده ای برداشت.

رئیس قوه مقننه، با اشاره به همکاری روسیه با ایران در مبارزه با تروریست های داعش، متذکر شد: ضربه ای که داعش از جبهه مقاومت در عراق خورد، کاری بود و عراق نجات پیدا کرد. البته اقدام ایران بدون هزینه نبود و عزیزان ذی قیمتی به شهادت رسیدند، اما شهادت آنان نتیجه داشت، زیرا رفتار تروریست ها از جهات مختلف بر امنیت ملی ما اثرگذار بود.

لاریجانی، نتیجه پایداری و استقامت ایران در عرصه منطقه ای را مثبت ارزیابی کرد و ادامه داد: برخی از کشورهای منطقه با عناد نسبت به ایران، همکاری با رژیم صهیونیستی را آغاز کرده اند که خسارت بزرگی برای مسلمین است. متاسفانه امروز کشورهایی که باید ایستادگی و مقاومت داشته باشند، چنین رفتاری از خود نشان نمی دهند که بی تاثیر بر مناسبات کشور نیست.

وی دستاوردهای ایران در منطقه را مطلوب دانست و عنوان کرد: باید با دقت از لغزش گاه ها عبور کنیم لذا اقتضا می کند بر مسیرهایی که پیشرفت داشته ایم، استقامت بورزیم و برای حل مسائل بین المللی از تجربیات گذشته در جهت منافع ملی درست بهره بگیریم و آنها را دستاویز سلایق قرار ندهیم.

رئیس مجلس، با بیان اینکه هماهنگی خوبی در سطح کشور وجود دارد، اظهار کرد: تدابیر مقام معظم رهبری راهگشای منافع ملی است لذا باید همبستگی ها، هماهنگی ها و هم افزایی ها را در داخل افزایش دهیم و از چالش های داخلی صرفه نظر کنیم. تعامل خوب و سنجیده ای در سطح سوای سه گانه و نهادهای مهم کشور نیز برقرار است و رفت و آمد فکری وجود دارد.

لاریجانی، اختلاف نظر را ذات دموکراسی دانست و خاطرنشان کرد: در کشوری که دموکراسی وجود داشته باشد، اختلاف نظر هم هست و اگر این تعاملات فکری و اختلاف نظرها سرکوب شود، ارتقای فکری ایجاد نمی شود.

وی با اشاره به چالش های مهم اقتصادی، منطقه ای و بین المللی ایران از منظر منافع ملی، گفت: عقل حسابگر و مصلحت اندیش بر همگرایی تاکید می کند. خوشبختانه نمایندگان تلاشگر استان گیلان در مجلس شورای اسلامی بسیار پرتحرک و نقش آفرین هستند و این ظرفیتی برای حل مسائل گیلان در سطح ملی و استانی است تا بسترهای لازم برای توسعه استان را فراهم کنند.

رئیس قوه مقننه، خواستار تعامل استاندار و نمایندگان شد و بیان کرد: هرچه تعامل بیشتر باشد قطعا دستاوردها بیشتر می شود.

لاریجانی، مسئله اقتصادی را اولویت کشور در درجه اول دانست و اضافه کرد: کلید کار و پرش اقتصادی، ایجاد ثروت با افزایش تولید و صادرات است. در شرایط فعلی در بسیاری از زمینه ها از جمله زیرساخت ها پیشرفت داریم، اما اثتصاد ما ثروت زا نیست. اجرای درست سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی و اصل 44 که از سوی رهبر انقلاب بیان شده، ما را به وضع مطلوب می رساند. استان گیلان نیز باید به راهکارهای افزایش تولید و صادرات از طریق ایجاد صنعت کشاورزی، گردشگری و خدمات بیاندیشد.

رئیس مجلس، برخی از مناقشات در کشور را ناشی از عدم تحقق رونق اقتصادی دانست و تصریح کرد: باید در حوزه اقتصاد مسابقه به وجود آید و همه در این جهت حرف بزنند، زیرا اولویت کشور است. در لایحه بودجه 97 به دنبال تقویت تولید هستیم و جاهایی که به تولید آسیب می زند را علاج خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه در سطح استان گیلان ظرفیت های فرهنگی، کشاورزی و گردشگری خوبی وجود دارد، تاکید کرد: محورهای توسعه گیلان باید مشخص شود. البته طرح آمایش سرزمین در کشور هنوز به نتیجه نرسیده و امیدواریم تا پایان امسال تدوین شود. در طول پنج برنامه، آمایش سرزمین مورد تاکید بوده و قطعا اجرای آن گام مثبتی خواهد بود.

