کدخبر:
190311
تاریخ انتشار:
۲۸ دی ۹۶
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

لطفی: شایعات مطرح شده سوء برداشتی از گفته های نماینده تالش است

خزر: عملیات احداث سد پل رود نیز امسال سرعت رو به رشدی داشته و از ۴۰ درصد به ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی رسیده است که انشالله تا پایان سال ۹۷ یا اوایل سال ۹۸ انشالله آبگیری خواهد شد. همچنین عملیات اجرایی سد دیورش نیز از دو الی سه ماه گذشته آغاز شده است .

به گزارش خزر، مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گیلان در خصوص عملکرد یکساله دوره مدیریتش در این شرکت گفت: نزدیک به یک سال است که مدیریت سازمان آب منطقه ای گیلان را پذیرفته ام و اتفاقات خوبی در این مدت روی داده است. در حوزه ی آب گیلان حدود یازده  سد لاستیک را اجرایی کردیم و به بهره برداری رساندیم سایر سدها هم از ۱۰ تا ۹۰ درصد پیش فیزیکی داشته اند. ۱۲ سد کوتاه دیگرنیز در سطح استان به عنوان نسخه ی آخر مدیریت آب استان جانمایی شده اند.

وی در ادامه افزود : عملیات احداث سد پل رود نیز امسال سرعت رو به رشدی داشته و از ۴۰ درصد به ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی رسیده است که انشالله تا پایان سال ۹۷ یا اوایل سال ۹۸ انشالله آبگیری خواهد شد. همچنین عملیات اجرایی سد دیورش نیز از دو الی سه ماه گذشته آغاز شده است.

وی در خصوص مشکلات سد مهم شفارود گفت: از زمانی که مسوولیت شرکت آب منطقه ای گیلان را پذیرفتم پیگیری های متعددی داشتیم که عملیات احداث سد شفارودکه پیش تر متوقف شده بود به چرخه اجرا وارد شود و در این خصوص جناب استاندار و نماینده محترم شهرستان تالش و رضوانشهرکمک های موثری نموده و سدی که از سال ۹۵ مشکلات متعدد از جمله مشکل صدور مجوز زیست محیطی داشت به کمک آن دو عزیز و وزارت نیرو با محوریت آب منطقه ای گیلان و در نهایت عزم دکتر نوبخت در مردادماه سال ۹۶ مجوز رسمی زیست محیطی با امضاء معاون اول رییس جمهور برایش صادر گردید و پروژه مجدد احیا شد و به دنبال آن بلافاصله عملیات حفاری تونل ها و احداث جاده ی جایگزین و خرید زمین های مخزن سد و اتمام خاکبرداری های جناح راست وچپ سد و… انجام گردید و اکنون سد شفارود آماده ساخت بدنه سد می باشد .

وی در خصوص تامین اعتبارات این سد افزود: سازمان آب منطقه ای گیلان بعد از ابلاغ مجوز زیست محیطی ۷ ماه یعنی تا پایان هفتم فروردین ماه سال ۹۷ فرصت برای تمدید مجدد ال سی داردکه در این اثنی نشست های تخصصی با هیات چینی در سطح وزارتخانه و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و مجموعه مدیریت منابع آب و آب منطقه ای گیلان و ارکان طرح منجر به تمدید یکساله ال سی شد که در این یکسال می توانیم مبلغ اعتباری ۵۵۰ میلیون یورو را جذب نماییم و قطعا در این فرصت نیز جذب خواهیم کرد و پروژه سد شفارود وارد فاز جهشی جدید خواهد شد.

واقعیت این است که همه مشکلات سد شفارود اعم ازمجوز زیست محیطی،جبهه های کاری،تمدید ال سی و از همه مهمتر ترخیص ماشین آلات در همین دوره یکساله صورت پذیرفته است که مسلما با ورود ماشین آلات به کارگاه انقلاب دیگری در احداث سد شفارود اتفاق خواهد افتاد.

لطفی در خصوص حقوق معوق کارگران سد شفارود اذعان داشت: بنده با کارگران سد شفارود دیدار داشته و قطعا میدانم برای چند ماه حقوق معوقشان نگرانند. البته در تاریخ بیست و پنج دی ماه دوماه از حقوق معوقشان پرداخت شد و قطعا در ماههای آینده مابقی آنها نیز پرداخت خواهد شد .البته بنده نیز از پیمانکاران و کارگران محترم انتظار دارم کمی خویشتن دار باشند چون مسائل مهم و عمده پروژه حل شده است.

هرچند می دانم کارگران حق و حقوقی دارند و قطعا این حق و حقوق باید پرداخت شود اما تاخیرات در این پروژه باعث شده که ما پیشرفت فیزیکی کمتری داشته باشیم و پیشرفت فیزیکی کمتر یعنی عملکرد یا صورت وضعیتی برای پرداخت نداشته و مشکلات مالی بعدی رخ دهدکه انشالله از این ماه به بعد این مشکلات پیش نمی آید.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گیلان پیرامون شایعات اخیر در خصوص مسائل مالی سد شفارود اظهار داشت: در بین کارگران سد شفارود شایعاتی مطرح شده که آب منطقه ای گیلان ده میلیارد تومن پول برای سررسید هفده دی ماه باید می گرفته و در کارگاه بین کارگران توزیع میکرده که ظاهرا آقای شکری نماینده محترم شهرستانهای تالش و رضوانشهر به آنها گفته بود.

هر چند این موضوع به این شکل واقعیت نداشته و بحث ده میلیارد تومان برای آب منطقه ای در تاریخ هفدهم دی ماه سررسید از اسناد خزانه بند ز بوده که مربوط به طرحهای دیگر است وربطی به سد شفارود ندارد واصلا روند پرداخت به کارگران سد شفارود مستقیما از آب منطقه ای گیلان صورت نمی پذیرد و مسلما شایعه مطرح شده سوء برداشتی از گفته های آقای شکری بوده است .هر چند کمک های نماینده محترم جناب شکری را برای سد شفارود نمیتوان نادیده گرفت و اینکه بنده ایشان را به دروغ گفتن متهم نموده ام کذب محض است و انشالله در ماههای آتی خبرهای خوشی از سد شفارود خواهیم داشت .
لطفی: شایعات مطرح شده سوء برداشتی از گفته های نماینده تالش است
#کاظم لطفی #مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گیلان #گیلان


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای اقتصاد
تازه های اقتصاد
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
190311 1