کدخبر:
189584
تاریخ انتشار:
۲۷ آذر ۹۶
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

فرماندار املش: مردم گیلان در ۸ دی مقابل فتنه ایستادند

خزر: فرماندار املش با بیان اینکه حماسه هشتم و نهم دی منجر به بصیرت سیاسی ملت شد گفت: مردم گیلان در هشتم دی مقابل انحرافات سیاسی در کشور ایستادند.

به گزارش خزر و به نقل از 8دی، یونس محمودی صبح امروز در نشست هماهنگی مراسم گرامیداشت حماسه هشتم و نهم دی‌ماه در فرمانداری املش اظهار داشت: عدم تمکین به ولایت فقیه ممکن است موجب تزلزل در اصول و مبانی فکری و فرهنگی و اجتماعی شود.

وی افزود: یکی از پیامدهای مثبت حماسه نهم دی پذیرش اصل ولایت فقیه است که منجر به وفاق و همدلی و همسویی ملت در جهت جلوگیری از هر گونه انحراف سیاسی و اعتقادی ملت با رهبری نظام شد.

فرماندار املش گفت: پیامد دیگر حماسه نهم دی آگاه‌سازی و افزایش طمأنینه قلبی و بصیرت اعتقادی و سیاسی ملت در قبال دشمنان داخلی و خارجی بود.

محمودی ادامه داد: ما معتقدیم همه آن‌هایی که چه به عمد و چه به سهو دچار اشتباهاتی شدند بار دیگر می‌توانیم آن‌ها را به آغوش بگیریم.

وی تأکید کرد: دشمن درصدد است همیشه با ایجاد شرارت‌های عمومی در ایام سال بویژه در نهم دی جوانان ما را از اصول مهم آن‌ها منحرف کنند اما هوشیاری و بیداری و التزام عملی جوانان مؤمن و ملت مبارز و آگاه ایران در همراهی با رهبر انقلاب اسلامی ثابت کرده است که دسایس استکبار باید در نطفه خفه شود.

فرماندار رودسر با بیان اینکه تنبه اولین وظیفه مسلمانان است گفت: طلحه و زبیر هم با ایجاد تکاثر و ثروت‌اندوزی درصدد به انحراف کشاندن ملت‌های اسلامی در عراق بودند اما امیرالمؤمنین حتی در جنگ جمل و پس از کشتن آن‌ها بالای قبر آن‌ها گریه می‌کند و این گریه برای آن‌هایی بود که اسلام حقیقی را درک نکردند و مظهر صلح و دوستی نبودند.

محمودی افزود: مردم گیلان در هشتم دی مقابل انحرافات سیاسی ایستادند اما دین اسلام دین سهله و سمحه است و این به معنی این نیست که ما اهل تساهل و تسامح است. برخی می‌گویند چون اسلام دین سهله و سمحه است پس مثل انجمن حجتیه بنشینیم. این معنی سهله و سمحه نیست.

وی ادامه داد: دین سهله و سمحه یعنی دینی که بر مردم آسان گرفته است و پیرمردها و پیرزن‌ها لازم نیست روزه بگیرند و همچنین کسانی که بیماری‌های گوارشی دارند لازم نیست روزه بگیرند. اسلام بهترین استدلالات دینی و اخروی را فراهم کرده است و هیچ عملی در اسلام بدون پذیرش اصل ولایت ممکن و متصور نیست.

فرماندار املش گفت: هر چقدر پل، مدرسه و جاده بسازیم ولی به اصل نماز و ولایت توجه نکنیم همه چیز رو به فنا خواهد بود و همه باید به اصل ولایت فقیه اعتقاد داشته باشیم.

محمودی در پایان اظهار کرد: مردم املش مراسم گرامیداشت نهم دی ما را در روز شنبه نهم دی‌ماه با سخنرانی امام جمعه املش برگزار خواهند کرد.
فرماندار املش: مردم گیلان در ۸ دی مقابل فتنه ایستادند
#یونس محمودی #فرماندار املش


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
189584 1