لاریجانی صادرات از طریق راه آبی با کشورهای حاشیه دریای خزر را یکی دیگر از ظرفیت های گیلان دانست و یادآور شد: خوشبختانه کشورهای همسایه مانند روسیه روابط خوب و درازمدت با ایران دارند و بسیاری از شرکت های صادراتی ایران در این کشورها رشد داشته اند لذا در بودجه 97 به صادرات توجه خاص داریم و قطعا از ظرفیت مرزی گیلان استفاده می کنیم.

رئیس قوه مقننه، با تاکید بر لزوم تدوین مشوق های پایدار صادراتی در بودجه، خاطرنشان کرد: گیلان یک منطقه سرسبز محسوب می شود، اما قاره اروپا نیز با وجود سرسبزی فراوان، دارای کارخانجات بسیاری است که به محیط زیست آسیب وارد نمی کند لذا صنعتی شدن باعث پرش اقتصادی گیلان خواهد شد و نباید از این موضوغ غفلت کنیم.

وی با اشاره به مشکلات عدیده گیلان در بخش کشاورزی به ویژه برنج، عنوان کرد: براساس گزارشات، تنها 800 هزار تن کمبود برنج داریم که در قطعا با تقویت کشاورزی به خودکفایی در این بخش می رسیم؛ البته باید چرخه اقتصادی روستاییان را فعال کنیم که فقط وابسته به کشت محصول برنج نباشند، زیرا درآمد روستاییان مکفی نیست و باید از طریق صنعت، معدن، کشاورزی و گردشگری درآمد آنها را بالا ببریم.

لاریجانی، با اشاره به پرداخت تسهیلات 10 هزار میلیارد تومانی اشتغال روستایی، بر انتقال صنایع به شهرک های صنعتی روستایی تاکید کرد و گفت: باید در کشاورزی اعم از برنج و چای و ابریشم صنایع کمکی ایجاد شود و قطعا از صندوق توسعه ملی کمک می گیریم. البته دولت به اندازه کافی حجیم است و منبعی برای عمران کشور باقی نمانده و باید از بخش خصوصی استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه پسماند به ویژه در استان های شمالی یکی دیگر از اولویت های کشور در بودجه است، اظهار کرد: استان های شمالی بیشتر از سایر استان های کشور در معرض آسیب محیط زیست قرار دارند. قطعا اگر دولت در بحث پسماند ورود کند موفق نخواهد شد و باید از بخش خصوصی کمک بگیریم.

رئیس مجلس، با تاکید بر اینکه قیمت خرید تضمینی برق حاصل از زباله سوزی باید برای سرمایه گذار صرف داشته باشد، ابراز کرد: باید برای سرمایه گذار یک قیمت منطقی و پایدار تعریف کنیم. قطعا اگر شهرداری به بحث پسماند ورود کند، دچار مشکل خواهد شد.

لاریجانی، آب و تالاب ها را جزو اولویت های قانون برنامه دانست و متذکر شد: راهکارهای حفظ محیط زیست در هر استان ویژه است.

وی با اشاره به تاکید نمایندگان مجلس بر واگذاری طرح های عمرانی به بخش خصوصی، اضافه کرد: 500 هزار میلیارد تومان طرح عمرانی نیمه کاره داریم که 65 هزار طرح در استان ها و 6 هزار طرح در سطح ملی داریم لذا دولت راهی جز واگذاری ندارد، زیرا براساس سیاست های اصل 44، طرح های عمرانی در نهایت باید واگذار شوند. در شرایط فعلی دولت هم پولی برای امور عمرانی ندارد.

