کدخبر:
189894
تاریخ انتشار:
۱۶ دی ۹۶
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

وقتی ثبت‌احوال گیلان حکم دیوان عدالت اداری را نادیده می‌گیرد!

خزر: اگرچه در خصوص افزایش دامنه مکان‌های ثبت‌نام تعویض کارت ملی اتفاقات مثبتی صورت گرفته است، اما آنچه که قابل تأمل است نادیده گرفتن حکم دیوان عدالت اداری مبنی بر ممنوعیت ثبت تصاویر کارت ملی در ثبت‌احوال و... توسط اداره کل ثبت‌احوال استان گیلان است.

به گزارش خزر، چندی پیش بود که رئیس اتحادیه عکاسان و فیلمبرداران بر اساس حکم دیوان عدالت اداری از ممنوعیت ثبت عکس کارت ملی در دفاتر پیشخوان دولت و ثبت‌احوال خبر داده بود. منوچهر باستانی موغاری در این خصوص گفته بود: در گذشته برای مدتی شاهد بودیم که برای صدور کارت ملی هوشمند در دفاتر پیشخوان دولت و ثبت‌احوال، عکس گرفته می‌شد. با توجه به اینکه در موارد متعدد افراد فاقد تخصص کافی در این زمینه بودند، از سوی مردم گلایه‌های متعددی صورت گرفت و بر همین اساس انجام تخصصی کار از خواسته‌های اصلی و اساسی ما بود. حال قرار شده که عکس‌های کارت ملی در عکاسی‌ها گرفته شود. (اینجا را بخوانید)

بااین‌حال اما قاسم روحانی فر مدیرکل ثبت‌احوال استان گیلان در گفتگو با خبرنگار خزرآنلاین در خصوص اینکه ثبت تصویر کارت ملی به چه صورت انجام می‌شود، گفت: عکس کارت ملی در هنگام ثبت‌نام توسط پست، دفاتر پیشخوان دولت و یا ثبت‌احوال گرفته می‌شود!

اگرچه در خصوص افزایش دامنه مکان‌های ثبت‌نام تعویض کارت ملی اتفاقات مثبتی صورت گرفته است، اما آنچه که قابل تأمل است نادیده گرفتن حکم دیوان عدالت اداری مبنی بر ممنوعیت ثبت تصاویر کارت ملی در ثبت‌احوال و... توسط اداره کل ثبت‌احوال استان گیلان است.




وقتی ثبت‌احوال گیلان حکم دیوان عدالت اداری را نادیده می‌گیرد!
#ثبت احوال #کارت ملی #عکس کارت ملی


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
189894 1