کدخبر:
189850
تاریخ انتشار:
۱۳ دی ۹۶
چاپ
چاپ
|
1 نظر
چاپ
دسته خبر
:

دبیر حزب اعتدال و توسعه گیلان:

جریانات انحرافی به بهانه حمایت از نظام،خشونت را توصیه می کنند

خزر: دبیر حزب اعتدال و توسعه گیلان، خواستار اتحاد بیش از پیش اصلاح طلبان، اصولگرایان و اعتدال گرایان شد و تاکید کرد: همه باید به تصمیم مقامات عالی کشور تمکین کنیم.

به گزارش خزر و به نقل از ایسنا، کیوان محمدی، دبیر حزب اعتدال و توسعه استان گیلان درخصوص اعتراضات اخیر در کشور، اظهار کرد: همانطور که رئیس جمهور فرمودند، مردم باید حق اعتراض داشته باشند و به راحتی صدای خود را به مدیران و مسئولان ارشد استان ها و کشور برسانند.

وی با تاکید بر اینکه باید ترکیب اجتماعاتی که اخیرا در کشور تشکیل شده از لحاظ نوع تفکر و طبقه بندی های سنی و جنسی مشخص شود، تصریح کرد: باید به شعارهایی که سر داده شده توجه کنیم، زیرا هدف تظاهرات و خواسته واقعی مردم با شعارها اعلام می شود. همچنین باید ایدئولوژی و عقیده اجتماعات تشکیل شده را بدانیم.

عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه، اجتماعات اخیر را حاصل تجمع چند گروه دانست و افزود: گروه اول توده های مردم و خصوصا جوانان هستند که به طور کلی از روند بعضی از مسائل در عرصه های فرهنگی و روانی جامعه رضایت ندارد لذا قانون اساسی و عقل سلیم چنین اعتراضاتی را بحق می داند و باید شرایط و اماکنی برای بروز چنین احساسات و تظاهراتی مهیا شود.

محمدی، با بیان اینکه قسمتی از سلامت و صیانت نظام و دستاوردهای انقلاب در درازمدت منوط به تحقق این امر است، گفت: گروه دوم را هواداران انقلاب شکل می دهند که با سکوت و صبر و بصیرت اوضاع را رصد می کنند تا از روال قانونی و عادی خارج نشود، اما سومین گروه، معاندان و مخالفان نظام و کشور هستند که پاره ای از شعارها نشانه حضور فرصت طلبانه آنان در صحنه است.

این فعال سیاسی اضافه کرد: فرصت طلبان در صدد ایجاد انحراف و سوء استفاده از خواسته های مشروع مردم هستند و پروژه آمریکا برای سوریه و عراق را در کشور ما دنبال می کنند تا با ناامن سازی کشور زمینه اغتشاش و بحران عمیق و فراگیر را فراهم آورند.

دبیر حزب اعتدال و توسعه گیلان، گروه چهارم را تندروهای جریان انحرافی در داخل کشور دانست که به دنبال ایجاد تقابل بین امنیت و آزادی هستند و عنوان کرد: این گروه به نوعی لبه دیگر قیچی گروه سوم هستند و با سوء استفاده از شرایط فعلی می خواهند مردم را بر سر دوراهی امنیت و آزادی قرار دهند و بگویند از آنجا که در شرایط فعلی تامین آزادی مقدور نیست، پس باید به دنبال رضاخانی بود که امنیت کشور را تامین کند!

وی سوء استفاده از اعتراضات و به هرج و مرج کشیدن آن را نقشه دشمن در ایجاد یاس و خستگی در مردم دانست و یادآور شد: شعارهای اولیه که سر داده می شد، عمدتا انعکاس خواسته های جامعه و حول محور تبعیض و کم توجهی به اشتغال و امور جوانان بود، اما به مرور سمت و سوی شعارها معطوف به ساختارشکنی و هتک حرمت ارکان نظام شد.

محمدی، با بیان اینکه رویه ساختارشکنانه و نفاق افکنانه شعارها به مرور انسجام و هماهنگی جامعه را در شرایط بحرانی منطقه خاورمیانه هدف قرار می دهد، خاطرنشان کرد: اگر مردم و دولتمردان هوشیار نباشند، امنیت و منافع ملی کشور در معرض خطر قرار خواهد گرفت.

عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه، با اشاره به ایدئولوژی و عقیده تجمع کنندگان، بیان کرد: اکثریت تجمع کنندگان به طور ایدئولوژیک به صحنه نیامده   اند، بلکه خواسته هایی نظیر اشتغال، رفع تبعیض و نابرابری جنسیتی، قومی و مذهبی و تلطیف فضای سیاسی و فرهنگی مبنای خواسته   های آنان است، اما مخالفان نظام و انقلاب از همه قماش در این بین هستند.

وی با بیان اینکه منافقین، سلطنت طلبان و حتی ارتجاعیون انحرافی در قالب نام اسلام و مذهب و ترویج خرافات به میدان مبارزه با نظام آمده اند، گفت: این موضوع باید مورد توجه عموم مردم فهیم و عزیز قرار گیرد، زیرا دشمن به دنبال تداوم بحران سوریه و عراق در کشور ماست و خط آمریکا مشهود است.

محمدی اضافه کرد: بی تردید ارگان های سیاسی و امنیتی اعتراض بحق مردم را از گروه های معاند منفک خواهند کرد، اما به مردم معترض و غیر معترض هم باید این اطلاعات عرضه شود تا آتش بیار معرکه معاندان علیه امنیت و منافع ملی نشوند.

دبیر حزب اعتدال و توسعه گیلان، با تاکید بر لزوم به رسمیت شناختن حق اعتراض مردم، اظهار کرد: باید به مردم آموزش داد که در چارچوب قانون، خواسته های مشروع خود را به سمع و نظر مسئولان برسانند. البته همزمان باید با تفرقه افکنان و رفتارهای غیر قانونی و خشونت آمیز مدبرانه برخورد شود.

وی با بیان اینکه نیروهای علاقمند به کیان کشور و انقلاب بدانند عده ای به دنبال ترویج خشونت هستند، گفت: جریانات انحرافی به بهانه حمایت از نظام، خشونت را توصیه می کنند که این خشونت ها نارضایتی به دنبال می آورد و هرگز از دل خشونت، رفتارهای عاقلانه، صلح جویانه و نوع دوستانه زاییده نخواهد شد.
جریانات انحرافی به بهانه حمایت از نظام،خشونت را توصیه می کنند
#یوان محمدی #حزب اعتدال و توسعه


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
بی نام
اقای محمدی..این دکان بازار را که شما برای خود واطرافیانتان به وجوداوردید جمع کنید گاهی تحت اصولگرا وگاهی اصلاح طلب واخیرا اعتدال وتوسعه ..مردم را به سمت این وان کشانده اید وبااین روش کسی که طرفدارفش شد به پست ومقام وثروتهای نامشروع گردید وتمام مسئولین باوردارند که ریشه اعتراضات اخیر براثر ایجاد فقر وگرسنگی وبیکاری وبخصوص تبعیض دراستخدام واشتغال است که سالها همین دسته بندی عامل بوده وبجای اجرای قانون چون قدرت دردست داشتند به هرکاری دست میزدند وفقط سعی انها وموفقیشان جمع کردن حضورمردم درانتخابات بوده است وبس ودرواقع بعداز انتخابات گروه برنده نیز بدنبال سهم خواهی خود بوده است بمثل جنابعالی که الان ازان بهره میبری وفکر نمیکنی سهم شما درشهری که مسئولیت داری چقدرجذب نیرو وبدون توجه به قانون استخدام باعث ایجاد نارضایتی شده وموجب این اعتراض شده است بقول رئیس جمهور مملکت که گل وبلبل نیست ودرمیان معترضین ممکن است عده ای نیز سر خور وارد میدان بشند وبه اموال مردم صدمه بزنند بنظرم ریشه این اعتراضات بیشتر دربی عدالتی است که ازبعضی مسئولین سرزده است وبجای اینکه بیایند درصحنه انهارا ارام کنند ناظر بوده اند
پنجشنبه، 14 دي 13968:41:6
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
189850 1