رئیس قوه مقننه با بیان اینکه باید به فهم مشترک در توسعه برسیم، خاطرنشان کرد: اقتصاد دولتی اقتصاد ثروت زا نیست و ارزیابی مدیران باید در موفقیت آنان نسبت به واگذاری طرح ها به بخش خصوصی سنجیده شود. قطعا گیلان زمینه های فراوانی برای رشد دارد و درگیر بسیاری از چالش ها نیست. صنعتی شدن به ویژه در حوزه کشاورزی منافات با محیط زیست ندارد و فرصت خوبی برای گیلان است.


استاندار گیلان در جلسه شورای اداری
اختلاف سلیقه در انتصابات طبیعی است/ از نظرات نمایندگان و نخبگان استفاده می‌شود

مصطفی سالاری عصر چهارشنبه در جلسه شورای اداری استان که با حضور علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در رشت برگزار شد، افزود: یکی از برنامه های امروز، همایش نکوداشت میرزا کوچک جنگلی مبارز استعمارستیز است که آثار کارها و خلاقیت او در حوزه کشاورزی هنوز به چشم می خورد و ما باید از آن الگو بگیریم.

وی با اشاره به مواهب الهی استان تصریح کرد: با وجود مواهب الهی و وفور آب، هنوز مشکلات متعددی در استان داریم.

سالاری به معضل پسماند در استان اشاره و بیان کرد: خرید تضمینی برق از سرمایه گذاران نیازمند تعرفه بالاتر است.

وی با اشاره به مشکلات تالاب های گیلان افزود: مشکل تالاب انزلی و چند تالاب دیگر در استان، تبدیل به معضلی شده و تنها با لایروبی رفع نمی شود و اگر برای آنها تدبیری اندیشیده نشود، یک بحران زیست محیطی لاینحل خواهد شد.

وی با بیان اینکه کشاورزان گیلانی دارای قطعات زمین کوچک کشاورزی هستند که معیشت آنان را تامین نمی کند، تصریح کرد: با اقداماتی از قبیل اصلاح تعرفه واردات، صنایع تبدیلی و تکمیلی می توان به کشاورزان استان کمک کرد.

سالاری با قدردانی از تصویب یک و نیم میلیارد دلار اعتبار برای اشتغالزایی در روستاها تصریح کرد: اختصاص اعتبار برای اشتغالزایی روستاییان در جلوگیری از مهاجرت آنان به شهرها موثر است.

سالاری با اشاره به بارش های استان گفت: این بارش ها خارج از زمان کشاورزی است و منابع ذخیره ها بسیار ضعیف است.

وی گفت: در استان های دیگر، آب صادر می شود اما در گیلان با وجود بارش هایی که وجود دارد، آب هدر می رود و استان های شمالی مشمول این ظرفیت نیستند.

وی به انتصاب ها در استان نیز اشاره و بیان کرد: طبیعی است که در انتصابات، اختلاف سلیقه پیش می آید که البته حفظ حرمت نمایندگان را خواهند داشت و برای انتخاب بهتر، از نظرات نمایندگان و نخبگان استفاده می شود.


با حضور رییس مجلس شورای اسلامی و استاندار گیلان برگزار شد؛

برگزاری همایش پاسداشت نهضت جنگل

رئیس مجلس شورای اسلامی عصر امروز در همایش "بزرگداشت میرزا کوچک جنگلی" در سالن بانک صادرات مرکزی رشت با بیان اینکه میرزا شخصیتی تأثیرگذار و جذاب برای تاریخ معاصر است اظهار کرد: در تاریخ، تمام ابعاد نهضت جنگل روشن نشده است و احتیاج به تحقیق بیشتر دارند.

 

علی اردشیر لاریجانی برخی خلأها را عامل قرائت‌های گوناگون نهضت جنگل خواند و افزود: در چند دهه قبل جریان‌هایی در ایران تلاش می‌کردند بزرگان دینی را طور دیگری تفسیر کنند.

وی با بیان اینکه برخی منابع و اسناد مربوط به نهضت جنگل هنوز از جاهای مختلف جمع نشده است تصریح کرد: میرزا در شرایط حساس تاریخی قیام کرد، برخی  می‌خواهند قیام میرزا را مارکسیستی نشان دهند چون‌که وی به لنین نامه نوشته بود اما این دلیلی بر چپ‌گرا بودن میرزا نیست.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه میرزا شخصیت ساخته‌شده‌ای داشت بیان کرد: میرزا بسیار ازخودگذشته بود یکی از علل عدم موفقیت مسئولین پرداختن به القاب صوری است که تمایل آن‌ها موجب مفاسد کثیره ای خواهد شد.

