کدخبر:
190191
تاریخ انتشار:
۲۴ دی ۹۶
چاپ
چاپ
|
1 نظر
چاپ
دسته خبر
:

ابهامات در بیمارستانی که رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان سهامدارش است! + اسناد

خزر: در این گزارش نکات قابل تامل فراوانی به چشم می خورد. از درخواست آزمایشات بیماران بستری به صورت روتین تا درخواست هزینه هتلینگ تخت ویژه آن هم در زمانی که بیمار ترخیص مستقیم دارد! باید از رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان پرسید حالا که وضعیت یک بیمارستان خصوصی که خود وی در آن سهام دارد، این چنین است، وضعیت سایر بیمارستان های دولتی و خصوصی به چه صورت است؟

به گزارش خزر، در شرایطی که سال ها از افتتاح آخرین بیمارستان دولتی گیلان می گذرد، بیمارستان های خصوصی و مجهز یکی پس از دیگری در گوشه و کنار استان سر بر می آورند. بیمارستان پارس یکی از همین بیمارستان های خصوصی مجهزی است که با سهامداری تعدادی از پزشکان در رشت احداث و مورد بهره برداری قرار گرفته است.

نکته قابل تامل در خصوص این بیمارستان اینست که رییس فعلی دانشگاه علوم پزشکی گیلان هم یکی از سهامدارانش است. (اینجا را ببینید)

این یعنی سکاندار سلامت استان که تجهیز بیمارستان های دولتی برای ارائه خدمات به افراد کم بضاعت، برخورد با پزشکان خاطی به خصوص پزشکان شاغل در بخش خصوصی، مبارزه با پدیده زشت زیرمیزی گیری توسط بخشی از پزشکان، جلوگیری از رواج استراتژی نادرست آزمایش گیری و نوارگیری های بیهوده توسط برخی پزشکان و به طور کلی دفاع از حقوق بیماران و تامین مایحتاج آنان تنها بخشی از وظایف اداره عریض و طویل تحت امر وی می باشد، در منافع این بیمارستان خصوصی سهیم است و به عبارت دیگر هر چه مراجعان به این بیمارستان پارس بیشتر باشد، منفعت بیشتری نسیب رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان و سایر همکاران سهام دار وی می شود!

با این حال نتیجه گزارش بازدید اداره کل بیمه سلامت استان گیلان نشان می دهد حتی در همین بیمارستانی که بخشی از سهام آن متعلق به شخص رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان است، موارد شائبه دار فراوانی که مغایر با قوانین و مقررات سازمان بیمه سلامت است، به چشم می خورد.
ابهامات در بیمارستانی که رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان سهامدارش است! + اسناد
#یوسف زاده چابک #بیمارستان پارس رشت


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
بی نام
دو نکته در این گزارش هست 1- کسی که سهامدار است فرضا 1 درصد سهام دارد نمی تواند در اداره بیمارستان تاثیر داشته باشد یا کنترل کننده باشد بیمارستان هیات مدیره و مدیرعامل دارد که توسط اکثریت سهامداران انتخاب می شوند 2- این اشکالاتی که کارشناسان بیمه عنوان می کنند صحیح است و هزینه تراشی از جیب بیمه ها است اما در همه بیمارستانهای کشور و حتی چند برابرش وجود دارد و کافی است لیست هزینه های بیمه ها در اصفهان با گیلان به تناسب جمعیت مقایسه شود دولتمردان ما وقتی صحبت از هزینه می شود در سایر استانها به دنبال صرفه جویی هستند تا ولخرجیها را در اصفهان تامین کنند
دوشنبه، 25 دي 13969:38:11
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سلامت
تازه های سلامت
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
190191 1