کدخبر:
190261
تاریخ انتشار:
۲۷ دی ۹۶
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

بخش دوم نشست فصلی کمیته معاونان و مدیران سرمایه گذاری شهرداری های کشور در رشت

خزر: بخش دوم نشست دو روزه فصلی کمیته معاونان و مدیران سرمایه گذاری شهرداری های کشور عصر سه شنبه در هتل کادوس رشت برگزار شد.

به گزارش خزر و به نقل از اداره اطلاع ‌رسانی مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت، قائم مقام دبیرخانه کلانشهرها در بخش دوم این ‌نشست، اظهار داشت: حق نداریم مبادرت به سرمایه گذاری در نهادی کنیم که بخش خصوصی در آن نهاد درحال سرمایه گذاری است.

 
 
 

تاکید بر رونق بخشی کسب و کار مردم در زمینه هایی همچون صنایع دستی

سید جعفر موسوی با بیان اینکه هدف اصلی سرمایه گذاری، افزایش درآمد مردم است گفت: باید به کسب و کار مردم در زمینه هایی همچون صنایع دستی با انجام سرمایه گذاری صحیح رونق ببخشیم.

وی همچنین افزود: اداره شهر با همکاری مردم اتفاق می افتد و مردم با پرداخت هزینه های مربوطه به شهرداری ها کمک می کنند.

 
 
 

قائم مقام دبیرخانه کلانشهرها اموال شهر را اموال مردم دانست و خاطر نشان کرد: این اموال در اختیار شهرداری نبوده بلکه شورا متولی آن است و جابجایی هر ریال در شهرداری نیازمند مصوبه شورا است و طبق قانون به شهردار اجازه داده شده است که با اجازه شورا بخشی از اختیارات خود را به مدیران منتقل کند.

موسوی با تاکید بر لزوم دارا بودن ساختار مستقل برای سرمایه گذاری تصریح کرد: باید نیروهای باکیفیتی وارد عرصه سرمایه گذاری شوند و مباحث حقوقی، فنی و اقتصادی سازمان سرمایه گذاری را تقویت نماییم.

وی سازمان سرمایه گذاری را از موثرترین سازمان ها برشمرد و گفت: شهرداری ها باید به وظایف خود در مقابل این سازمان به خوبی عمل کنند‌.

 
 
 

ارائه توضیحاتی پیرامون مدل تهیه بسته سرمایه گذاری

در بخش دوم نشست فصلی کمیته سرمایه گذاران شهرداری های کلانشهرهای کشور همچنین مدیر ارزیابی مرکز مطالعات دانشگاه صنعتی شریف علاوه بر توضیحاتی پیرامون مدل تهیه بسته سرمایه گذاری در حوزه مدیریت شهری، مباحث فنی، مالی، اقتصادی و حقوقی فرصت های سرمایه گذاری به ارائه طرح جامع و هزینه های سرمایه گذاری و شاخص های ارزیابی بخش خصوصی پرداخت.

احمدرضا احمدپور، طرح های سرمایه گذاری همچون باغ راه ایرانی جزیره کیش، طرح جامع بوستان های رشت، طرح پسماند سوز تهران و حمل و نقل و ترافیک را مورد بررسی قرارداد.

 
 
 

وی با بیان اینکه طرح های سرمایه گذاری باید جذاب شوند بر انعطاف پذیری طرح های سرمایه گذاری تاکید کرد.

پس از توضیحات ارائه شده توسط مدیر ارزیابی مرکز مطالعات دانشگاه صنعتی شریف، معاونان و مدیران سرمایه گذاری شهرداری های حاضر در جلسه به پرسش و پاسخ تخصصی پرداختند.

لایحه ایجاد درامد پایدار نیز از دیگر موارد مطرح شده در بخش پایانی این نشست بود.

در انتهای این اجلاس توسط اعضای حاضر از مکان های دیدنی رشت همچون پیاده راه و خانه میرزا کوچک خان بازدید به عمل آمد.

 
 
مریم گل احضار رییس سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری رشت که میزبانی این اجلاس را بر عهده داشت از جمله حاضرین در جلسه عصر سه شنبه بود. نشست فصلی سرمایه گذاران شهردارهای کلانشهرهای کشور به مدت ۲ روز در رشت برگزار می شود ظهر چهارشنبه به کار خود پایان می دهد.
بخش دوم نشست فصلی کمیته معاونان و مدیران سرمایه گذاری شهرداری های کشور در رشت
#شهردار رشت #شهرداری رشت


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای اجتماعي
تازه های اجتماعي
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
190261 1