 لاریجانی از دعوت شهید مدرس از میرزا کوچک خان جنگلی برای حضور در تهران خبر داد و گفت: این دعوت برای مبارزه با استکبار از سوی شهید مدرس نشان می‌دهد شخصیت میرزا بسیار خودساخته و تأثیرگذار بود.

وی بابیان اینکه وطن‌پرستی میرزا کوچک بسیار کمیاب بود خاطرنشان کرد: ۸۰۰۰ شهید گیلانی که تقدیم انقلاب اسلامی شد نشان‌دهنده این است که گیلانیان شاگردان میرزا کوچک خان جنگلی هستند و به‌خوبی تربیت‌یافته‌اند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه غرب باید زندگی میرزا کوچک خان را بفهمد افزود: امروز میرزاهای دیگری تکثیرشده‌اند و بر عقیده خود خواهند ایستاد و اجازه تعرض به کشورشان را نخواهند داد.

 

رئیس مجمع نمایندگان گیلان نیز در این مراسم با گرامیداشت یاد ۸۰۰۰ شهید والامقام استان گیلان افزود: میرزا کوچک خان جنگلی یک بسیجی تمام‌عیار بود و شور انقلابی که در سر داشت موجب شد همانند فرمایش مقام معظم رهبری حکومت مینیاتوری را رقم بزند.

محمدحسین قربانی با تأکید بر اینکه برچسب‌های بدی بر میرزا کوچک خان جنگلی زدند بیان کرد: میرزا تفکری انقلابی و استکبارستیز داشت و مردم گیلان این تفکر را ادامه دادند.

وی گفت: نقش گیلان در ترویج فرهنگ تشیع چون ستاره‌ای درخشان در آسمان ایران و گیلان می‌درخشد.

 

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم اظهار کرد: گیلان چیزی برای انقلاب کم نخواهد گذاشت اگر رژیم صهیونیستی بار دیگر دست از پا خطا کند گیلانی‌ها در خط اولیه دفاع خواهند ایستاد.

غلامرضا جعفرزاده ایمن آبادی با تأکید بر اینکه مردم گیلان در یک‌جهت حرکت کرده و زیر چتر ولایت هستند اظهار کرد: مردم گیلان نشان دادند همواره از این نظام حمایت کرده و پاسدار خوبی برای خون شهدا هستند.

وی با تأکید بر اینکه گیلانیان چیزی برای گیلان و ایران کم نگذاشته‌اند گفت: در جریان تکوین انقلاب و جنگ تحمیلی استان گیلان برای این آب‌وخاک بسیار مایه گذاشت.

 

رئیس مجمع اسلامی فرهنگیان استان گیلان با بیان اینکه میرزا کوچک جنگلی نظام جمهوری اسلامی را در اِشِلی مینیاتوری تحقق بخشید تصریح کرد: صدسال از نهضت جنگل گذشته است اما هنوز با چندگونگی قرائت نهضت جنگل مواجه هستیم.

سروش اکبرزاده دلیل این چندگانگی را اسناد خاک خورده نهضت جنگل در کشورهای آسیای میانه دانست و افزود: سال گذشته با حضور دکتر نوبخت اعتباری برای تحقیق در خصوص نهضت جنگل تخصیص پیدا کرد تا هرسال محققان برای بازخوانی این اسناد به کشورهای آسیای میانه گسیل شوند.

وی با بیان اینکه بسیاری از چهره‌های نهضت جنگل در هاله‌ای از ابهام قرار دارند بیان کرد: ما هنوز نتوانستیم یک موزه اسناد جنگل را در ایران راه‌اندازی کنیم ما باید این نهضت را بازخوانی و تشریح کنیم.

رئیس مجمع اسلامی فرهنگیان استان گیلان با بیان اینکه جریان رادیکالیسم کمر نهضت جنگل را شکست گفت: اگر این رادیکالیسم در نهضت جنگل وجود نداشت این نهضت و مشروطه‌خواهی بسیار به نتیجه می‌رسید.

 

http://uupload.ir/files/xtka_01.jpg

http://uupload.ir/files/yptg_02.jpg

http://uupload.ir/files/l49d_03.jpg

http://uupload.ir/files/phpn_04.jpg

http://uupload.ir/files/36cd_05.jpg

http://uupload.ir/files/ejgr_06.jpg

 


دیدار علی لاریجانی، استاندار گیلان و مجمع نمایندگان گیلان با نماینده ولی فقیه در استان

علی لاریجانی در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان، بابیان اینکه حضور آیت‌الله قربانی نعمت بزرگی برای گیلان و مردم این استان است، اظهار کرد: وی شخصیتی است که خیر آن فقط مربوط به گیلان نیست، بلکه به کشور نیز رسیده است.

وی افزود: مردم گیلان باوجود آیت‌الله قربانی نباید مشکلی داشته باشند و باید از ظرفیت فکری، منطقی و تاریخی و زحماتی که در انقلاب کشیده است استفاده کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه نمایندگان گیلان در چند مورد ازجمله زباله و پسماند پیگیر هستند، گفت: موضوع پسماند در شمال کشور ازجمله گیلان و مازندران بسیار مهم است و باید هرچه سریع‌تر رفع شود.

لاریجانی بابیان اینکه موضوع مقابله با پسماند در برنامه ششم تأکید شده و باید زودتر برای آن علاجی پیدا کرد، تصریح کرد: باید مکانیزمی فراهم شود تا مشکلات سرمایه‌گذارانی که با زباله مبارزه می‌کنند ازجمله فروش برق و بالا رفتن تعرفه آن‌ها برطرف شود، البته مجلس نیز از سوی صندوق توسعه ملی به آن‌ها کمک می‌کند.

وی با اشاره به موضوع کشاورزی استان گیلان گفت: بخشی از مشکلات کشاورزی قابل‌حل نیست؛ مانند این موضوع که ما نمی‌توانیم زمین‌های آن‌ها را زیاد کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: باید چرخه اقتصادی کشاورزان طوری باشد که روستاییان بتوانند دوام بیارند و با همین یک محصولی که دارند چرخه زندگی و معیشت خودشان را بچرخانند.

لاریجانی با اشاره به موضوع سدها و بحران آب در کشور، گفت: با توجه به اینکه میزان بارندگی در استان گیلان خوب است، زیاد معضل کم‌آبی نداریم، اما باید مدیریت بهینه آب را داشته باشیم.

وی با اشاره به اجازه رهبر معظم انقلاب در خصوص برداشت یک و نیم میلیاردی از صندوق توسعه ملی، بیان کرد: امیدواریم در برنامه آینده نیز درصورتی‌که در راستای توسعه اقتصاد روستاییان استفاده شود؛ چنین مجوزی داده شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به کمبود بودجه عمرانی در کشور، گفت: با توجه به بررسی‌های مجلس؛ 500 هزار میلیارد تومان کارهای نیمه‌تمام عمرانی در کشور وجود دارد که باید همان‌ها به نتیجه برسند تا بیش ازاین‌روی دست دولت هزینه گذاشته نشود.

لاریجانی افزود: با این بودجه‌ای که 20 تا 30 درصد به بودجه عمرانی اضافه می‌شود؛ نمی‌توان کارهای عمرانی را تمام کرد، بلکه باید آن‌ها را به بخش خصوصی واگذار کنیم تا از توان آن‌ها استفاده شود و بتوانیم کارهای عمرانی را تمام کنیم.

وی تصریح کرد: اگر کارهای عمرانی را به بخش خصوصی واگذار کنیم؛ یقیناً به منافع ملی خودمان کمک کردیم و از طرف دیگر کمک کرده‌ایم تا کارهای عمرانی زودتر استفاده شوند و از استهلاک آن‌ها کاسته شود.

 

http://uupload.ir/files/8gjv_07.jpg

http://uupload.ir/files/su9n_08.jpg

http://uupload.ir/files/gu66_09.jpg

 
عقل حسابگر و مصلحت اندیش بر همگرایی تاکید می کند/ صنعتی شدن باعث پرش اقتصادی گیلان می شود
#دکتر علی لاریجانی در گیلان #لاریجانی


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
189501 1